Iespējams, Liepāja pārspēs Rīgas vasaras rekordu

BIRKAS:
laika ziņas

Diennakts vidējai gaisa temperatūrai valsts lielākajā daļā noslīdot zem +15 grādiem, iespējams, noslēgusies rekordgarā vasara un sācies meteoroloģiskais rudens.

Naktī vējš brāzmās pastiprinājies līdz 23 metriem sekundē

BIRKAS:
laika ziņas

Naktī uz trešdienu Liepājas, Ventspils un Salacgrīvas ostā reģistrētas dienvidrietumu vēja brāzmas attiecīgi līdz 20, 21 un 23 metriem sekundē. Brīvdienas sola siltas.

Meteoroloģiskā vasara garāka par kalendāro

BIRKAS:
laika ziņas

Sestdiena ir jau 125. meteoroloģiskās vasaras diena galvaspilsētā, Liepāja atpaliek tikai par divām dienām, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.

Silts laiks var saglabāties līdz nākamajai nedēļai

BIRKAS:
laika ziņas

Vasarai atbilstošs siltums gaidāms visu šo nedēļu un, iespējams, vēl arī nākamnedēļ būs samērā silts laiks, prognozē sinoptiķi, ziņo aģentūra LETA..

Septembra sākumā līs maz un laiks būs silts

BIRKAS:
laika ziņas , rudens

Septembra pirmajās trīs dienās Latvijā būs maz nokrišņu un gaisa temperatūra joprojām pakāpsies virs +20 grādiem, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Šonedēļ līs maz un gaisa temperatūra būs mērena

BIRKAS:
laika ziņas

Šonedēļ Latvijā būs maz nokrišņu, lai gan nelieli lietus mākoņi iespējami katru dienu, savukārt gaisa temperatūra gaidāma atbilstoša gadalaikam un nedaudz augstāka, ziņo aģentūra LETA.

Liepājā naktī uz svētdienu nolīst trešdaļa mēneša normas

BIRKAS:
laika ziņas , lietus

Sestdien visvairāk nokrišņu bija Latvijas austrumos, savukārt naktī uz svētdienu stipri lija Liepājā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Piektdien vietām gaidāms karstums, vējš un lietus

BIRKAS:
laika ziņas

Laika prognozes liecina, ka piektdien vietām Latvijas centrālajā daļā - galvenokārt Zemgalē - gaisa temperatūra sasniegs +30 grādus. Liepājas pusē tiek prognozēts negaiss.

Šonedēļ kļūs vēsāks, nedēļas otrajā pusē – siltāks

BIRKAS:
laika ziņas

Otrdien un trešdien Latvijā gaidāms vēsāks laiks, ceturtdien un piektdien dienvidu vējš atnesīs siltāku gaisu, bet nedēļas beigās, iespējams, atkal kļūs vēsāks, vēsta jaunākās laika prognozes.

No svētdienas kļūs vēsāks, nokrišņu nebūs daudz

BIRKAS:
laika ziņas

Sākot ar svētdienu, Latvijā nedaudz pazemināsies gaisa temperatūra un mākoņi biežāk aizklās debesis, gaidāms arī neliels lietus, prognozē sinoptiķi. Nedēļas nogale būs samērā silta.

Trešdienas rīts silts, vietām lietus un migla

BIRKAS:
laika ziņas

Agrā trešdienas rītā gaisa temperatūra Latvijā ir +14..+19 grādu, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.

Otrdienas rīts – vēsākais kopš jūnija

BIRKAS:
laika ziņas

Naktī uz otrdienu lielā valsts daļā gaisa temperatūra noslīdēja zem +10 grādiem, un piecos rītā gaisa temperatūra bija no +5,7 grādiem Mērsragā +13,9 grādiem Liepājā.

Ostā agrā sestdienas rītā ūdens temperatūra +22..+23 grādi

BIRKAS:
laika ziņas

Peldvietās sākusies ūdens temperatūras pazemināšanās, bet vietām tā vēl sasniedz +24 grādus, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija.

Piektdienas rītā joprojām tropiski silts, pērkona negaiss (1)

BIRKAS:
laika ziņas

Papildināts. Agrā piektdienas rītā Liepāju šķērso pērkona negaiss, pilsētā un tās apkaimē – gan sauszemē, gan jūrā – jau reģistrētas vairāk nekā tūkstoš zibens izlādes.

Jūlijs Liepājā un Latvijā bijis ievērojami siltāks par normu (1)

BIRKAS:
laika ziņas , LVĢMC

Jūlija vidējā gaisa temperatūra Latvijā sasniedza +19,8 grādus jeb 2,4 grādus virs 1981.–2010.gada vidējā rādītāja. Liepājā aizvadītais mēnesis bija 2,2 grādus siltāks par normu.

Grafikā no meteo.lv redzams, ka temperatūra naktī nenoslīdēja zem plus 23,2 grādiem.

Liepājā neoficiāli pārspēts valsts vissiltākās nakts rekords

BIRKAS:
laika ziņas , Ekers Stividors LP , jūra

Uzņēmuma "Ekers Stividors LP" novērojumu stacijā naktī uz piektdienu minimālā gaisa temperatūra bija +24,4 – tik silta nakts nevienā novērojumu stacijā Latvijā līdz šim nebija pieredzēta.

Arī augusts sāksies ar karstumu, Kurzemē iespējams lietus (1)

BIRKAS:
laika ziņas

Augusta pirmajā dienā Latvijā saule gaisu sakarsēs līdz +26..+31 grādam, prognozē sinoptiķi. Dienā gaidāms lēns dienvidaustrumu vējš, piekrastē to nomainīs jūras brīze, ziņo LETA.

Tuvākajās dienās karstums nedaudz mazināsies

BIRKAS:
laika ziņas

Tuvākajās dienās gaisa temperatūra Latvijā kļūs tikai par grādu vai diviem zemāka, savukārt nedēļas nogalē – par vairākiem grādiem, prognozē "Global Forecast System", ziņo LETA.

Tuvākajās dienās mākoņi pasargās no karstuma rekordiem

BIRKAS:
laika ziņas

Tuvākajās diennaktīs daudzviet Latvijā gaidāms īslaicīgs lietus un pērkona negaiss; mākoņu dēļ maksimālā gaisa temperatūra varētu būt zemāka nekā prognozēts iepriekš, ziņo LETA.

Nedēļas izskaņā iespējama svelme virs 30 grādiem

BIRKAS:
laika ziņas

Šīs nedēļas nogalē Latvijā ieplūdīs karstāks gaiss no austrumiem, liecina "Global Forecast System" informācija. Pārsvarā gaidāms saulains laiksm, ziņo LETA.

Tikai naktī vēsāks, valsts centrālajā daļā nedaudz līst

BIRKAS:
laika ziņas

Otrdienas rītā teju visā Kurzemē ir skaidras debesis, saule uzspīd arī vietām valsts austrumos, bet Latvijas centrālajā daļā debesis sedz mākoņi.

Ūdens temperatūra jūrā pietuvojusies +20 grādiem

BIRKAS:
laika ziņas

Liepājā ūdens temperatūra svētdien pietuvojusies +20 grādu robežai, bet Ventspilī svārstās ap +13 grādiem, inform aģentūra LETA.

Miglas vālus notur par ugunsgrēka dūmiem

BIRKAS:
laika ziņas , migla

Piektdienas, 20.jūlija, priekšpusdienā liepājnieki gan pilsētas dienvidrietumos, gan Karostas pusē pauda satraukumu par it kā  gaisā redzamiem dūmiem.

Liepājā labots arī 18.jūlija temperatūras rekords

BIRKAS:
laika ziņas

Trešdien, 18.jūlijā, jau dienas pirmajā pusē Liepājā un Pāvilostā tika pārspēts 18.jūlija karstuma rekords, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Gaisa temperatūra Liepājā.

Otrdiena kļuvusi par karstāko dienu valstī 2018.gadā

BIRKAS:
laika ziņas , vasara

Otrdien līdz +30 grādiem gaiss sakarsis daudzviet valstī. Liepājā, Pāvilostā un Ventspilī termometra stabiņš pakāpies līdz +31 grādam. Šī kļuvusi par karstāko dienu valstī 2018.gadā.

Kurzemē šonedēļ gaidāms sauss un karsts laiks

BIRKAS:
laika ziņas

Šonedēļ, kad visā Latvijā valdīs tveice, mazākās cerības sagaidīt lietu būs Kurzemē, prognozē sinoptiķi. Paredzams, ka šī būs karstākā nedēļa Latvijā kopš 2015. vai 2014.gada, ziņo LETA..

Tuvākajās dienās biežāk spīdēs saule un kļūs siltāks

BIRKAS:
laika ziņas

Tuvākajās dienās Latvijā debesis biežāk skaidrosies un gaisa temperatūra caurmērā paaugstināsies, daudzviet arī īslaicīgi līs, prognozē "Global Forecast System", ziņo LETA.

Tuvākajās dienās Latvijā atgriezīsies karstums

BIRKAS:
laika ziņas , vasara

Tuvākajās dienās pastiprināsies anticiklona ietekme un pakāpeniski atgriezīsies sauss, saulains un līdz +28 grādiem karsts laiks, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Jāņos būs vēss, tuvākajās dienās pūtīs brāzmains vējš

BIRKAS:
laika ziņas , Līgo

Otrdien un trešdien ciklona dienvidu malas ietekmē Latvijā pūtīs brāzmains vējš, prognozē sinoptiķi, savukārt Jāņos gaidāms vēss laiks, ziņo aģentūra LETA.

Nedēļas nogalē atkal iespējams karsts laiks

BIRKAS:
laika ziņas

Tuvākajās dienās Latvijā laiks būs vēsāks, bet nedēļas otrajā pusē no jauna celsies gaisa temperatūra, prognozē Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs un "Global Forecast System".