Birka: osta

SEZ 2017.gada budžetā iekļautas arī jaunā loču kutera izmaksas.

Tērēs viļņlaužiem, promenādei, jahtu centram, loču kuģim (5)

BIRKAS:
SEZ , budžets , Reinis Strolis , ES , projekti , jahtu centrs , osta , rekonstrukcija , promenāde

Papildināts. Precizēts. Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) 5.decembra valdes sēdē apstiprināts pārvaldes 2017. gada budžets un prognozes turpmākajiem pieciem gadiem.

Piešķir atlaides prāmjiem un ro-ro tipa kuģiem (5)

BIRKAS:
SEZ , osta , Stena Line , Terrabalt , prāmis , tarifi

Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) valde tradicionāli piešķīrusi ievērojamas ostas maksas atlaides prāmjiem un ro-ro tipa kuģiem, lai veicinātu kuģu satiksmi ostā.

Miljonāru Top 100: Pīlēns, Mors, Govorovs, Zvirbulis, Homutovs (14)

BIRKAS:
Top 100 , Uldis Pīlēns , Oskars Mors , Sergejs Govorovs , Jurijs Homutovs , Gatis Zvirbulis , osta , CTB , Tolmets , UPB , Liepaja Bulk Terminal , Transwide Service

Jaunais Latvijas miljonāru TOP 100, kas publicēts biznesa žurnāla "Kapitāls" decembra numurā, vēsta, ka arī Liepājai ir savi miljonāri. Šogad viņu ir pavisam pieci.

Iepazīstina ar izmaiņām prāmju satiksmē no Liepājas (1)

BIRKAS:
osta , SEZ , prāmis , Stena Line , Terrabalt , Āris Ozoliņš

Uzņēmuma "Stena Line" pārstāvis Oskars Osis, pirmdien, 5.decembrī, iepazīstināja klientus un sadarbības partnerus ar izmaiņām prāmju satiksmē, kas skars arī Liepājas ostu.

Jūras administrācija Liepājā pārbaudījusi 18 kuģus

BIRKAS:
LJA , osta , drošība

Parīzes Memoranda (PMoU) koncentrētās ostas kontroles kampaņas laikā, kas  ilga no 1.septembra līdz 30.novembrim, Latvijas Jūras administrācija veica kuģu pārbaudes.

5.decembrī ostā sagaidīs "Stena Nordica", kas kursēs uz Vāciju (1)

BIRKAS:
osta , prāmis , Stena Line

5.decembrī ostā sagaidīs prāmi "Stena Nordica", kas turpmāk kursēs no Liepājas un Travemindi Vācijā, aģentūru LETA informēja SIA "Stena Line Latvia" mārketinga speciāliste Ariadna Selivanova.

Saeima atceļ tā saukto ostu nodevu – 10% no ostu maksām

BIRKAS:
osta , SEZ , nodokļi

Saeima trešdien galīgajā lasījumā pieņēma Satiksmes ministrijas (SM) sagatavotos grozījumus likumā par ostām, kas paredz atcelt tā saukto ostu nodevu, raksta LETA.

Sesks valdības sēdē nosauc Liepājas vajadzības (27)

BIRKAS:
Ministru kabinets , Uldis Sesks , osta , lidosta , cietums , Karosta , Lielais Dzintars

Valdības sēdi, kas trešdien notika Liepājā, "Lielajā dzintarā", pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks (Liepājas partija) atklāja ar ziņojumu un pilsētas vajadzību izklāstu.

"Stena Line" decembrī dubultos prāmju kustības intensitāti (6)

BIRKAS:
prāmis , Stena Line , Uldis Sesks , osta

Šo ziņu trešdien, 16.novembrī no tribīnes valdības izbraukuma sēdē Liepājā, "Lielajā dzintarā", pavēstīja Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks.

Liepājas SEZ valdes locekļus amatā varēs iecelt arī dome

BIRKAS:
osta , SEZ , Dome

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) valdes locekļus amatā turpmāk varēs iecelt arī Liepājas pilsētas dome, aģentūra LETA uzzināja valdībā.

Liepājā izveidos militāro bāzi, arī piestātnes NATO karakuģiem (7)

BIRKAS:
Jūras spēki , osta , NATO , Atmodas bulvāris

Pēc aptuveni desmit gadiem Karostā, Atmodas bulvārī, plānots izveidot militāro bāzi, kurā koncentrētos šajā pilsētā izvietotās bruņoto spēku struktūras, arī NATO kuģi, ziņo aģentūra LETA.

Graudaugu sezonas dēļ oktobrī ostā kravu pieaugums

BIRKAS:
osta , Liepaja Bulk Terminal

Oktobrī Liepājas ostā pārkrautas 680 177,37 tonnas dažādu kravu, kas ir par 31,4% vairāk nekā šā gada septembrī un par 2,7% vairāk nekā pagājušā gada oktobrī.

Jahtu ostas aktīvi strādā pie infrastruktūras attīstības

BIRKAS:
jahtu centrs , osta , Kārlis Kints

Latvijas jahtu ostas, arī Liepājas, aktīvi strādā pie infrastruktūras attīstības, un nozare attīstās, aģentūrai LETA apliecināja aptaujātie jahtu ostu pārstāvji.

Nomnieki atbalsta ostas pakalpojumu tarifu palielinājumu

BIRKAS:
osta , SEZ , Jānis Lapiņš , tarifi , Jānis Elerts

Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) valde apstiprinājusi jaunus Liepājas ostas maksas un maksas pakalpojumu tarifus, kas stāsies spēkā 2017.gada 1.janvārī.

Deputāti atbalsta tā sauktās ostu nodevas atcelšanu (1)

BIRKAS:
osta , Saeima , SEZ

Saeima šodien pirmajā lasījumā konceptuāli atbalstīja Satiksmes ministrijas (SM) sagatavotos grozījumus likumā par ostām, kas paredz atcelt tā saukto ostu nodevu.

Ostā deviņos mēnešos pārkrauts mazāk kravu nekā pērn (3)

BIRKAS:
osta , SEZ , Eker Stividors , Liepaja Bulk Terminal

Septembrī Liepājas ostā pārkrautas 517 677,94 tonnas dažādu kravu, kas ir par 57,3 % vairāk nekā augustā, savukārt šā gada 9 mēnešos pārkrauts par 2,4% mazāk nekā pērn.

Pirms 140 gadiem dzimis kapteinis Jānis Smiltnieks

BIRKAS:
osta , grāmata liepājnieki , Jānis Smiltnieks , Jūrniecības koledža

Kā vēsta Liepājnieku biogrāfiskā vārdnīca, pirms 140 gadiem dzimis tālbraucējs kapteinis Jānis Smiltnieks. 1918.gadā dibinājis un līdz 1937.gadam vadījis Liepājas ostas valdi.

Ostā izvērtē katra kuģa ienākšanas iespējas vētras laikā

BIRKAS:
osta , vētra

Liepājas ostā atsevišķi izvērtē katra kuģa ienākšanas iespējas vētras laikā, kad vēja ātrums pārsniedz 14 metrus sekundē, aģentūru LETA informēja SEZ preses pārstāve Līga Ratniece-Kadeģe.

Uz poļu burinieka

Liepājas ostā šosezon ienākušas un apkalpotas 334 jahtas (1)

BIRKAS:
jahtu centrs , SEZ , osta

Liepājas ostā šosezon ienākušas un apkalpotas 334 jahtas, kas ir tikpat, cik pērn, "Rietumu Radio" intervijā sacīja Liepājas Jahtu centra vadītājs Kārlis Kints.

Noslēdz līgumu par jauna loču kuģa iegādi

BIRKAS:
osta , SEZ

Liepājas SEZ pārvaldnieks Jānis Lapiņš  un "Baltic Workboats" pārstāvis Jurijs Tāls parakstīja līgumu par jauna loča kuģa būvi no nulles cikla. Līguma summa ir 998 800 eiro.

Graudu glabātavā ostā vīrietis gūst smagas traumas (1)

BIRKAS:
miesas bojājumi , osta , neatliekamā palīdzība

23.septembra naktī ap pusčetriem policijā tika saņemta informācija no mediķiem par to, ka 22.septembra vakarā 1978.gadā dzimis vīrietis ostā graudu savācamā mašīnā ierāvis kāju.

Nomās velkoņus no SIA "Towmar Liepāja"

BIRKAS:
SEZ , osta , Towmar Liepāja

Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) valde pieņēmusi lēmumu slēgt līgumu par lielā un mazā velkoņa nomu ar SIA "Towmar Liepāja".

Igauņi par miljonu eiro izgatavos loču kuteri mūsu ostai (8)

BIRKAS:
SEZ , osta

Pirmo reizi Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvalde grasās iegādāties pilnīgi jaunu loču kuteri Liepājas ostas vajadzībām, portāls uzzināja LSEZ pārvaldē.

Valdība atbalsta tā sauktās ostu nodevas atcelšanu (1)

BIRKAS:
osta , SEZ , Ministru kabinets

Valdība šodien atbalstīja Satiksmes ministrijas (SM) sagatavotos grozījumus Likumā par ostām, kas paredz atcelt tā saukto ostu nodevu, aģentūra LETA uzzināja valdībā.

Olimpiskajā centrā skatāma foto izstāde par ostu (galerija) (5)

BIRKAS:
izstāde , foto , osta , SEZ , Līga Ratniece-Kadeģe , LOC

Liepājas Olimpiskajā centrā skatāma fotoizstāde par ostu, "Rietumu radio" informēja Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.

Ostā arī šā gada augustā stabils kravu apgrozījums (1)

BIRKAS:
osta , SEZ

Augustā Liepājas ostā pārkrautas 329 115,53 tonnas kravu, kas ir par 11,6 procentiem vairāk nekā 2015.gada augustā. Astoņu mēnešu griezumā fiksēta minimāls kritums.

Piedāvā vienotu dzelzceļa tarifu no Ķīnas robežas līdz pat Liepājai (26)

BIRKAS:
osta , dzelzceļš

Latvijas, Krievijas, Baltkrievijas un Kazahstānas dzelzceļu uzņēmumi izstrādājuši vienotu tarifu kravu pārvadājumiem no Ķīnas robežas līdz Rīgas, Ventspils un Liepājas ostām.

Par sakoptāko ostas uzņēmumu atzīts "GI Termināls" (3)

BIRKAS:
GI Termināls , konkurss , osta , SEZ , Laskana , Terrabalt

Par sakoptāko Liepājas ostas uzņēmumu šodien atzīts "GI Termināls". Otrajā un trešajā vietā ierindojās uzņēmumi "Laskana" un "Terrabalt", raksta LETA.

Sākti kriminālprocesi pret bijušo domes izpilddirektoru Strausu (29)

BIRKAS:
Edgars Strauss , krāpšana , Invex Fondi , Liepājas metalurgs , osta

Valsts policijā ir sākti vismaz divi kriminālprocesi saistībā ar biznesa konsultāciju uzņēmuma "Invex Fondi" un tā vadītāja Edgara Strausa darbībām, vēsta laikraksts "Latvijas Avīze" (LA).

Kraujot, paceļas melnu putekļu stabs.

Vārdā nenosaukta ostas firma piesārņo vidi (10)

BIRKAS:
osta , SEZ , piesārņojums , Buru iela , Ekers Stividors LP

Papildināts. iepājniece Guna Skabarniece pirmdienas, 22.augusta, vakarā fotoattēlos fiksējusi kadrus, kad kāda ostas firma, pārkraujot kravu, piesārņo gaisu.