Birka: pavasaris

Šonedēļ brīžiem līs un gaisa temperatūra nebūs augsta

BIRKAS:
laika ziņas , pavasaris

Šonedēļ, iespējams, katru dienu Latvijā būs lietus mākoņi, bet gaisa temperatūra – atšķirībā no iepriekšējām nedēļām – būs atbilstoša klimatiskajai normai, prognozē sinoptiķi.

Maija sākums būs pārsvarā saulains

BIRKAS:
laika ziņas , pavasaris

Maija sākumā, pateicoties anticiklonam, Latvijā būs pārsvarā sauss un saulains laiks, ar dzestrām naktīm un mēreni siltām dienām, prognozē "Global Forecast System".

Aprīlis noslēgsies ar drēgnu laiku, maija sākumā cerības uz siltumu

BIRKAS:
laika ziņas , pavasaris

Pēdējās divās nedēļās gaisa temperatūra Latvijā nepārtraukti ir zem normas, dažbrīd noslīdot pat septiņus grādus zem aprīlim ierastā līmeņa, un mēneša izskaņā situācija neuzlabosies.

Aprīļa pēdējā nedēļa vēl būs vēsa un nokrišņiem bagāta

BIRKAS:
pavasaris , laika ziņas

Jaunākās prognozes aizvien pārliecinošāk apstiprina, ka līdz aprīļa beigām mūsu reģionā saglabāsies vēss laiks, siltāku gaisa masu ienākšana gaidāma maija sākumā.

Sals naktī izdaiļoja

Naktī Liepājā pārspēts 20.aprīļa aukstuma rekords

BIRKAS:
pavasaris , laika ziņas , Romas dārzs

Ceturtdienas rītā 11 Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra novērojumu stacijās, kā arī trijās lidostās pārspēts 20.aprīļa minimālās gaisa temperatūras rekords.

Siltums varētu atgriezties tikai pēc divām nedēļām

BIRKAS:
laika ziņas , pavasaris

Tuvākās piecas diennaktis Latvijā būs aprīlim neraksturīgi aukstas, nākamās nedēļas otrajā pusē kļūs nedaudz siltāks, bet liels siltums iespējams pēc divām nedēļām.

Vēss laiks būs vismaz nedēļu, iespējami aukstuma rekordi

BIRKAS:
pavasaris , laika ziņas

Vēss laiks Latvijā saglabāsies vēl vismaz nedēļu, turklāt dažās naktīs gaidāms krietns sals, prognozē "Global Forecast System". Naktī uz piektdienu sals iespējams arī Liepājā.

Iestājoties siltākam laikam, aicina piesargāties no ērcēm

BIRKAS:
pavasaris , drošība , Slimnīca , ērces

Laikam kļūstot siltākam, no miega ir modušās ērces. Liepājas domes Vides, veselības un sabiedrība līdzdalības daļa aicina iedzīvotājus piesargāties no ērcēm.

Nedēļas otrajā pusē nokrišņu būs mazāk un kļūs nedaudz siltāks

BIRKAS:
laika ziņas , sniegs , pavasaris

Nedēļas sākumā Latvijā snigs un putinās, bet nedēļas otrajā pusē nokrišņu būs mazāk un temperatūra paaugstināsies, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Apkures sezona Liepājā tuvojas noslēgumam (1)

BIRKAS:
apkure , pavasaris , Liepājas enerģija

Līdz ar astronomiskā pavasara iestāšanos ārgaisa temperatūra Liepājā paaugstinās un tas nozīmē, ka pilsētnieki patērē mazāk siltumenerģiju, informē "Liepājas enerģija".

Liepājā gaisa temperatūra sasniegusi plus 19,5 grādus

BIRKAS:
pavasaris , laika ziņas

Otrdien Kurzemē, jūras piekrastē, gaisa temperatūra pārsniegusi plus 19 grādu atzīmi, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra novērojumi, raksta LETA.

Fiksēti neierasti agri gājputnu novērojumi

BIRKAS:
putni , pavasaris

Nedēļas nogalē Latvijā fiksēti neierasti agri gājputnu sugu novērojumi, liecina informācija portālā "Latvijasputni.lv". Sestdien, 6.februārī, Rīgā un Liepājā manīti vairāki lauku baloži.

Marts bijis trešais siltākais novērojumu vēsturē

BIRKAS:
laika ziņas , pavasaris

Arī martā gaisa temperatūra bijusi krietni virs normas, turklāt tas bijis trešais siltākais Latvijas meteoroloģisko novērojumu vēsturē.

Sestdien "Atštaukas" aicina uz Lielās dienas svinībām Namīnā (1)

BIRKAS:
Namīns , Atštaukas , pavasaris , Saulgrieži , koncerts

Sestdien, 21.martā, pulksten 13 Liepājas aktrišu folkloras kopa "Atštaukas" ielūdz uz Lielo dienu folkloras centrā "Namīns", Bāriņu ielā 32.

Pētertirgus sestdien aicina uz pavasara gadatirgu

BIRKAS:
Pētertirgus , gadatirgus , pavasaris

Sestdien, 21.martā, Liepājas Pētertirgus aicina liepājniekus un tās viesus uz "Pavasara tirgu", lai iekustētos un uzsāktu jauno gadatirgu sezonu.

Liepājā atkal fiksēts jauns dienas siltuma rekords

BIRKAS:
pavasaris , laika ziņas

Šīs dienas siltuma rekordi līdz pulksten 14 ir fiksēti četrās meteoroloģisko novērojumu stacijās, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Arī Liepājā šodien pārspēts gaisa temperatūras rekords

BIRKAS:
laika ziņas , pavasaris

11 Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) novērojumu stacijās šodien pārspēts maksimālais 17.marta gaisa temperatūras rekords, aģentūra LETA uzzināja LVĢMC.

Aicina pieteikties dārzkopju svētkiem "Pavasaris ziedos"

BIRKAS:
gadatirgus , Latviešu biedrības nams , ziedi , Rožu laukums , pavasaris

Līdz 8.maijam aicināti pieteikt savu dalību stādu un ziedu audzētāji, dārza dizaina un citu dārza darbiem noderīgu preču tirgotāji  dārzkopju svētkiem "Pavasaris ziedos".

Pārspēti vairāki siltuma rekordi, arī Liepājā

BIRKAS:
pavasaris , laika ziņas

Šodien daudzvieta Latvijā, arī Liepājā, ir reģistrēti seši jauni 15.marta siltuma rekordi, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Tuvākajā dienā gaisa temperatūra būs no plus 1 līdz plus 7 grādiem.

8.marta siltuma rekordi pārspēti gandrīz visā Latvijā

BIRKAS:
8.marts , laika ziņas , pavasaris

Pavasarīgi spīdot saulei, 8.marta maksimālās gaisa temperatūras rekordi šodien pārspēti gandrīz visā Latvijā. Vēsāks bija atklātās jūras piekrastē, tātad arī Liepājā, raksta aģentūra LETA.

Lauku cīrulis.

Latvijā atgriezušies pirmie gulbji, dzērves un cīruļi (1)

BIRKAS:
putni , pavasaris

Pagājušajā nedēļā Latvijā manīti pirmie gulbji, dzērves, cīruļi un citi gājputni, kas jau atgriezušies no siltajām zemēm, ziņo dabas vērotāji, arī no Liepājas.

Iespējams, jau ir sācies meteoroloģiskais pavasaris (4)

BIRKAS:
pavasaris , ziema , laika ziņas

Šoziem Latvijā vairs neatgriezīsies liels sals, gaisa temperatūra turpmākajās nedēļās pārsvarā būs virs nulles, liecina "Global Forecast System" prognozes, raksta aģentūra BNS.

Aukstākā nakts aizvadīta Kurzemē. Liepājas lidostā pat mīnus 1

BIRKAS:
laika ziņas , pavasaris , lidosta

Naktī uz piektdienu salnas visvairāk skārušas Kurzemi, kur Kolkā, Usmā, Stendē, Ventspils lidostā un Liepājas lidostā reģistrēta gaisa temperatūras līdz –1 grādam.

Nākamnedēļ beigsies gan aukstums, gan sausums

BIRKAS:
laika ziņas , pavasaris

Nākamās nedēļas vidū Latvijā ieplūdīs siltākas un mitrākas gaisa masas, gaidāms bagātīgs lietus, liecina "Global Forecast System" prognoze, raksta aģentūra BNS.

Liepājā pārspēts 43 gadus vecs aukstuma rekords

BIRKAS:
laika ziņas , pavasaris

Naktī uz sestdienu četrās meteoroloģisko novērojumu stacijās labots līdzšinējais 3.maija minimālās gaisa temperatūras rekords. Tas "kritis" arī Liepājā.

Aukstākā nakts bija Kurzemē. Liepājas lidostā fiksēti mīnus 3

BIRKAS:
lidosta , laika ziņas , pavasaris

Naktī uz piektdienu aukstākais laiks bija Kurzemē, kur gaisa temperatūra pazeminājās līdz 0..–3 grādiem, tomēr vietām piekrastē nebija vēsāks par +2..+4 grādiem, raksta BNS.

Liepājā atkal pārsniegts gaisa temperatūras rekords

BIRKAS:
laika ziņas , pavasaris

Papildināts. Otrdien gaisa temperatūras rekords pārsniegts jau trīs novērojumu stacijās, arī Liepājā, aģentūra LETA uzzināja Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Liepājā pārspēts 20.aprīļa siltuma rekords

BIRKAS:
laika ziņas , pavasaris

Svētdien Liepājā un Ventspilī, kā arī Rēzeknē sasniegts jauns 20.aprīļa maksimālās gaisa temperatūras rekords, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Lieldienās spīdēs saule un gaiss iesils līdz +19 grādiem

BIRKAS:
Lieldienas , laika ziņas , pavasaris

Nedēļas nogalē gaidāmās Lieldienas būs saulainas un siltas un gaiss iesils līdz pat plus 19 grādiem, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.