Robežsargs izglābis Liepājas ostas kanālā slīkstošu vīrieti (1)

BIRKAS:
osta , robežsardze , glābšana

Pagājušā nedēļā kāds robežsargs izglābis Liepājas ostas kanālā slīkstošu vīrieti, aģentūru LETA informēja Valsts robežsardze.

Jūrniecības koledža sadarbosies ar Robežsardzes koledžu

BIRKAS:
robežsardze , Jūrniecības koledža

Valsts robežsardzes koledžā pirmo reizi viesojās Liepājas Jūrniecības koledžas direktors Vladimirs Dreimanis, lai iepazītos ar koledžas darbību un apspriestu sadarbības iespējas.

Ar prāmi grib izvest pusmiljonu kontrabandas cigarešu (2)

BIRKAS:
kontrabanda , robežsardze , nelegālās cigaretes , osta , prāmis

Svētdien, 22.aprīlī, Valsts robežsardze Liepājas ostā aizturēja kādu Latvijas pilsoni, kurš ar prāmi uz Vāciju grasījās nelikumīgi izvest teju pusmiljons kontrabandas cigarešu.

Liepājas ostā aiztur Baltkrievijas pilsoni ar zagtu automašīnu

BIRKAS:
osta , robežsardze , zādzība

Robežsargi 8.aprīlī Liepājas ostā aizturējuši Baltkrievijas pilsoni, kurš Latvijā mēģināja ievest nesen Vācijā nozagtu vieglo automašīnu "BMW X5" aģentūru LETA informēja Valsts robežsardzē.

Robežsardze rīko mācības un atvērto durvju dienu

BIRKAS:
robežsardze , mācības , promenāde

Trešdien, 28.jūnijā, Valsts robežsardzes Ventspils pārvalde Baltijas jūrā pie Liepājas ostas organizēs ikgadējas starptautiski operatīvi – taktiskās mācības "Ronis 2017".

Robežsardze rīkos mācības un atvērto durvju dienu

BIRKAS:
robežsardze , mācības , promenāde

Trešdien, 28.jūnijā, Valsts robežsardzes Ventspils pārvalde Baltijas jūrā pie Liepājas ostas organizēs ikgadējas starptautiski operatīvi – taktiskās mācības "Ronis 2017".

Arī valsts robežsardze aicina jauniešus ēnot

BIRKAS:
robežsardze , Ēnu diena

Valsts robežsardzes Ventspils pārvalde ir iesaistījusies "Junior Achievement Latvija" organizētajā ikgadējā karjeras izglītības programmā Ēnu diena, kas norisināsies 15.februārī.

Robežsargi Liepājā sāks izglītojošu velobraucienu (2)

BIRKAS:
robežsardze , velobrauciens , Zemnieku 6/8

No 25. līdz 27.maijam Valsts robežsardze rīko vērienīgu velo braucienu pa Kurzemes reģionu. Tā starts tiks dots Liepājā, Zemnieku iela 6/8, bet finišs paredzēts Ventspilī.

Apmeklē Liepājas skolas un popularizē robežsardzi

BIRKAS:
robežsardze , studenti

Valsts robežsardzes (VRS) Ventspils pārvaldes amatpersonas aktīvi apmeklē vidējās izglītības iestādes Ventspilī, Liepājā, Talsos, Dundagā, arī Mērsragā un Pāvilostā.

Ostā ieceļošana Latvijā liegta Krievijas pilsonim

BIRKAS:
osta , robežsardze

Otrdien Liepājas ostā ieceļošana Latvijā liegta Krievijas pilsonim, kuram bija spēkā liegums ieceļot un uzturēties Šengenas zonas valstīs, aģentūru LETA informēja Valsts robežsardzē.

Jaunieši vēl var pieteikties studijām Robežsargu skolā (3)

BIRKAS:
robežsardze

Valsts robežsardze aicina jauniešus līdz 15.janvārim pieteikties mācībām Valsts robežsardzes koledžas Robežsargu skolā. Mācības notiek par budžeta līdzekļiem.

Robežas un ostas ar skeneriem aprīkos līdz 2017.gada beigām (1)

BIRKAS:
osta , muita , robežsardze

Robežas un ostas ar skeneriem Latvijā aprīkos tikai līdz 2017.gada beigām, svētdien vēsta raidījums "Nekā personīga". Tie būs arī Liepājas un Venstpils ostās.

Sestdien varēs apskatīt robežsardzes kuģi "Tiira"

BIRKAS:
robežsardze , promenāde , kuģis Tīra

Pamatojoties uz šā gada 22.oktobrī Saeimā pieņemtā likuma "Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām" grozījumiem, turpmāk 7.novembris ir noteikts par svētku dienu – "Robežsargu diena”.

Telpu trūkuma dēļ patvēruma meklētājus izmitina arī Liepājā (15)

BIRKAS:
robežsardze , bēgļi , Zemnieku 6/8

Kā raksta portāls "Delfi", Valsts robežsardze telpu trūkuma dēļ patvēruma meklētājus izmitina arī Liepājā. Par to informēja robežsardzes pārstāve Jevgēnija Pozņaka.

Liepājā apmeties Krievijas opozicionārs Dmitrijs Savins (3)

BIRKAS:
PMLP , robežsardze , Dmitrijs Savins

Latvijā politisko patvērumu lūdzis Krievijas jaunās paaudzes nacionālists Dmitrijs Savins, kurš pēc martā notikušās kratīšanas viņa dzīvoklī pārcēlies uz Latviju un ir apmeties Liepājā.

Vīrietis reibumā grib aizbraukt ar svešu jahtu (3)

BIRKAS:
jahta , dzērājšoferi , robežsardze , Tirdzniecības kanāls , osta

17.jūlijā ap pulksten 6.40 pa Tirdzniecības kanālu 1992.gadā dzimis vīrietis, būdams alkohola reibumā (2,02 promiles), stūrēja svešu jahtu, portālu informēja Valsts policija.

Jauniešus aicina mācīties robežsardzes koledžā

BIRKAS:
robežsardze

Valsts robežsardze aicina jauniešus laikā no 1.jūlija līdz 13.jūlijam pieteikties mācībām Valsts robežsardzes koledžas Robežsargu skolā. Mācības notiek par budžeta līdzekļiem.

18.jūnijā pie Liepājas ostas notiks mācības "Ronis 2015"

BIRKAS:
mācības , osta , robežsardze

Ceturtdien, 18.jūnijā, Valsts robežsardzes (VRS) Ventspils pārvalde pie Liepājas ostas organizē ikgadējās starptautiskās operatīvi – taktiskās mācības "Ronis 2015".

Patvēruma meklētāji Liepājā neizmanto speicāli izbūvētās telpas (1)

BIRKAS:
PMLP , robežsardze , patvēruma meklētāji

Arī Liepājā ir patvēruma meklētāji, kas vēl gaida Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) lēmumu par statusa piešķiršanu, portālu informēja šajā iestādē.

VID modernizēs kontroli Liepājas ostā un lidostā

BIRKAS:
osta , lidosta , muita , robežsardze , VID , suņi

Valsts ieņēmumu dienests (VID) šogad plāno iepirkt jaunus svarus un rentgeniekārtas, arī priekš Liepājas. 2015.gada laikā tiks iepirkti seši jauni darba suņi, raksta BNS.

Ludviķa ielā "savāc" apreibušu Lietuvas pilsoni bez pases

BIRKAS:
atskurbtuve , robežsardze , Ludviķa iela

Pirmdien, 20.janvārī, ap pulksten 1 Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā tika saņemts izsaukums par to, ka Ludviķa ielā esot kāda persona stiprā alkohola reibumā.

20 gadus Latvijā dzīvo bez personas koda un pases (2)

BIRKAS:
atskurbtuve , robežsardze

Sestdien, 1.novembrī, ap pulksten 13.50 Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas Īslaicīgās aizturēšanas telpās tika nogādāta persona reibuma stāvoklī.

Sākusies Rucavas muitas punkta būvju demontāža (3)

BIRKAS:
A11 , labiekārtošana , muita , robežsardze

Uz Liepājas–Lietuvas robežas sākusies bijušā Rucavas muitas punkta būvju demontāža. Šobrī notiek komunikāciju demontāža un tiek noņemtas jumta konstrukcijas.

Kaut arī Liepāja atrodas vistālāk no Krievijas un Baltkrievijas robežām, kontrabandas cigarešu īpatsvars mums nav zemāks kā vidēji valstī.

Pētījums: kontrabandas cigarešu apjoms Liepājā diezgan liels (4)

BIRKAS:
nelegālās cigaretes , pētījums , LTRK , robežsardze

Jaunākais pētījums rāda, ka Liepājā kontrabandas cigarešu apjoms gada pirmajā ceturksnī bijis visai augsts – 30,5 procenti. Tas gan mazāk nekā iepriekšējos periodos.

Autobusā atrod halucinogēnās sēnes, hašišu un marihuānu (1)

BIRKAS:
narkotikas , robežsardze , sabiedriskais transports

Robežsargi maršruta autobusā no Lietuvas otrdien divu pasažieru somās atraduši narkotiskās vielas – halucinogēnās sēnes, hašišu un marihuānu.

Liepājas ostā neielaiž Krievijas pilsoni – jūrnieku

BIRKAS:
osta , robežsardze

Ceturtdien, 12.jūnijā, Valsts robežsardzes amatpersonas uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatēja 40 likumpārkāpējus. Viens gadījums fiksēts Liepājā.

Robežsargi valstī no Liepājā ostas neielaiž Ukrainas pilsoni

BIRKAS:
robežsardze , osta

Otrdien, 29.aprīlī, Valsts robežsardzes amatpersonas uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatēja 28 likumpārkāpējus. Viens gadījums fiksēts arī Liepājas ostā.

Aiztur vīrieti, kurš 18 gadus šeit uzturējies nelegāli

BIRKAS:
nelegālais alkohols , robežsardze , pašvaldības policija

Ceturtdien, 23.maijā ap pulksten 10 Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas darbinieki Atmodas bulvārī aizturēja vīrieti, kurš bija iegādājies nelegālo alkoholu.

Kopīgā reidā uziet nelegālo alkoholu un cigaretes

BIRKAS:
nelegālais alkohols , nelegālās cigaretes , robežsardze

12.oktobrī Valsts policijas, kā arī Latvijas Valsts robežsardzes un Darba inspekcijas pārstāvji veica pārbaudi vairākās tirdzniecības vietās Liepājā.

Caur ostu mēģina ieceļot Hondurasas pilsoņi bez vīzām (2)

BIRKAS:
robežsardze , osta

Liepājas ostā robežsargi vakar lieguši ieceļošanu Latvijā septiņiem Hondurasas pilsoņiem, jo ārzemniekiem nebija derīgu ceļošanas dokumentu.