Birka: rudens

Gaidāms sauss un oktobrim neraksturīgi silts laiks

BIRKAS:
laika ziņas , rudens

Šīs nedēļas otrajā pusē un vēl arī nākamnedēļ laikapstākļus Latvijā noteiks liels anticiklons, tādēļ nav gaidāmi ievērojami nokrišņi un gaisa temperatūra vietām sasniegs +20 grādus.

Oktobra vidū gaidāma atvasara un siltuma rekordi

BIRKAS:
laika ziņas , rudens

Turpmākajās diennaktīs Latvijā nostiprināsies anticiklona ietekme un gaisa temperatūra dažās saulainākajās pēcpusdienās pakāpsies līdz rekordaugstai atzīmei.

Kā rīkoties, lai atbrīvotos no rudens lapām (1)

BIRKAS:
atkritumi , rudens , EKO Kurzeme , Vides pakalpojumu grupa

Ir atnācis rudens un sācies lapkritis, tāpēc iedzīvotājiem atgādinām par kārtību, kas jāievēro, vācot un noglabājot rudens lapas un citus zaļos atkritumus.

Sācies astronomiskais rudens, kas ilgs līdz 21.decembrim (1)

BIRKAS:
rudens , Saulgrieži

Latvijā un citviet Zemes ziemeļu puslodē iestājies astronomiskais rudens, savukārt dienvidu puslodē sācies pavasaris, ziņo aģentūra LETA.

Piektdien tiks pārspēti trešās dekādes siltuma rekordi

BIRKAS:
laika ziņas , rudens

Piektdien Latvijā būs vēl vairāk jaunu temperatūras rekordu nekā trešdien un ceturtdien, liecina sinoptiķu prognozes. Gaisa temperatūra var pakāpties līdz pat 29 grādiem.

Nākamā nedēļa būs vēsākā kopš pavasara

BIRKAS:
laika ziņas , rudens

Nākamnedēļ, kad dienas jau kļūs īsākas par naktīm, Latvijā gaidāms vēss laiks – aukstākais kopš pavasara, prognozē sinoptiķi, ziņo aģentūra LETA..

Septembra sākumā līs maz un laiks būs silts

BIRKAS:
laika ziņas , rudens

Septembra pirmajās trīs dienās Latvijā būs maz nokrišņu un gaisa temperatūra joprojām pakāpsies virs +20 grādiem, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Aizvadīta gada garākā nakts, sākas astronomiskā ziema

BIRKAS:
rudens , ziema , Saulgrieži

Gada īsākā diena bija ceturtdiena, 21.decembris, savukārt garākā nakts – nakts no ceturtdienas uz piektdienu. Tas nozīmē, ka beidzies astronomiskais rudens un sākusies ziema.

Pirmais sniegs sagaidīts vēlāk nekā iepriekšējos gados

BIRKAS:
sniegs , rudens , A9

Trešdienas pēcpusdienā vietām Kurzemē un Zemgales rietumos lietus pārgājis slapjā sniegā, liecina meteoroloģiskie dati un autovadītāju ziņojumi no Liepājas šosejas.

Nedēļas vidū gaidāmi nokrišņi un kļūs siltāks

BIRKAS:
laika ziņas , rudens

Trešdien un ceturtdien Latviju no rietumiem šķērsos nokrišņu zona un ieplūdīs siltāks gaiss, prognozē sinoptiķi. Otrdiena būs līdzīga pirmdienai – mākoņi daļēji segs debesis.

Kā iedzīvotājiem rīkoties, lai atbrīvotos no rudens lapām (4)

BIRKAS:
rudens , atkritumi , EKO Kurzeme , Komunālā pārvalde

Ir iestājies lielais lapkritis, tāpēc Komunālā pārvalde iedzīvotājiem atgādina par kārtību, kas jāievēro, vācot un noglabājot rudens lapas un citus zaļos atkritumus.

Nedēļas gaitā kļūs vēsāks, nokrišņu būs maz

BIRKAS:
laika ziņas , rudens

Šīs nedēļas gaitā gaisa temperatūra Latvijā pazemināsies un nokrišņu būs maz, prognozē sinoptiķi. Vēl otrdien temperatūra var sasniegt +17 grādu, ziņo LETA..

Lietus mitēsies, no svētdienas laikapstākļi uzlabosies

BIRKAS:
laika ziņas , rudens

Sestdien Latvijā vēl gaidāms lietains laiks, bet svētdiena paies bez lieliem nokrišņiem un gaisa temperatūra paaugstināsies, ziņo aģentūra LETA.

Šī gada rudens nokrišņu ziņā jau pārspējis iepriekšējos četrus

BIRKAS:
rudens , lietus

Lai gan kalendārais rudens vēl nav pusē, nokrišņu daudzums Latvijā jau tagad ir lielāks nekā iepriekšējo četru gadu rudeņos, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Oktobrī bieži līs, bet gaisa temperatūra būs mērena

BIRKAS:
rudens , lietus

Turpmākajās divās nedēļās laika apstākļus Latvijā noteiks Atlantijas cikloni, tādēļ bieži līs un nebūs lielas gaisa temperatūras izmaiņas, liecina "Global Forecast System" prognozes.

Šonedēļ bieži gaidāms lietains un vējains laiks

BIRKAS:
laika ziņas , lietus , rudens

Turpmākajā nedēļā laikapstākļus Latvijā noteiks plašs ciklons, tādēļ bieži līs un pūtīs brāzmains vējš, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs, ziņo LETA.

Nākamnedēļ krasi mainīsies laikapstākļi, tuvojas nokrišņi

BIRKAS:
rudens , laika ziņas

Šīs nedēļas izskaņu vēl aizvadīsim anticiklona zīmē, savukārt jaunā darba nedēļa atnesīs īsti rudenīgus laikapstākļus, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Atvasara turpinās, bet šonedēļ pakāpeniski kļūs vēsāks

BIRKAS:
rudens , laika ziņas

Valstī turpinās atvasara, kas sākās aizvadītajā nedēļas nogalē, tomēr šīs nedēļas otrajā pusē laiks kļūs mākoņaināks un vēsāks, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Tuvākās dienas būs sausas un salīdzinoši siltas.

Astronomiskais rudens sāksies ar ilgstošu sausumu

BIRKAS:
rudens , laika ziņas

Šovakar sāksies astronomiskais rudens un ir gaidāma ilgstoša sausa perioda iestāšanās, turklāt gaisa temperatūra šīs nedēļas nogalē sasniegs plus 20 grādu atzīmi, prognozē sinoptiķi.

Nedēļas nogalē sāksies atvasara un astronomiskais rudens

BIRKAS:
rudens , laika ziņas

Vēlā piektdienas vakarā sāksies astronomiskais rudens, gaidāma arī ilga sausa perioda iestāšanās, turklāt gaisa temperatūra šīs nedēļas nogalē sasniegs +20 grādu atzīmi, prognozē sinoptiķi.

Arī augustā karstums izpaliks, toties rudens būs silts

BIRKAS:
laika ziņas , vasara , rudens

Arī augustā Eiropas ziemeļaustrumu daļā gaidāms nedaudz vēsāks laiks nekā pēdējos gados ierasts, savukārt rudenī gaisa temperatūra varētu pakāpties virs normas.

Nedēļa Latvijā būs rudenīgi vēsa un lietaina

BIRKAS:
laika ziņas , rudens

Šajā nedēļā Latvijā būs jūtams rudens – gaiss būs vēss un gaidāms arī lietus, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Arī Liepājā labots 18.novembra siltuma rekords

BIRKAS:
18.novembris , laika ziņas , rudens

Gaisa temperatūrai pakāpjoties nedaudz virs +10 grādiem, trešdien vismaz septiņās meteoroloģisko novērojumu stacijās pārspēts 18.novembra siltuma rekords, arī Liepājā.

Vējš nolauzis arī šo koku Veidenbauma ielā.

Spēcīgākās brāzmas skārušas Liepāju – 25,5 metri sekundē (1)

BIRKAS:
vētra , rudens

Vakar spēcīgākās vēja brāzmas skārušas Liepāju – tur maksimālais brāzmu ātrums bijis 25,5 metri sekundē, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Piecās stundās nolijis 2,5 reizes vairāk nekā piecās nedēļās (1)

BIRKAS:
laika ziņas , lietus , rudens

Svētdienas naktī un agrā rītā nokrišņu daudzums Liepājā aptuveni piecu stundu laikā sasniedza 16 milimetru, kas ir 2,5 reizes vairāk nekā pēdējās piecās nedēļās kopā.

Liepājā pārspēts 12.oktobra aukstuma rekords (2)

BIRKAS:
laika ziņas , rudens

Pirmdienas rītā trijās novērojumu stacijās – Daugavpilī, Liepājā un Pāvilostā – labots 12.oktobra minimālās gaisa temperatūras rekords. Turpmākās naktis būs nedaudz siltākas.

Sākas astronomiskais rudens, bet diena vēl ir garāka par nakti

BIRKAS:
rudens , Miķeļdiena

Trešdien, 23.septembrī pulksten11.21 Zemes ziemeļu puslodē beidzas astronomiskā vasara un iestājas rudens. Pagaidām diena vēl ir garāka par nakti, informē BNS.

"Red Sun Buffet" aicina ar ziediem vērsties pret rudens pelēcību

BIRKAS:
Red Sun Buffet , rudens

Kokteiļbārs "Red Sun Buffet", vēršoties pret rudens pelēcību, sestdien, 29.novembrī, pulksten 22 sadarbībā ar Liepājā bāzēto ziedu interneta veikalu "pukubode.lv" rīkos "Puķu nakti".

Beigusies astronomiskā vasara un sācies rudens

BIRKAS:
rudens

Otrdien pulksten 5.29 beidzās astronomiskā vasara un iestājās rudens. Otrdiena Latvijā būs aukstākā diena kopš pavasara. Saulainākā un vējainākā diena būs Kurzemē.

Līdz gada beigām zaļos atkritumus var nodot bez maksas

BIRKAS:
atkritumi , Liepājas RAS , poligons Ķīvītes , rudens

SIA "Liepājas RAS" informē, ka poligonā "Ķīvītes" Grobiņas novadā privātpersonas zaļos atkritumus (koku lapas, zarus, zāli, dārzeņus un kritušos augļus) var nodot bez maksas.