Birka: sals

Februāris bijis aukstākais mēnesis pēdējos piecos gados (3)

BIRKAS:
Liepājas enerģija , apkure , ziema , sals

Aizvadītais februāris ārgaisa temperatūru ziņā bijis ne vien līdz šim aukstākais šīs apkures sezonas mēnesis, bet arī aukstākais mēnesis Liepājā pēdējo piecu gadu laikā.

Noslēdzies divas nedēļas ilgušais nepārtraukta sala periods

BIRKAS:
ziema , sals

Otrdienas pēcpusdienā daudzviet Latvijā saule gaisu sasildījusi līdz 0..+3 grādiem, augstākā temperatūra reģistrēta Liepājā, kur pulksten 13 reģistrēti jau plus 2,4 gadi.

Sesks: Lielais aukstums Liepājā nopietnas problēmas neradīja (2)

BIRKAS:
Uldis Sesks , sals , ziema , Liepājas ūdens , LNA

Komunālie dienesti ziņo, ka būtiskas problēmas aukstums Liepājā nav radījis, intervijā "Rietumu radio" norādīja Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks ("Liepājas partija").

Februāris bijis trīs grādus aukstāks par normu

BIRKAS:
sals , ziema , apkure

Februāra vidējā gaisa temperatūra Latvijā bija –6,9 grādi, un tas ir 3,2 grādus zem normas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotā informācija.

Nākamnedēļ gaisa temperatūra var pakāpties virs nulles

BIRKAS:
laika ziņas , ziema , sals

Marta sākumā gaisa temperatūra Latvijā pakāpeniski paaugstināsies, nākamnedēļ tā var pārsniegt nulles atzīmi, liecina pašreizējā "Global Forecast System" prognoze.

Lielā aukstuma dēļ bērni drīkst arī neapmeklēt skolu

BIRKAS:
ziema , sals , Izglītības pārvalde

Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde aicina bērnu vecākus izvērtēt situāciju saistībā ar bērnu došanos uz skolu vai palikšanu mājās zemās gaisa temperatūras dēļ.

Lidostā naktī temperatūra noslīdējusi līdz –21 grādam

BIRKAS:
laika ziņas , sals , ziema , lidosta

Naktī Liepājas lidostā gaisa temperatūra naktī noslīdēja līdz –21 grādam, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati, ziņo aģentūra LETA.

Kravu intensitātes pieaugumu ledus dēļ Liepājā vēl nejūt (4)

BIRKAS:
ledus , sals , osta , jūra , Pēteris Gudkovs

Saistībā ar ledus izveidošanos Somu līcī un Rīgas jūras līcī pieaudzis pieprasījums pēc Ventspils ostas pakalpojumiem, bet Liepājas osta pieaugumu vēl nejūt, ziņo aģentūra LETA.

Prognozes liecina, ka sals valdīs visu nedēļu

BIRKAS:
ziema , sals , laika ziņas

Latvijā visu šo nedēļu saglabāsies sals un laiks būs pārsvarā saulains, prognozē "Global Forecast System". Naktī uz otrdienu un trešdienu Liepājā temperatūra pazemināsies līdz –13 grādiem.

Lielā sala dēļ ceturtdien intensīvi tvaikos jūra

BIRKAS:
jūra , sals

Ceturtdien pār Rīgas līci un pārējo Baltijas jūru plūdīs tik auksts gaiss, ka notiks spēcīga ūdens tvaikošana jeb jūras "vārīšanās", liecina sinoptiķu prognozes, raksta LETA.

Prognozes liecina, ka tuvākajās dienā paliks siltāks un mākoņaināks.

Liepājā sals naktī pārsniedzis mīnus 20 grādus

BIRKAS:
sals , ziema

Naktī zemākā gaisa temperatūra Latvijā ir fiksēta Ainažos, kur gaiss atdzisis līdz mīnus 30,9 grādiem. Liepājā pirmo reizi šoziem aukstums pārsniedza mīnus divdesmit grādus – 20,4.

Lielā salā skolēni var neapmeklēt skolu ar vecāku piekrišanu

BIRKAS:
sals , Izglītības pārvalde , ziema , Kristīne Niedre-Lathere

Tā kā Liepājā pieturas stiprs sals, Izglītības pārvalde atgādina, ka izglītojamie vecumā līdz 12 gadiem skolas var neapmeklēt, ja gaisa temperatūra ir zemāka par mīnus 20 grādiem.

Liepājā jau pirmais sala upuris. Slidenā laikā daudz traumu

BIRKAS:
Slimnīca , miesas bojājumi , sals , nāve

Papildināts.  Līdz ar aukstā un slidenā laika iestāšanos Liepājas slimnīcas traumpunktā palielinājies to cilvēku skaits, kas guvuši traumas. Viens cilvēks miris no ķermeņa atdzišanas.

Svētdienas rīta Liepājā bija mīnus 17,4 grādi. Vakarā snigs

BIRKAS:
ziema , sals , laika ziņas

svētdienas rītā pulksten 7 viena no zemākajām gaisa temperatūrām valstī (mīnus 17,4 grādi) bija Liepājā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Brīvdienas būs aukstas un sals vēl pieņemsies spēkā

BIRKAS:
Jaunais gads , laika ziņas , sals , ziema

Svētku brīvdienās Latvijā ieplūdīs aukstāks gaiss un bieži spīdēs saule. Lielākais sals gaidāms nākamajā nedēļā, kad gaisa temperatūra var noslīdēt zem –20 grādiem, prognozē sinoptiķi.

Aizvadīta aukstākā šīs ziemas nakts. Liepājā mīnus 9,5 grādiem (1)

BIRKAS:
ziema , sals , laika ziņas

Pagājusī nakts bijusi šoziem aukstākā – gaiss Kurzemē atdzisis līdz mīnus 14 grādiem, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija, raksta aģentūra LETA.

Viszemākā temperatūra šoziem reģistrēta netālu no Liepājas

BIRKAS:
ziema , sals , laika ziņas

Viszemākā gaisa temperatūra šoziem – mīnus 21,2 grādi – šorīt reģistrēta Rucavas novadā, Kurzemes dienvidrietumos, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Ziemā kājām uz Rīgu labāk nedoties

BIRKAS:
ziema , A9 , sals , trauma

Dodoties no Liepājas un Rīgu, jauns vīrietis svētdien cietis no ķermeņa atdzišanas, ziņo aģentūra BNS.

Ceturtdien ap 13.50 Liepāju sāka pārņemt migla.

Piektdien Liepājā gaiss sasils līdz +7 grādiem (1)

BIRKAS:
ziema , laika ziņas , sals

Naktī uz piektdienu un piektdien Latvijā gaidāms lielākoties apmācies laiks, vietām būs migla un sīki nokrišņi. Liepājā tiek prognozēti februārim neraksturīgie +7 grādi.

Rīt Liepājā gaidāmi ļoti bīstami laika apstākļi (3)

BIRKAS:
laika ziņas , ziema , sals

Rīt, 31.janvārī, Kurzemē tiek prognozēts sasalstošs lietus, kā dēļ var veidoties stiprs apledojums, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Nedēļas nogalē no nosalšanas paglābti 18 cilvēki

BIRKAS:
atskurbtuve , sals

Aizvadītajā nedēļas nogalē Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas Īslaicīgās aizturēšanas telpās atskurbšanai no ielām nogādātas 18 personas.

Nakts patversmes aukstajā laikā piepildītas maksimāli

BIRKAS:
sals , ziema , nakts patversme , Sandra Šulce

Liepājas nakts patversmes piepildījums aukstajā laikā sasniedzis maksimumu un aizpildītas ir gandrīz visas vietas, sacīja nakts patversmes vadītāja Sandra Šulce.

Dzintara pulkstenis promenādē piektdienas rītā.

Liepājā sasniegts jauns šīs ziemas aukstuma rekords (4)

BIRKAS:
ziema , sals , laika ziņas

No svētdienas Latvijā sāks mazināties anticiklona ietekme, palielināsies mākoņu daudzums un vēja ātrums, līdz ar to gaisa temperatūra vairs nebūs tik zema kā līdz šim.

Kāpās atrod, visticamāk, nosalušu vīrieti

BIRKAS:
sals , nāve , pludmale , drošība

Ceturtdien, 23.janvārī, pulksten 13.15 Kūrmājas prospekta kāpu zonā, tika atrasts 1987.gadā dzimuša vīrieša līķis bez redzamām vardarbīgas nāves pazīmēm, informē policija.

Veikalā "Elvi" pieķer pārdodam alkoholu nepilngadīgajam (1)

BIRKAS:
nepilngadīgie , reids , nelegālais alkohols , sals , Elvi , Ganību 69/71

Pašvaldības policijas Nepilngadīgo lietu nodaļas darbinieki veica reidu tirdzniecības vietās, lai noskaidrotu vai nepilngadīgām personām tiek tirgots alkohols vai tabaka.

Liepājā jauns ziemas rekords: pulksten 7 fiksēti mīnus 14,7 grādi

BIRKAS:
ziema , sals

Šorīt viszemākā gaisa temperatūra fiksēta Zosēnu novērojumu stacijā – tur gaiss atdzisis līdz mīnus 22,4 grādiem. Liepājā pulksten 7 no rīta bija šīs ziemas rekords – mīnus 14,7.

Liepājas ezers otrdienas, 21.janvāra, rītā.

Ap Liepāju aizsalst ezers un nedaudz arī osta (1)

BIRKAS:
sals , ziema , ezers , osta

Līdz ar salu Latvijas upēs un ezeros ir izveidojusies plāna ledus kārtiņa, taču intensīvāka ledus veidošanās gaidāma turpmākajās dienās, līdz ar sala pieņemšanos spēkā.

Mediķi iedzīvotājus aukstajā laikā aicina būt piesardzīgiem (1)

BIRKAS:
neatliekamā palīdzība , sals , ziema

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) aicina būt piesardzīgiem aukstajā laikā un brīdina, ka īsā laika periodā var iegūt vispārēju ķermeņa atdzišanu.

Liepājā sals sasniedzis –12,1 grādu. Siltāks būs nedēļas nogalē (3)

BIRKAS:
ziema , sals

Viszemākā gaisa temperatūra šorīt ir fiksēta Rēzeknē, kur pulksten 8 fiksēts –19,7 grādu sals. Liepājā visaukstākā temperatūra bija septiņos no rīta, kas sals sasniedza –12,1 grādus.

Slimnīcā viens sala upuris. Iedzīvotājus aicina uzmanīties

BIRKAS:
Slimnīca , sals , drošība , Uldis Balodis

Iestājoties aukstam laikam, piektdien Liepājas slimnīcā sniegta 1957.gadā dzimušam vīrietim, kurš guvis potītes un pēdas apsaldējumu. Citu sala upuru vēl nav.