Pabeidz izmeklēšanu lietā par vardarbību pret bērnu

BIRKAS:
miesas bojājumi , kriminālprocess , vecāku atbildība

Pagājušā gada oktobrī Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldē saņemta informācija no izglītības iestādes par to, ka kādai 8 gadus jaunai meitenei ir konstatēti miesas bojājumi.

Māte atstāj divus mazus bērnus bez uzraudzības

BIRKAS:
huligānisms , vecāku atbildība

1.martā ap pulksten 8.10 pašvaldības policijā saņemta informācija, ka O.Kalpaka ielā uz daudzdzīvokļu dzīvojamā nama balkona stāvot mazs bērns un saucot pēc mammas.

Pārbauda drošības jostu un bērnu sēdeklīšu lietošanu

BIRKAS:
reids , vecāku atbildība , drošība , satiksme

Pagājušajā nedēļā Valsts policija Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rota pastiprināti pievērsa uzmanību drošības jostu un bērnu sēdeklīšu lietošanai transportlīdzekļos.

Mātei aizbraucot, mazs bērns paliek naktī uz ielas

BIRKAS:
vecāku atbildība , Krūmu iela , drošība

Sestdien, 26.janvārī, ap pulksten 2.30 Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā tika saņemta informācija par to, ka Krūmu ielā uz ielas atrodoties bērns bez pieaugušajiem.

Aizved uz iecirkni krietni iereibušu māti ar zīdaini

BIRKAS:
nelegālie ieroči , bāriņtiesa , atskurbtuve , vecāku atbildība

16.decembrī ap pulksten 22.20 pašvaldības policijas darbinieki Cukura ielā transporta pieturā ievēroja sievieti ar bērnu ratiņiem, kura, izkāpjot no autobusa, ar grūtībām spēja noturēties kājās.

Vecāki naktī atstāj zīdaini un dodas meklēt alkoholu

BIRKAS:
vecāku atbildība , Šķēdes iela

7.decembrī ap pulksten 4.50 pašvaldības policijā saņemta ziņa, ka vienā no Šķēdes ielas mājas dzīvokļiem dzirdama maza bērna bļaušana, kā arī no dzīvokļa pēc palīdzības saucot vīrietis.

Kalpaka ielā paglābj bērnu no apreibušas mātes (2)

BIRKAS:
Kalpaka iela , vecāku atbildība

Piektdien, 4.maijā, ap pulksten 17 Liepājas pilsētas pašvaldības policijā tika saņemts izsaukums par to, ka vienā no Oskara Kalpaka ielas namu pagalmiem atrodas iereibusi sieviete ar mazu bērnu.

Mātei par meitas sišanu piespriež piespiedu darbu (1)

BIRKAS:
tiesa , miesas bojājumi , vecāku atbildība

Kurzemes rajona tiesa Liepājā piespriedusi piespiedu darbu sešu bērnu mātei par savas meitas sišanu pagājušā gada novembrī, informē aģentūra LETA.

Audžumātei par bērna pēršanu piemēro nosacītu cietumsodu (3)

BIRKAS:
bāriņtiesa , tiesa , vecāku atbildība , miesas bojājumi

Kurzemes rajona tiesa Liepājā kādai sievietei par bērna pēršanu piemērojusi nosacītu cietumsodu, liecina publiski pieejamais tiesas spriedums, ziņo LETA.

Pašvaldības policija atgādina, ka atrašanās uz ledus ir bīstama

BIRKAS:
ledus , drošība , vecāku atbildība

Pēdējā laikā Liepājas pilsētas pašvaldības policijā saņemti vairāki izsaukumi par to, ka uz ledus dažādās pilsētas vietās atrodoties bērni, bieži bez pieaugušo uzraudzības.

Pērn pazudušā Ivana mātei atļauj audzināt pārējos bērnus (1)

BIRKAS:
bāriņtiesa , Ivans Berladins , vecāku atbildība

Liepājas bāriņtiesa atļāvusi pērn pazudušā mirušā piecgadīgā liepājnieka Ivana Berladina mātei audzināt pārējos divus nepilngadīgos bērnus, ziņo aģentūra LETA.

Nākas atņemt zīdaini mātei, kura bija 3,35 promiļu reibumā (5)

BIRKAS:
atskurbtuve , bāriņtiesa , vecāku atbildība , Ģenerāļa Baloža iela

14.janvārī ap pulksten 19.30 pašvaldības policijā saņemta informācija, ka autobusu galapunktā Ģenerāļa Baloža ielā atrodoties sieviete ar zīdaini ratos un nespēj patstāvīgi pārvietoties.

Rīgas ielā aiztur apreibušu māti ar mazu bērnu ratos

BIRKAS:
vecāku atbildība , bāriņtiesa , Rīgas 71

Trešdien, 15.novembrī, pašvaldības policijas darbinieki Rīgas ielā 71 aizturēja 1991.gadā dzimušu sievieti reibuma stāvoklī. Kopā ar viņu ratiņos atradās 2016.gadā dzimusi meitenīte.

Pastiprināti pievērš uzmanību klaiņojošiem bērniem (3)

BIRKAS:
drošība , vecāku atbildība , nepilngadīgie

Pēdējo laiku notikumi, kas saistīti ar nepilngadīgo personu pazušanu, ir atstājuši iespaidu uz iedzīvotājiem ne tikai Liepājā, bet arī Kurzemē un visā Latvijā.

Liepājnieki uz ielas sastop divus un trīs gadus vecus zēnus (2)

BIRKAS:
nepilngadīgie , Karosta , vecāku atbildība

Pagājušajā nedēļas nogalē Valsts policijā saņemts izsaukums uz Karostu, kur vienos naktī konstatēts, ka uz ielas atrodas divus un trīs gadus veci zēni, kuri paši izkļuva no dzīvokļa.

Tērauda ielā izņem bērnu no dzerošu vecāku dzīvokļa

BIRKAS:
Tērauda iela , nepilngadīgie , vecāku atbildība

15.augustā ap pulksten 20.10 pašvaldības policijā tika saņemts izsaukums, ka vienā no dzīvokļiem Tērauda ielā visu dienu tiek lietots alkohols un dzīvoklī atrodoties arī nepilngadīgs bērns.

Piedzērušies vecāki nespēj parūpēties par zīdaini

BIRKAS:
vecāku atbildība , Pāvilostas iela , bāriņtiesa

20.jūnijā ap pulksten 21.20 pašvaldības policijā tika saņemta informācija par to, ka vienā no dzīvokļiem Pāvilostas ielā atrodoties zīdainis, kura vecāki ir stiprā alkohola reibumā.

Reibuma dēļ nespēj parūpēties par zīdaini

BIRKAS:
huligānisms , vecāku atbildība

17.aprīlī pulksten 18.35 Liepājas pašvaldības policijas darbinieki saņēma izsaukumu uz Atmodas bulvāri par to, ka māte ir reibumā un nespēj parūpēties par nepilngadīgo bērnu.

Iereibuši vecāki nespēj parūpēties par zīdaini

BIRKAS:
vecāku atbildība , atskurbtuve , Rožu laukums

Aizvadītās nedēļas nogalē Liepājā pie tirdzniecības nama "Kurzeme" aizturēti divi stipri iereibuši vecāki, kuri nav varējuši parūpēties par savu trīs nedēļas veco zīdaini.

Krūmu ielā māte 4 promiļu reibumā sit bērnu

BIRKAS:
vecāku atbildība , Krūmu iela , miesas bojājumi

Sestdien, 25.martā, ap pulksten 21.20 Valsts policijā tika saņemta informācija no daudzstāvu mājas iemītniekiem Krūmu ielā par to, ka kādā no dzīvokļiem skaļi kliedz bērns.

Aiztur māti, kas ar mazu bērnu atradās 2,09 promiļu reibumā (1)

BIRKAS:
drošība , vecāku atbildība , sabiedriskais transports

22.martā ap pulksten 19.20 Valsts policijā saņemta informācija no kādas sievietes par to, ka sabiedriskajā transportā brauc sieviete alkohola reibumā un līdzi viņai ir bijis mazs bērns.

Iekāpjot pa balkonu, palīdz bez uzraudzības atstātiem bērniem (2)

BIRKAS:
glābšana , drošība , Gints Beltiņš , vecāku atbildība , Inguna Freimane , Sandijs Čīma

Valsts policijas darbinieks Gints Beltiņš ar pāriniekiem Sandiju Čīmu un Ingunu Freimani devās uz kādu namu Liepājā, jo tika saņemts izsaukums par bez uzraudzības ir atstātiem bērniem.

Ģenerāļa Baloža ielā zēns izkrīt pa trešā stāva logu

BIRKAS:
Slimnīca , miesas bojājumi , vecāku atbildība , drošība

Svētdien, 3.augustā, pulksten 21 Ģenerāļa Baloža ielā, kādā daudzdzīvokļu mājā, 2008.gadā dzimis zēns izkrita pa trešā stāva logu. Viņš bija uzkāpis uz palodzes, paslīdējis un nokritis.

Atgādina, ka līdz 12 gadiem pludmalē jābūt ar vecākiem

BIRKAS:
pludmale , drošība , vecāku atbildība , atskurbtuve

21.jūlijā ap pulksten 15.50 pludmalē tika pamanīti četri bērni, kuri peldējās bez vecāku uzraudzības. Aprunājoties ar bērniem, atklājās, ka viņi uz pludmali ieradušies bez vecākiem.

Māte dēlam nopērk 12 krāsu baloniņus ēku apķēpāšanai (6)

BIRKAS:
grafiti , vecāku atbildība

1.novembrī ap pulksten 11.20 pašvaldības policijā tika saņemts izsaukums par to, ka Kārklu ielā nepilngadīgs zēns apķēpājot ēkas sienu.

Iereibuši vecāki pastaigājas ar maziem bērniem

BIRKAS:
vecāku atbildība , atskurbtuve

20.augustā ap pulksten 22 pašvaldības policijas darbinieki, patrulējot Siena ielā, ievēroja 1992.gadā dzimušu vīrieti reibumā, ar kuru kopā bija 2004.gadā dzimusi meitenīte.

Pēc nakts meklēšanas pazudušu meiteni atrod kaimiņos

BIRKAS:
glābšana , vecāku atbildība

3.augustā pulksten 22.30 sieviete konstatēja, ka Pāvilostas ielā ir pazudusi viņas nepilngadīgā, deviņus gadus vecā meita, kura spēlējās pie mājas bērnu rotaļu laukumā.

Strazdu ielā aiztur māti stiprā dzērumā ar maziem bērniem

BIRKAS:
vecāku atbildība , zādzība , dzērājšoferi

22.maijā pulksten 23.21 Strazdu ielā 1986.gadā dzimusi sieviete kopā ar saviem mazgadīgiem bērniem atradās uz ielas tādā alkohola reibuma stāvoklī, kas aizskar cilvēka cieņu.

Bezatbildīgi pieaugušie saulē atstāj ratiņu ar bērnu

BIRKAS:
vecāku atbildība , Slimnīca , miesas bojājumi , huligānisms

18.maijā ap pulksten 12 pašvaldības policijā saņemts izsaukums, ka Darbnīcu ielā, ilgstoši saulē atrodas ratiņi, kuros atrodoties mazs bērns un raudot.

Naktī aiztur iespējamo kūlas dedzinātāju

BIRKAS:
kūla , nepilngadīgie , atskurbtuve , ledus , drošība , vecāku atbildība

Pašvaldības policija informē, ka 29.martā ap pulksten 1.30 pašvaldības policijā saņemts izsaukums par to, ka Grīzupes ielā esot aizturēts iespējamais kūlas dedzinātājs.