Birka: vētra

Vējš brāzmās pastiprinājies līdz 29 metriem sekundē (1)

BIRKAS:
vētra , laika ziņas , jūra , osta

Astoņos rītā Liepājas ostā reģistrētas ziemeļu vēja brāzmas līdz 29 metriem sekundē (m/s), un ļoti stiprs vējš pūš visā Kurzemes rietumkrastā, liecina dati no novērojumu stacijām.

Trešdien jūrā pie Kurzemes ziemeļu vējš pāraugs vētrā (1)

BIRKAS:
laika ziņas , vētra

Trešdien, 2.janvārī, jūrā pie Kurzemes ziemeļu vējš pāraugs vētrā un ļoti stiprs vējš skars arī Latvijas rietumu un centrālo daļu, tai skaitā galvaspilsētu, brīdina sinoptiķi.

Vētrā mājai norauts jumts, bojātas vairākas automašīnas (1)

BIRKAS:
vētra , zādzība , huligānisms , Komunālā pārvalde , labiekārtošana

Papildināts. Trešdien, 24.oktobrī, pulksten 6.37 Jaunā ielā, vējš mājai norāva jumtu, kas krītot sabojāja automašīnu SAAB un "Peugeot" virsbūves un vējstiklu, informē Valsts policija.

Liepājas ostā vēja brāzmas sasniedz 28 metrus sekundē (1)

BIRKAS:
vētra , laika ziņas , sniegs

Kamēr Liepājā un pārējā Kurzemes piekrastē plosās vētra, trešdienas rītā daļā Vidzemes, tai skaitā Cēsu un Smiltenes pusē, uzsnidzis pirmais sniegs, ziņo LETA.

Naktī uz trešdienu Kurzemē vējš pāraugs vētrā

BIRKAS:
vētra , laika ziņas

Trešdien naktī un no rīta Kurzemes rietumos ziemeļu vējš sasniegs vētras spēku. No Ventspils līdz Lietuvai gaidāma vēja pastiprināšanās brāzmās līdz 25–30 metriem sekundē.

Sākot ar vakaru, daļu piekrastes skars ļoti stiprs vējš

BIRKAS:
laika ziņas , vētra

Trešdien Latviju šķērsos ciklons, tā ietekmē no otrdienas vakara līdz ceturtdienai vietām valstī - galvenokārt piekrastē – plosīsies vējš, iespējama vētra, prognozē sinoptiķi, ziņo LETA.

Stiprākās vēja brāzmas naktī reģistrētas Liepājas ostā

BIRKAS:
osta , vētra , laika ziņas , Miķeļdiena

Piektdienas rītā visā Latvijā pūš spēcīgs rietumu vējš, tas ir nedaudz lēnāks nekā prognozēts, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām, ziņo aģentūra LETA..

Vējš pastiprināsies, VUGD aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem

BIRKAS:
VUGD , vētra , drošība

Sinoptiķi brīdina, ka 28.septembrī, nakts pirmajā pusē, sākot ar jūras piekrasti, daudzviet Latvijā dienvidrietumu, rietumu vējš brāzmās sasniegs 20 – 23 metru sekundē.

VUGD Kurzemē 26 izsaukumi uz glābšanas darbiem

BIRKAS:
VUGD , vētra , labiekārtošana

Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma 33 izsaukumus, no kuriem 26 bija uz glābšanas darbiem.

Spēcīgā vēja dēļ ierobežots Liepājas ostas darbs

BIRKAS:
osta , vētra , laika ziņas

Trešdien spēcīgā vēja dēļ ierobežots Liepājas ostas darbs, aģentūru LETA informēja Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.

Trešdien visā Latvijā gaidāma vētra un stiprs vējš.

Trešdien vētrā sola augstus viļņus un ūdens līmeņa celšanos (1)

BIRKAS:
vētra , laika ziņas , jūra

Trešdienas vētra Baltijas jūrā pie Kurzemes izraisīs līdz pieciem metriem augstus viļņus, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra un citu valstu meteodienestu prognozes.

Piektdienas rītā sola stiprāko vēju kopš rudens (1)

BIRKAS:
laika ziņas , vētra

Piektdien Latvijā būtiski pastiprināsies vējš, tas vietām varētu lauzt kokus un radīt citus nelielus postījumus, brīdina sinoptiķi. Gaidāmais vējš būs stiprākais kopš rudens

Nedēļas nogalē pieķerti vairāki dzērājšoferi (1)

BIRKAS:
autoavārija , dzērājšoferi , zādzība , vētra

28.oktobrī pulksten 6.41 Ganību un Eduarda Veidenbauma ielas krustojumā notika ceļu satiksmes negadījums, kurā iesaistītas automašīnas "VW Golf" un "Hyundai Santa Fe".

Liepājā vējš naktī brāzmās sasniedzis 25–27 m/s

BIRKAS:
vētra , laika ziņas , osta

Kopš svētdienas pievakares Kurzemes piekrastē saglabājas vēja brāzmas līdz 20–22 metriem sekundē (m/s), īsi pirms pieciem rītā Liepājā reģistrētas brāzmas līdz 25 m/s, ostā – līdz 27 m/s.

Aprit 50 gadu kopš postošās 1967.gada vētras (1)

BIRKAS:
vētra , vēsture

Šogad aprit 50 gadu kopš 1967.gada 17.–18.oktobra vētras, kuras laikā Liepājā novērots lielākais vēja ātrums brāzmās, kas jebkad reģistrēts Latvijā, – 48 metri sekundē (m/s).

Septembris bijis par grādu siltāks un divreiz lietaināks

BIRKAS:
lietus , vētra , osta

Pagājušā mēneša vidējā gaisa temperatūra Latvijā bija 1,1 grādu virs septembra normas, savukārt nokrišņu daudzums sasniedza 195 procentus no 1981.–2010.gada vidējā rādītāja.

Štāls: Nav pamata bažām, ka jūra piesārņota ar tualešu saturu (13)

BIRKAS:
tualetes , pludmale , lietus , veloceliņš , vētra , Komunālā pārvalde

Pēc aizvadīto dienu un nakšu lietusgāzēm un lielā vēja Liepājas pludmales inventārs, tostarp tualetes, iepeldējušas jūrā. Vai to nevarēja novērst?

Kalpaka ielā vēja nolauzts koks apskādējis automašīnu

BIRKAS:
glābšana , vētra , Kalpaka iela , VUGD

Stiprā vēja laikā trim blakus novietotām automašīnām uzkritis koks, nodarot bojājumus vienai no tām, aģentūru LETA informēja Valsts policijas preses pārstāve Signe Šteinberga.

Pēdējās diennakts nokrišņu daudzums Liepājā.

Liepājā nokrišņu daudzums jau sasniedzis 35 milimetrus

BIRKAS:
laika ziņas , lietus , vētra

Kopš trešdienas vakara, kad Liepājā sākās lietus jaunā ciklona dēļ, nokrišņu daudzums pilsētā sasniedzis 35 milimetrus, un ar nelieliem pārtraukumiem lietus turpināsies līdz sestdienai.

Vēja dēļ ūdens līmenis jūrā cēlies par 80 centimetriem (1)

BIRKAS:
osta , vētra , pludmale

Spēcīgā dienvidrietumu vēja dēļ ūdens līmenis jūrā pie Liepājas un Ventspils cēlies par 70-80 centimetriem, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Sinoptiķi prognozē, ka stprs lietus ilgs vismaz trīs dienas.

Ceturtdien Kurzemē gaidāms gan stiprs vējš, gan lietus

BIRKAS:
vētra , lietus , laika ziņas

Trešdien Nīderlandē, Vācijā un Dānijā ciklons atnesis vētru, Ziemeļjūrā reģistrētas vēja brāzmas līdz 38 metriem sekundē (m/s), un ciklons strauji tuvojas Baltijas jūrai.

Kriminālu notikumu nav, tikai stiprā vēja bojājumi

BIRKAS:
vētra

Aizvadītā diennakts Liepājā pagājusi mierīgi, taču ir reģistrēti divi vēja radītie postījumi, Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes preses pārstāve Madara Šeršņova.

Klaipēdas ielā vējš apgāzis žogu.

Vējš plosa zarus, nogāž žogus un dažus kokus

BIRKAS:
koki , VUGD , Komunālā pārvalde , vētra , Jūrmalas parks

Lai gan glābšanas dienesti otrdien, 27.decembrī, nebija saņēmuši nevienu izsaukuma zvanu, Komunālās pārvaldes dienestiem tomēr nācās tikt galā ar vēja postījumiem.

Sinoptiķi brīdina par stipru vēju priekšpusdienā

BIRKAS:
vētra , drošība , VUGD

Sinoptiķi brīdina, ka otrdien priekšpusdienā vējš rietumu un centrālajos rajonos brāzmās sasniegs līdz 15–19 m/s, piekrastē līdz 20–22 m/s, bet jūras piekrastē vēja brāzmas līdz pat 25 m/s.

Ostā izvērtē katra kuģa ienākšanas iespējas vētras laikā

BIRKAS:
osta , vētra

Liepājas ostā atsevišķi izvērtē katra kuģa ienākšanas iespējas vētras laikā, kad vēja ātrums pārsniedz 14 metrus sekundē, aģentūru LETA informēja SEZ preses pārstāve Līga Ratniece-Kadeģe.

Vēja postījumu dēļ VUGD saņēmis tikai divus izsaukumus

BIRKAS:
VUGD , vētra , ugunsgrēks

Nedēļas nogalē saistībā ar vēja radītajiem postījumiem Liepājā saņemti divi izsaukumi. Par to, ka koki pārkrituši par ceļa braucamo daļu, informē ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Aicina būt piesardzīgiem stipra vēja un negaisa laikā (2)

BIRKAS:
drošība , vētra , laika ziņas , Komunālā pārvalde

Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sniegto informāciju piektdien, 17.jūnijā, dienas laikā Latvijā pastiprināsies vējš līdz 15–17 m/s, informē pašvaldība.

Naktī spēcīgākās vēja brāzmas fiksētas Liepājā

BIRKAS:
vētra , laika ziņas

Aizvadītajā naktī spēcīgākais vējš bijis Liepājā – tur brāzmu spēks bijis 23 metri sekundē, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra novērojumi.

Vakar spēcīgākās vēja brāzmas fiksētas Liepājas ostā

BIRKAS:
vētra , laika ziņas

Vakar spēcīgākās vēja brāzmas ir fiksētas Daugavgrīvā un Liepājas ostā, kur brāzmu ātrums sasniedzis 25 metrus sekundē, LETA uzzināja Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Prognozes liecina, ka vējš visstiprāk Liepājā pūtīs ceturtdien ap pulksten 17.

Ceturtdien gaidāms stiprs vējš un temperatūras rekordi

BIRKAS:
laika ziņas , vētra , ziema

Ceturtdienas naktī un priekšpusdienā gaisa temperatūra Latvijā paaugstināsies līdz +4..+8 grādiem, vietām kritīs 28.janvāra siltuma rekords. Pēcpusdienā kļūs nedaudz vēsāks.