Birka: vētra

Kā redzams meteo.lv grafikā, jau tā stiprais vēja ātrums strauji pieauga sestdien pēc pulksten 12.

Vēja ātrums Ventspilī un Liepājā sasniedzis 30 metrus sekundē (3)

BIRKAS:
vētra , laika ziņas

Vēja brāzmas šodien Ventspilī un Liepājas ostā sasniegušas 30 metrus sekundē aģentūra LETA uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Stiprais vējš sagādājis darbu glābējiem. Arī Liepājā (3)

BIRKAS:
glābšana , VUGD , vētra , ugunsgrēks

Pēc stiprajām vēja brāzmām Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam piektdien vairākās vietās Latvijā, arī Liepājā, bija jānovāc koki no brauktuvēm.

Nakts glābējiem Liepājā pagājusi salīdzinoši mierīgi (1)

BIRKAS:
vētra , osta , VUGD , Liepu 7 , Jelgavas 17

Aizvadītā nakts glābējiem Liepājā pagājusi salīdzinoši mierīgi, un saņemti tikai divi izsaukumi, kur stiprā vēja dēļ bijusi nepieciešama glābēju palīdzība.

Pilsētas dienestiem ir dots rīkojums būt gataviem vētrai (2)

BIRKAS:
vētra , Komunālā pārvalde

Ceturtdien meteorologi sola vēja pastiprināšanos līdz 30 metriem sekundē, tāpēc domes izpilddirektors Edgars Rāts aicina visus liepājniekus ievērot vētras brīdinājumus.

Nedēļas beigās Latvijā atkal prognozē vētru (1)

BIRKAS:
vētra , laika ziņas

Nedēļas otrajā pusē virs Atlantijas okeāna izveidosies ciklons, kas Latvijai atkal atnesīs kārtējo vētru, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Svētdienas vētras sekas Liepājā kopumā novērstas

BIRKAS:
vētra , Komunālā pārvalde , labiekārtošana , rotājumi , Uniq

Kopumā pilsētā vētras postījumu sekas līdz pirmdienas rītam ir novērstas, informē "Komunālās pārvaldes" sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Ugunsdzēsēji visā valstī likvidē spēcīgā vēja radītās sekas

BIRKAS:
VUGD , glābšana , vētra

Aizvadītajās brīvdienās, no 30.novembra pulksten 6.30 līdz 2.decembra pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 137 izsaukumus, arī Liepājā.

Latvijā pastiprinās vējš, visvairāk tas plosīsies naktī

BIRKAS:
vētra

Svētdien līdz diviem dienā Latvijas lielākajā daļā rietumu vēja ātrums brāzmās sasniedza 14–21 metru sekundē.  Latvijai tuvojas vētra, kas vispirms ieradīsies Kurzemē.

Vētrā cietušās jaunceltnes būvniecība notikusi likumīgi (2)

BIRKAS:
Salmu 44 , būvinspekcija , vētra , Uldis Alpens

Liepājas būvvaldes būvinspekcijas speciālisti ir apsekojuši jaunbūvi, kas daļēji sabruka aizvadītājā vētrā, un konstatējuši, ka būvniecība notikusi likumīgi.

Vētras sekas Liepājā kopumā novērstas

BIRKAS:
vētra , labiekārtošana , Komunālā pārvalde , Tranzīts L

Kopumā pilsētā vētras postījumu sekas līdz ceturtdienas rītam ir novērstas. Darbi vēl turpinās, taču  galvenie bīstamie vai citādi traucējošie postījumi likvidēti.

Vētras radīto zaudējumu apmēru Liepājā vēl skaidro (1)

BIRKAS:
vētra , Komunālā pārvalde , Jānis Neimanis

Uzņēmums "Komunālā pārvalde", kas apzina un koordinē vētras radīto postījumus un to novēršanu Liepājā, vēl nav aprēķinājis finansiālos zaudējumus, ko dabas stihija pilsētai nodarījusi.

"Komunālā pārvalde" likvidē vētras postījumus pilsētā

BIRKAS:
vētra , Komunālā pārvalde , Tranzīts L , labiekārtošana

Kā informē "Komunālās pārvaldes" sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls, šobrīd pilnā sparā pilsētā rit vētras seku likvidācija, kurā iesaistīti arī "Tranzīts L" darbinieki.

Policija reģistrēti aptuveni desmit ar vētru saistīti notikumi

BIRKAS:
vētra , karogs , Salmu 44

Aizvadītajā naktī Valsts policijā reģistrēti aptuveni desmit notikumi, kas saistīti ar vētru, informē policijas sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Signe Šteinberga.

Spēcīgākās brāzmas – Ventspilī un Liepājas ostā (galerija)

BIRKAS:
vētra , jūra

Pagājušajā naktī spēcīgākās vēja brāzmas fiksētas Liepājā un Ventspilī, bet mazāk vētras spēku varēja izjust Vidzemes vidienē un austrumu reģionos.

Sabrukusī jaunceltne Salmu ielā 44.

Stiprā vēja dēļ Salmu ielā nogruvusi jaunceltne (8)

BIRKAS:
VUGD , vētra , drošība , Salmu 44 , Slimnīca , Vidusceļa 13

Stiprā vēja dēļ, kas šonakt plosījās Liepājā, Salmu ielā 44 sabrukusi jaunbūve, Vidusceļa ielā 13 automašīnai uzkritis stabs, bet slimnīcai norauta daļa jumta. Papildināts.

Vētras postījumi pagājušā gada janvārī.

"Komunālajai pārvaldei" var zvanīt visu diennakti (1)

BIRKAS:
vētra , Komunālā pārvalde

Sakarā ar vētru SIA "Komunālā pārvalde" liepājniekiem atgādina, ka par pārvaldes atbildības jomām neatliekamos gadījumos ir iespējams zvanīt uz diennakts mobilo tālruni 22011963.

VUGD brīdina: Būsim uzmanīgi vētras laikā!

BIRKAS:
VUGD , vētra , drošība

Saskaņā ar Latvijas Vides, Ģeoloģijas un Meteoroloģijas centra (LVĢMC) sniegto informāciju šonakt Latviju sasniegs vētra. Vismagāk tā plosīs Kurzemes piekrasti.

Naktī uz otrdienu lielā Latvijas daļā gaidāma vētra

BIRKAS:
vētra , rudens , laika ziņas

Tuvākajās diennaktīs vairākās Eiropas valstīs plosīsies vētra. Latvijā stiprākais vējš gaidāms naktī uz otrdienu, kad Kurzemē ātrums brāzmās var sasniegt 30 m/s.

Topošās koncertzāles būvlaukumā vējā apgāzts gājēju tunelis.

Stiprajā vējā Lielā ielā sievietei uzkrīt šīfera gabals (1)

BIRKAS:
vētra , miesas bojājumi , koncertzāle , Slimnīca

Vakar vētras dēļ cietusi kāda sieviete, kurai no mājas jumta uzkritis šīfera gabals, aģentūrai LETA apstiprināja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes preses pārstāve Signe Šteinberga.

Vakarā un naktī vēl bagātīgi līs, jūrā gaidāma vētra

BIRKAS:
laika ziņas , vētra , rudens

Pirmdiena Latvijā ir vēsākā diena kopš pavasara – divos dienā gaisa temperatūra Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra novērojumu tīklā bija no +11 grādiem Alūksnē līdz +15 grādiem Jelgavā.

Vēja dēļ ostā noteikti kuģu kustības ierobežojumi

BIRKAS:
vētra , osta , Pēteris Gudkovs

Stiprā vēja dēļ Liepājas ostā šorīt noteikti kuģu kustības ierobežojumi, tomēr neviens kuģis pašlaik negaida atļauju ienākt ostā un neplāno atstāt ostu.

Piektdien naktī un no rīta piekrastē vējš pāraugs vētrā (1)

BIRKAS:
vētra , osta , rudens

Sākot no ceturtdienas vakara, Latvijas piekrastē pastiprināsies ziemeļrietumu vējš, kas naktī Kurzemes piekrastē, piektdienas rītā arī Vidzemes piekrastē pāraugs vētrā.

Divās dienās nolijusi vairāk nekā puse mēneša normas (video)

BIRKAS:
laika ziņas , vētra , video

No ceturtdienas vakara līdz sestdienas rītam nokrišņu daudzums Liepājā un Rucavā sasniedza 48-49 milimetrus (mm) jeb aptuveni 60 procentu no visa mēneša normas.

Eiropas satelītuzņēmums 5.oktobrī pulksten 9.

Lielus vētras postījumus Liepājā neprognozē (1)

BIRKAS:
rudens , vētra

Jauns ciklons no Lielbritānijas ļoti strauji virzās uz austrumiem un pastiprinās, tādēļ piektdienas vakarā gaidāma viena no lielākajām vētrām pēdējos gados.

Liepājā vējš lauzis kokus, Papē reģistrētas brāzmas 25 m/s (1)

BIRKAS:
vētra

Aizvadītajā naktī Liepājā vējš nolauzis vairākus kokus, aģentūru BNS informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Jūra noskalo krastu, apdraudot notekūdeņu attīrīšanas iekārtas

BIRKAS:
Liepājas ūdens , jūra , vētra , attīrīšanas iekārtas

Pagājušā gada jūra pamatīgi izskalojusi krastu pie Liepājas notekūdeņu attīrīšanas iekārtām Šķēdē, un sapostījusi tur iepriekš uzstādītās pagaidu krasta aizsargbūves.

Vētrā Liepājas ostā ierobežota kuģu kustība

BIRKAS:
osta , vētra

Svētdien pēc pulksten 10 Liepājas ostā spēcīgākās vēja brāzmas sasniedza 23,9 metri sekundē, tādēļ kuģu kustība pagaidām ir ierobežota.

Iet bojā ceļā uz Liepāju (3)

BIRKAS:
osta , jūra , vētra , nāve

No kravas kuģa, kas bija ceļā no Tallinas uz Liepāju, svētdien agri no rīta evakuēti divi laikapstākļu izraisītā negadījumā ievainoti apkalpes locekļi.

Vētra pakāpeniski pierims nakts laikā

BIRKAS:
vētra , laika ziņas

Spēcīgā vētra, kas šodien Ventspilī sasniedza 30,9 metrus sekundē, bet Liepājā - 26 m/s, pakāpeniski pierims tikai nakts laikā.

Vētra vietām papostījusi Liepāju. Apgāzta arī autobusu pietura (galerija, video) (2)

BIRKAS:
vētra , video

Trešdien vētra nodarījusi lielākus postījumus nekā iepriekšējās šīs ziemas brāzmas. Klaipēdas ielā vēja pūtienus nav izturējusi autobusa pietura.