Birka: zinātne

Var pieteikties jūrasgrunduļa pētnieciskajai zvejai (2)

BIRKAS:
BIOR , zvejniecība , zinātne

No 15.augusta līdz 31.oktobrim Kurzemes piekrastē norosināsies apaļā jūrasgrunduļa pētnieciskā zveja, kurai aicināti pieteikties vietējie zvejnieki, aģentūra LETA uzzināja Ventspils pašvaldībā.

80 gadu jubileju svin fiziķis, akadēmiķis Elmārs Blūms

BIRKAS:
grāmata liepājnieki , Elmārs Blūms , zinātne , fizika

Kā vēsta Liepājnieku biogrāfiskā vārdnīca, šodien 80 gadu jubileju svin fiziķis, akadēmiķis, habilitētais fizikas doktors Elmārs Blūms. Aptuveni 220 zinātnisku darbu, piecu izgudrojumu autors.

Anda Hūna

Pie skolēniem viesosies zinātnieces Hūna un Kalniņa

BIRKAS:
Anda Hūna , 1.ģimnāzija , zinātne

Trešdien, 3.februārī, Valsts 1. ģimnāzijas absolvente Anda Hūna kopā ar kolēģi Zani Kalniņu viesosies ģimnāzijā, lai skolēniem pastāstītu par zinātnieku darbu un savu ceļu uz zinātni.

"Zilajiem brīnumiem" dome atvēl 67 500 eiro

BIRKAS:
ZIIC , zinātne , Dome , Autoru 4/6

Liepājas domes deputāti atbalsta pašvaldības iesaistīšanos zinātkāres centra "Zili brīnumi" izveidošanā un no budžeta atvēl 67 500 eiro projekta īstenošanai.

Liepājai piedāvā iesaistīties "Zilu brīnumu" radīšanā (1)

BIRKAS:
ZIIC , zinātne , Attīstības komiteja , Dome

Deputāti Attīstības komitejā 1.oktobrī uzklausīja biedrības "Vidzemes inovāciju un uzņēmējdarbības centrs" pārstāvja Paula Irbina piedāvājumu izveidot zinātkāres centru "Zili brīnumi".

Zinātnieki palīdzēs izprast fizikas teorijas nozīmi praksē

BIRKAS:
Latvenergo , konkurss , LiepU , zinātne

Zinātnieki no Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) un Latvijas Universitātes (LU) palīdzēs izprast fizikas praktisko pusi zinošākajiem erudīcijas konkursa "eXperiments" skolēniem.

"Liepājas tramvajs" iesaistās pētniecības projektā (1)

BIRKAS:
tramvajs , zinātne , Aigars Puks , LEO pētījumu centrs

SIA "Liepājas tramvajs" plāno iesaistīties "LEO pētījumu centra" pētījumā par elektriskās bezvadu uzlādes tehnoloģijām, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.

Liela interese par mobilo zinātnes izstādi (galerija)

BIRKAS:
izstāde , zinātne , Latviešu biedrības nams

Svētdien Latviešu biedrības namā liels skaits interesentu ieradās piedalīties Tartu zinātnes centra "AHHAA" mobilajā izstādē "Zinātne uz riteņiem".

Sandis Dejus darba procesā.

Sandis Dejus radījis iekārtu, kas noderētu pat terora aktu novēršanai (3)

BIRKAS:
Sandis Dejus , zinātne , Liepājas ūdens

Liepājnieks, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) maģistrants un zinātniskais līdzstrādnieks Sandis Dejus izstrādājis tik augsta līmeņa ūdens tehnoloģiju pētniecības iekārtu, ka ar to vēlas strādāt pat doktoranti no citām valstīm.