Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

2018.gadā Liepājā ienācis vairāk jahtu, nekā jelkad iepriekš


atlikušas 250 zīmes


2018.gadā Liepājā ienācis vairāk jahtu, nekā jelkad iepriekš (4)

Autors: Sarmīte Pujēna
Sestdien, 29. decembrī, 2018 | BIRKAS: jahta , Kārlis Kints , jahtu centrs
Izdrukāt Ziņot
Aizvadītā gada pēdējā darba dienā pabeigta jahtu ostas pontonu izcelšana.
Aizvadītā gada pēdējā darba dienā pabeigta jahtu ostas pontonu izcelšana.
FOTO: irliepaja.lv

Aizvadītā sezona, kas noslēgsies 31.decembrī, bijusi ļoti sekmīga Liepājas jahtu ostai, uzņemts lielākais skaits jahtu kopš 2007.gada, pastāstīja jahtu centra vadītājs Kārlis Kints.

Pavisam šajā sezonā, kas tiek rēķināta no maija līdz decembra beigām, Liepājā uzņemtas 359 jahtas, un kopš 2007.gada, kad jahtu centrs ienākušās jahtas sāka uzskaitīt, šis ir vislielākais skaitlis. Līdz šim maksimāli uzņemts ap 330 jahtām, sacīja Kints, piebilstot, ka galvenais iemesls šīs sezonas panākumiem tomēr ir laikapstākļi un karstā vasara.

Vecā gada nogalē, kā ik gadu, no Tirdzniecības kanāla tika izcelti jahtu centra pontoni 110 m kopgarumā, lai tos no jauna iegremdētu ūdenī pavasarī.

"Tas, ka pontoni ir izcelti, netraucē lielajām jahtām ienākt ostā, un decembrī esam uzņēmuši divas tādas," pastāstīja Kints.

Jahtu ostas vadītājs izteica cerību, ka 2019.gadā uzsāksies ilgi gaidītā jahtu ostas rekonstrukcija. Būvvaldē esot saskaņots gan ostas, gan jahtu centra servisa ēkas būvprojekts, un janvāra sākumā tiks izsludināts iepirkums būvdarbiem.

Jau vēstīts, ka Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvalde plānoja jau šajā pavasarī sākt jaunā jahtu centra un piestātņu būvi, bet līdz gada beigām projektu pabeigt. Sakarā ar nepieciešamiem labojumiem būvprojektos un to saskaņošanu, rekonstrukcija aizkavējās.

Kā iepriekš irliepaja.lv sacīja SEZ pārvaldes Drošības, aizsardzības un vides daļas vadītājs Kaspars Poņemeckis, abiem būvprojektiem konkursā tiks meklēts viens būvnieks, jo tie ir cieši saistīti.

Viņš arī apliecināja, ka pēc jahtu ostas rekonstrukcijas pabeigšanas divās piestātnēs – 80. un 81. – tā spēs uzņemt līdz pat 100 jahtām.

Jahtu ostas būvniecības plānotais finansējums ir 447 321,40 eiro. Jahtu ostas modernizāciju Liepājas SEZ pārvalde īsteno Latvijas – Igaunijas pārrobežu projekta "Labāks jahtu ostu tīkls" ietvaros, un to 80% apmērā finansē ES "Interreg" programma.

(Avots: SEZ pārvalde)


 


Sludinājums

:)
19:04 | 29/12/18
ZIŅOT
(-2)
(7)
+

Kāpēc irliepājai līdzīgi kā pērkamam Kurzemes vārdam jāpublicē visādi pārspīlējumi un slavas dziesmas SEZ am?

;(
18:12 | 31/12/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Kur te slavas dziesma?!

Frikaswle
03:45 | 01/01/19
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Liepājai līdz kaut cik normālai jantu ostai kā līdz marsam !

gddg
19:13 | 02/01/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Ienāca un fiksi izgāja . Pa ceļam kaut kur tač jāieiet . Statistikai labi . Reāli ŠTRUNTS

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki