Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Aicina būt piesardzīgiem stipra vēja un negaisa laikā


atlikušas 250 zīmes


Aicina būt piesardzīgiem stipra vēja un negaisa laikā (2)

Piektdienā, 17. jūnijā, 2016 | BIRKAS: drošība , vētra , laika ziņas , Komunālā pārvalde
Izdrukāt Ziņot

Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sniegto informāciju piektdien, 17.jūnijā, dienas laikā Latvijā pastiprināsies vējš līdz 15–17 m/s, informē pašvaldība.

Savukārt vakarā jūras piekrastē vēja brāzmas sasniegs pat 22–25 m/s, ko pavadīs stipras pērkona lietusgāzes. Liepājas pašvaldība aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un būt gataviem gaidāmajām vēja brāzmām.
Atgādinām, ja ir nogāzušies koki, pārrauti vadi, notikusi avārija vai cits negadījums, kas apdraud cilvēku veselību un dzīvību, zvaniet Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam pa tālruņa numuru 112.

Savukārt "Komunālā pārvalde" liepājniekiem atgādina, ka par  pārvaldes atbildības jomām neatliekamos gadījumos ir iespējams zvanīt uz diennakts mobilo tālruni: 22011963.
"Komunālā pārvalde" atbildības jomas ir:
• pilsētas apgaismojums;
• ielu/ceļu kopšana un uzturēšana;
• lietus ūdens kanalizācijas sistēmu uzturēšana;
• zaļo zonu – parku, skvēru, pilsētas mežu, kā arī pludmales kopšana un uzturēšana;
• ceļu satiksmes zīmju stāvoklis;
• luksoforu darbība.

Bez minētā mobilā tālruņa, "Komunālās pārvaldes" klientiem ir iespēja sazināties, rakstot arī uz e pastu: info@kpliepaja.lv vai sociālā tīkla kontu: twitter.com/kpliepaja, informē Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Ķēde.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) un Liepājas pašvaldība aicina cilvēkus laikus sagatavoties vēja brāzmām un atgādina par drošu rīcību stipra vēja laikā.

Iedzīvotāji, kas dzīvo daudzdzīvokļu mājās, aicināti pārliecināties par to, vai uz balkoniem un palodzēm neatrodas lietas, kuras vējš var aizpūst, tādējādi apdraudot garāmgājējus. Tās lietas, kuras nevar pārvietot iekštelpās, ir stingri jānostiprina.

Privātmāju iedzīvotājiem ir jāpārliecinās, ka viņu māju pagalmā visas vieglākās lietas ir piesietas vai nostiprinātas tā, ka vējš tās nevar aizpūst.
Ņemot vērā, ka ir salapojuši koki, šādā vējā var vairāk lūzt lapu koki. Ja nepieciešams novietot automašīnu, tad tam izvēlieties vietu, kas nav zem kokiem vai tiešā to tuvumā.

Iespēju robežās stipra vēja laikā ir jāuzturas telpās. Ja tomēr nepieciešams atrasties ārpus telpām, izvairieties pārvietoties un uzturēties zem kokiem, reklāmas stendiem un celtniecības sastatnēm. Savukārt bērnus nevajadzētu laist laukā vienus, vēlams viņus pavadīt.

Tāpat stipra vēja laikā jūrā var veidoties augsti viļņi, tāpēc vētras laikā kategoriski aizliegts atrasties uz moliem. Šajā laikā mola akmeņi ir slideni, tāpēc viļņu, spēcīgā vēja un slideno akmeņu dēļ var viegli iekrist ūdenī.


op
12:44 | 17/06/16
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

jaiet badmintonu uzspelet :)

.
17:23 | 17/06/16
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Es no sākuma iešu kapos svecītes dedzināt, bet pēcāk varu pievienoties

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki