Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Aicina izteikt viedokli par koku ciršanu Berči skvērā


atlikušas 250 zīmes


Aicina izteikt viedokli par koku ciršanu Berči skvērā (18)

Pirmdienā, 08. janvārī, 2018 | BIRKAS: Berči , koki , sabiedriskā apspriešana , skvērs
Izdrukāt Ziņot
FOTO: projekta vizualizācija

Saistībā ar būvniecības ieceri "Skvēra labiekārtojums Republikas un K. Valdemāra ielas krustojumā" iedzīvotāji no 8. līdz 17. janvārim aicināti izteikt savu viedokli par 12 koku ciršanu.

Projektā izstrādāts skvēra labiekārtojums, kas tematiski veltīts apkārtējās apbūves, 19. gs. beigu – 20. gs. sākuma pilsētbūvniecības laika periodam un šī laika posma Liepājas pilsētas galvenajam arhitektam Paulam Maksam Berči, informē Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Freidenfelde.

Kā informē pašvaldības Apstādījumu uzraudzības komisija, projekta īstenošanai paredzēts likvidēt 12 kokaugus: vienu nokaltušu liepu, divus liepu sējeņus, divus korintes krūmus, trīs mazvērtīgas kļavas un vienu mazvērtīgu liepu, vienu nevērtīgu parasto gobu, kā arī divus vērtīgus kokus – liepu un kļavu, kas atrodas tiešā Valsts nozīmes aizsargājamā kultūras pieminekļa – Liepājas Universitātes Dabas un inženierzinātņu fakultātes ēkas – tuvumā.

Tāpat projekts paredz saglabāt daļu esošo apstādījumu un izveidot jaunus apstādījumus – dekoratīvo krūmu un ziemciešu grupas un dzīvžogus, kā arī divas kļavas un sīpolpuķu stādījumus.

Pašvaldība  aicina iedzīvotājus piedalīties koku ciršanas ieceres publiskajā apspriešanā un savu viedokli izteikt, aizpildot publiskās apspriešanas anketu, kas pieejama Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Apmeklētāju pieņemšanas centrā, vai elektroniski ŠEIT.

Ar SIA "A.R.T. PROJEKTS" izstrādāto projektu un tā īstenošanai nocirst nepieciešamajiem kokiem var iepazīties pašvaldības mājaslapā www.liepaja.lv ŠEIT.

Pēc publiskās apspriešanas tiks apkopoti iedzīvotāju viedokļi un nodoti Apstādījumu uzraudzības komisijai galīgā lēmuma pieņemšanai.

Papildu informāciju par plānoto koku ciršanas ieceri var saņemt Liepājas pilsētas Būvvaldē, zvanot Apstādījumu uzraudzības komisijas priekšsēdētājai Laurai Šteinbergai-Stilbiņai pa tālruni: 63404723 vai rakstot uz e-pastu: laura.steinberga-stilbina@liepaja.lv.


Sludinājums

kā sačakarēt labu ideju... skat bildi.
12:46 | 08/01/18
ZIŅOT
(-2)
(31)
+

kas tas par suņu murgu bildē?!?!?! Nu vai tiešām nevar vienreiz uztaisīt smuku piemineklīti Berči onkulim, ar kuru kopā gribās nofotogrāfēties, nevis uz kura uzdurt steiku? Nu nesaista taču cilvēkus šī abstraktā 'māksla'!!!

hmm
14:48 | 08/01/18
ZIŅOT
(-1)
(21)
+

Nja, vai tas ir prettanku aizsardzibas un fortifikacijas objekts? Zeme ieraktas sliedes, gluzi ka dokumentalajas filmas par 1941.gada Maskavas un 1945.gada Berlines fortifikacijam???
Kur ir pasas ekas labiekratojums, fasades remonts, skvera dekorativais izgaismojums un universitates ekas fasades dekorativais izgaismojums? No visa darama redzamas tikai sliedes vai iesmi saslikiem, tiesam...Vai visiem tiem "maksliniekiem" reali smadzenes no marihuanas un alkohola jau galigi atrofejusies!?

NA
14:57 | 08/01/18
ZIŅOT
(-2)
(12)
+

krievi nak,tur vel vajag dzelondratis, lai zalie cilvecini netiek

Jā..
15:04 | 08/01/18
ZIŅOT
(-2)
(3)
+

Savdabīgi...

Strūklaka
15:45 | 08/01/18
ZIŅOT
(-8)
(6)
+

Varbūt nemaz nav tik slikti. Man Čakstes laukums arī izskatījās briesmīgi, bet dzīvē labs. Vienīgi jāpadomā, vai tie bleķu gali nasatrumēs bērnus, kas skraidelēs pa skvēriņu

Ēriks
15:46 | 08/01/18
ZIŅOT
(-1)
(22)
+

... nesapratu - lai nocirstu kādu puskaltušu liepiņu - apspriešana vajadzīga, bet lai tur uzstādītu tādu sarūsējušu, garāmgājējiem bīstamu s...du, neviens sabiedrības domas neprasija..

mazās formas
16:54 | 08/01/18
ZIŅOT
(-2)
(17)
+

Nez kāpēc Liepājā tik ļoti reti izdodas ko gaumīgu izveidot. Izskatās, ka arī šoreiz nebūs. Bet uz koku ciršanu gan vienmēr naski.

xt
19:34 | 08/01/18
ZIŅOT
(-1)
(9)
+

Tā vien izskatās, ka izraktajām sliedēm no Lielās ielas būs pielietojums, varēja jau ko sakarīgāku. Un kāpēc nekur nav apskatāms kāds būs jaunais tilts ko remontē un pati Lielā iela? vai baidās no kritikas vai kur tā problēma?

zoja
20:12 | 08/01/18
ZIŅOT
(-1)
(13)
+

Vai tiešām nevarēja tā pa smuko - dzelzs soliņš , uz soliņa cienījama izskata solīds kungs no nesalaužama materiāla- tūristi un mēs paši stāvētu rindā lai varētu ar Berči nofotografēties . Un nezinošie cilvēki sāktu interesēties - kas tas tāds ?
Tagad būs piemineklis tramvaja parkam - lūžņos neatdotās sliedes .

Juris Baismīgais
20:22 | 08/01/18
ZIŅOT
(-1)
(9)
+

Domes kundzēni un ainavu babenes apciemojušas SIA "Tolmets" šrotsplaci un noslēguši izdevīgu darījumu? Starp citu, es šajā "skverikā" pavadīju visus bērnības gadus. Kuram āmuram niezēja nagi izcirst visus potēto ceriņu krūmus? Miljonu padirsēji darītu gudrāk, ja sakoptu bij. 3.astoņgadīgās/bij. Liepājas Valsts tehnikuma/bij. 10.astoņgadīgās skolas kaut ielas fasādi, pidriķi gatavie!

Koki
20:39 | 08/01/18
ZIŅOT
(-1)
(4)
+

Koki arvien vairāk traucē tieši Liepājā , jo ir taču koksnes pārstrāde ! ! ! Un tā tik forši pēc tam realizējama par kurināmo ! Vēl pagājušā nedēļā lasīju , ka KOKS ir lielākā dzīvība !

arch.
20:53 | 08/01/18
ZIŅOT
(-15)
(3)
+

Slima tauta! Pēc komentāriem vnk trūkst vārda. Paši esiet dzīvē ko radījuši, ka variet tik gudri spriest?

zoja - architektam
21:03 | 08/01/18
ZIŅOT
(-1)
(14)
+

Ne jau visi var būt arhitekti . Mēs esam LIEPĀJNIEKI - PARASTIE , un izsakām savu viedokli .
Un ja kas , piemēram LIEPĀJNIEKOS tieši MUMS , parastajai tautai prasa , kurus kokus skvēriņā izcirst , bet kurus atstāt ! Tā kā " augšas" par mums domā kā par vērā ņemamiem un spriest spējīgiem pilsoņiem .
Tad nu arī šeit mēs izsakām savu viedokli, un pasaku vēlreiz- mums tie sliežu gali NEPATĪK !

gagarins
10:32 | 09/01/18
ZIŅOT
(-3)
(1)
+

Zoja, tev prasa viedokli par kokiem nevis par kosmosu, par kokiem Zoja, par kokiem

Dace
10:24 | 09/01/18
ZIŅOT
(-2)
(5)
+

Cik izmaksā skvēra "'atjaunināšana'? Un kas ir šī ''šedevra'' autors?

CG
08:36 | 10/01/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Citā rakstā teikts šādi: Skvēra centrā atradīsies Maksa Paula Berči tēla siluets, kas veidots no izlocīta plakanmetāla, ap kuru uz zemes stilizētas saules staru formā izvietotas bronzas plāksnes ar arhitekta projektēto un katram liepājniekam pazīstamo ēku siluetiem. Naktīs ēku logos iedegsies apgaismojums. "Vides objekts skvēra centrā atgādinās par pazīstamā arhitekta mantojuma dzīvotspēju cauri gadsimtiem."

Tad jau, cerams, tikai slikti noilustrēts. No šīs ilustrācijas nesaprotu ne to, ka tur būs tēls, ne to, ka tās "sliedes" būs ēkas un vēl ar logiem.
Lūdzu, labāku ilustrāciju!

Tanja
09:59 | 10/01/18
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Ne. Koku cirst, ja tie veseli nedrikst. Bet par dzelzbetona ezīti ir jautājums Liepājas domei. Vai ir drošibas sertfikāts, jo dota konstrukcija ir bīstama īpaši jauniešiem un bērniem. Vai Dome ir gatava atbildēt ja nejauši notiks naelaimes gadījums? Vispār kauns par tādu pieminekli. Kauns par pilsētu, par Liepajniekiem, par Berča kungu un par domi,.

Zāle
10:39 | 13/01/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Un zālītes vietā būs bruģītis. Nebūs jāpļauj.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki