Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Aicina parakstīties pret bīstamo atkritumu pārstrādi


atlikušas 250 zīmes


Aicina parakstīties pret bīstamo atkritumu pārstrādi (26)

Autors: irliepaja.lv
Pirmdienā, 28. janvārī, 2019 | BIRKAS: bīstamie atkritumi , Radi Vidi Pats , Kapsēdes 9/15 , Kapsēdes 3A , eVan Group , manabalss.lv
Izdrukāt Ziņot
Metāla katalizatori.
Metāla katalizatori.
FOTO: katalizator.lv

Papildināts ar pašvaldības viedokli. Biedrība "Radi Vidi Pats" portālā manabalss.lv aicina parakstīties pret SIA "eVan Group" ieceri būvēt bīstamo atkritumu pārstrādes rūpnīcu Liepājā.

Aicinājumā teikts:

"Ar šo iniciatīvu ierosinām atcelt SIA "eVan Group" plānoto bīstamo atkritumu pārstrādes uzņēmuma celšanu Liepājā.

Uzņēmumā plānots veikt bīstamo atkritumu – izlietoto katalizatoru – pārstrādi un rūdas maisījumu un metāllūžņu kausēšanu. Šāda veida ražotnes Baltijas valstīs vēl nav, un šeit nav arī rūpnīcu, kur ražošanas procesā lieto katalizatorus. Uzņēmuma paredzētas darbības vietas ir Kapsēdes iela 3A, Kapsēdes iela 9/15, kas atrodas tikai 1100 m attālumā no Liepājas slimnīcas un tikai 800 m no dzīvojamajām ēkām. Šādas rūpnīcas darbībai pastāv sekojoši riski: smaku un trokšņu veidošanās un traucējumi Liepājas reģionālajai slimnīcai. Tehnoloģiskajā procesā ir plānots izmantot amonjaku, kas ir gāze ar asu smaku. Darbības vieta Kapsēdes iela 9/15, Liepājā, atrodas dabas lieguma "Tosmare" teritorijas tuvumā. Uzņēmums pašlaik nav sniedzis pietiekami detalizētu informāciju par darbības rezultātā radītajiem atkritumiem. Bažas rada gan elektrofiltru putekļu, gan pašu nolietoto elektrofiltru, kā arī izdedžu un sārņu atkritumu utilizācija. Tuvumā esošajā biznesa parkā darbojas 17 dažādi B kategorijas piesārņojošās darbības uzņēmumi (netiek vienlaikus izvērtētas arī summārās ietekmes).

Jautājums, vai Liepājā būtu nepieciešama bīstamo atkritumu pārstrādes uzņēmums, kurš nodarbinātu maksimāli 10 līdz 20 darbinieku? Šādas rūpnīcas darbība veicinās toksiskos izmešus, gaisa piesārņojamu un indīgas, cilvēku veselībai bīstamas ķīmiskās vielas, kuras var rasties ražošanas procesā. Pasaules Veselības organizācijas pētījumi rāda, ka pilsētās āra gaisa piesārņojums rada 1,3 miljonu nāves gadījumu pasaulē katru gadu. Samazinot gaisa piesārņojuma līmeni, var tikt samazināta elpošanas ceļu infekciju, sirds slimību un plaušu vēža globālā slimību slodze.

Vai Liepāja vēlas kļūt par bīstamo gāzu uzkrājēju laikā, kad pasaulē tiek pieņemta rezolūcija par nepieciešamību steidzīgi samazināt CO2 izmešus un apturēt klimata pārmaiņas? Vides pārraudzības un valsts biroja mājas lapā pieejams projekta apraksts

Vēlamies vērst uzmanību, ka matemātiski modelētais gaisa piesārņojums nav apskatīts un sasummēts ar blakus esošo uzņēmumu iespējamo gaisa piesārņojumu."

Līdz 28.janvārim pret rūpnīcas būvi bija savākti 280 paraksti.

Papildināts. Pēc portāla irliepaja.lv lūguma komentēt "Radi Vidi Pats" iniciatīvu, esam saņēmuši šādu pašvaldības Vides daļas viedokli:

"Esam pamanījuši iedzīvotāju iniciatīvu manabalss.lv un novērtējam to, ka iedzīvotāji aktīvi līdzdarbojas procesos un pauž viedokli par sev svarīgiem pilsētas jautājumiem.  

SIA "eVan Group" iesniegumu Vides pārraudzības valsts birojā (VPVB) par savu plānoto darbību iesniedza 2017. gada 13.septembrī un 6. oktobrī VPVB pieņēma lēmumu par ietekmes uz vidi novērtējuma (IVN) procesa nepieciešamību.
Ir notikušas divas sabiedriskās apspriešanas:

21.10.2017 norisinājās sākotnējā sabiedriskā apspriešana, pēc kuras uzņēmums ir atteicies no sākotnēji plānotās rūdas maisījumu un metāllūžņu kausēšanas, kur procesā nepieciešams izmantot amonjaku.

Turpmāk IVN tiek veikts divu veidu katalizatoru – sērskābes ražošanas procesā izlietoto un naftas pārstrādes procesā izlietoto katalizatoru pārstrādei.

Pašvaldība VPVB ir sniegusi savus komentārus par IVN ziņojumu, norādot uz atsevišķiem trūkumiem un nepilnībām gan attiecībā uz ūdens apgādi, gan troksni, izmešiem un atkritumiem, uz kuriem ceram sagaidīt atbildes turpmākajā IVN procesā.

21.12.2018 VPVB ir pieprasījis papildu informāciju IVN ziņojuma izstrādātājiem.

Teritorijas plānojums paredz konkrētajā vietā veikt uzņēmējdarbību un, kamēr uzņēmums apkopo visu nepieciešamo informāciju, mums kā pašvaldībai nav nekāda juridiska pamata likt šķēršļus. Kad būsim saņēmuši pilno dokumentāciju, un pilnībā iepazinušies ar visu informāciju, un VPVB gala atzinumu, deputātiem būs jālemj par šo jautājumu.

Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļas Vides daļas vadītāja Dace Liepniece".


Sludinājums

gjgj
07:09 | 28/01/19
ZIŅOT
(-17)
(4)
+

Neko nevienam nevajag Penži ceļ traci Šiem darbu nevajag Neviens ar lodlampu tur neko nekausēs Ir normatīvi kurus būs jāievēro un neko tur piesārņot nevarēs Un nekāda pilsētas teritorija tā nav Trīs mājas meža vidū un slimnica . Tuvākā pilsēta kādi 3 km attālumā

gigi
12:40 | 31/01/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Dainis TU ARĪ MĪLĪT

Bauru bars
08:08 | 28/01/19
ZIŅOT
(-15)
(4)
+

Cilveki tiesam ir idioti! Lai pec tam nebrec, ka nav nekaa te. laikam iedomajas, ka atvertos katlos kimiju maisis.

Dainis
07:16 | 28/01/19
ZIŅOT
(-2)
(13)
+

gjgj, tu esi pilnīgs idiots

asais
08:58 | 28/01/19
ZIŅOT
(-2)
(17)
+

Biju uz šitā uzņēmuma prezentāciju.
Pārstāvis neko sakarīgu par procesu pateikt nevarēja. Bet būvēt grib.
Ja kāds iedomājas, ka te kāds ievēros kaut kādas normas, tad vinš ir pilnīgs plānprātiņš.
Tas ir kārtējais mēģinājums banānu valstu korumpētajiem pagastvečiem iesmērēt bīstamas tehnoloģijas, jo civilizētā pasaulē šitās bodītes klapē ciet.

gigi
12:43 | 31/01/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

aSAIS JA ZINA i KĀDAS TEHNOLOĢIJAS IZMANTOS I KAM UZ ĶEPU IEDEVA Uzreiz skaidrs ka prātvēders penža

Jeblonskis
09:37 | 28/01/19
ZIŅOT
(-14)
(3)
+

Nu tad atļaut uzbūvēt un uz atvēršanu pieprasīt lai uzreiz sakārto to pārstrādi pareizi!
Nevis uzreiz brēkt ka nevajag!
Kad taisa nevajadzīgas tuftas tad gan tie debīlie izmetņi nebrēc.

sviests
09:55 | 28/01/19
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

tas projekts sen vairs nav aktuāls. neviens neko nebūvēs

Junkurens
10:18 | 28/01/19
ZIŅOT
(-3)
(2)
+

Tur jau visur maisa gaisu ingrīda buldogs. Ceru , ka vinsa aplauzīsies.

ups
11:03 | 28/01/19
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

.... kad kāda parakstu vākšana ir devusi rezultātu?

gigi
12:44 | 31/01/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Transporentiem - HM interesants vārds .Nebija ne redzēts ne dzirdēts

zaļais
23:06 | 28/01/19
ZIŅOT
(-1)
(0)
+

labāk ielās jāiet ar transporentiem

Lohs
11:20 | 28/01/19
ZIŅOT
(-2)
(7)
+

protams, parakstīsiemiem. Kur? Tagad katrs tai nabaga Liepājai diktēs ko darīt un ko ražot. Es gribu lai mani bērni aug tīrā un sakoptā vidē. Jautājums šita biznesa iniciātoriem - šo bīstamo vielu kaut kādā veidā transportēs uz Liepāju?

Eihi
11:22 | 28/01/19
ZIŅOT
(-3)
(7)
+

Labāk pabraukājiet ap Aizputi un citviet. paskataties ko ir izdarījuši cūku audzēji- visi atkritumi un netīrumu paliek Latvija, tīra gaļa aiziet uz Dāniju un t.t. Bet kāda tur ir smaka??? Ceru, ka kaut kas ir mainījies.

Jeblonskis
13:39 | 28/01/19
ZIŅOT
(-8)
(0)
+

Lai visi pretinieki publicē savas darba vietas!
Varu salīgt ka izrādīsies parasti parazīteļi no valsts un pašvaldību iestādēm.

Jaunais Tieslietu ministrs
20:08 | 28/01/19
ZIŅOT
(-1)
(4)
+

Un kādas sugas parazīts esi tu pats? Varbūt kupi, prodai ?

Opis VA
14:32 | 28/01/19
ZIŅOT
(-8)
(4)
+

Visi tikai PRET. Nu kā tādi žīdu brēcēji. Labāk gulēt zaļā pļavā ar tukšu vēderu un pliku pakaļu. Nekas Ventspilī uztaisīs. Un kur var parakstīties PAR.

neticu.
14:33 | 28/01/19
ZIŅOT
(-1)
(0)
+

Nekādi paraksti ne ko ne līdzēs. Ja ir doma tāda , ka cels tad arī uzcels. Skumīgi skatīties uz valsti un pilsētu kopumā korubcija uzvarēs korubciju. Nožēlojamie.

PRET!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
14:54 | 28/01/19
ZIŅOT
(-1)
(9)
+

Nepieļausim rūpnīcas būvniecību! Va tiešām mēs gribam saslimt ar onkoloģiskām kaitēm? Un mūsu bērni, tuvinieki? Jau tā vēža attīstība ir nenormāla, un tagad kaut kāda biznesmeņu iegriba to vēl veicinās? Nekādā gadījumā! Es, mani tuvinieki, draugi, kaimiņi jau parakstījāmies PRET! Tikai un vienīgi PRET!

Oliņš
15:20 | 28/01/19
ZIŅOT
(-0)
(7)
+

Dēļ 15 darbavietām šo smirdoņu mums nevajag,būvējat to visu Ezerē- lai kūp kopā ar Možaiķu naftu.

Oliņš
15:20 | 28/01/19
ZIŅOT
(-1)
(7)
+

Dēļ 15 darbavietām šo smirdoņu mums nevajag,būvējat to visu Ezerē- lai kūp kopā ar Možaiķu naftu.

juras siltums
17:57 | 28/01/19
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

Tur būs varena ķimikāliju varza līdzās ezeram un jūrai. Forši būs, smirdoņa, tvaiki un beigti putneļi. Vispār jau tur neko no mūsu atkritumiem nepārstrādās, ievedīs, ko biržā nopirks, pa dzelzceļu ievilks, tad attīrīs, lai pārdotu citās valstīs. Forši būs, mūsu dabas resursi, ha, ha. Mums jau kādreiz arī metalurgs neko sliktu ezeram nedarīja, nekādi izdedži, nekas jau tāāds taču ar veselību, nekas tāāāds nenotiks, ha, ha. Pagrūdīs tās kravas apakš asfalta lējuma un beigta balle. Cilvēki, tas jau nav vienas dienas vai gada pasākums, tās ir milzums izdedžu tonnu, ko regulāri iešķūrēs un izšķūrēs cauri Liepājai. Vajag palasīt un padomāt, vai tik mierīgi uz to jānoskatās. Rezultātā tie, ja nemaldos, kādam būs attīrītie metāli un naudiņas. Mēsli paliks pašiem. Dabai, cilvēku organismiem, pārtikai, lietum, kas uzvāks augšā un nolīs lejā.

Jeblonskis
19:41 | 28/01/19
ZIŅOT
(-3)
(0)
+

Vajag kārtīgu krīzi. Tā lai valstij vairs nav par ko uzturēt slinkos izmetņus. Tad kropļi izmirs un valsts beidzot varēs sākt kautko ražot.

juras siltums
00:25 | 29/01/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Varbūt kādam šķiet, ka baigi ekoloģiska padarīšana, tomēr tā ir ķīmija ķīmijas galā. Bet derīgo, kas no visas tās draņķības būs zelta vērtē, to aizvedīs. Kāds tam visam labums? Investīcijas? Varbūt, jo dažiem cilvēkiem būs darbs. Tur jau nav tikai gaiss, bet vēl virkne blakusefektu. Te viens komentātors izteicās, ka komentātori esot bauru bars. Bauru bars ir tad, ja cilvēki ļauj sev gāzt uz galvas kas citiem paliek pāri, bet ūdens, gaiss un jūras tuvums jau biznesā tāds nieks vien ir. Bagāts dara, kā grib, aizbrauc uz dienvidiem un elpo tīru gaisu, tīrā ūdenī peldas, cik patīk. Industriālais parks jau vēl nenozīmē, ka jāieved tonnām ķīmijas, ar ko attīrīt vienu, bet bendēt piekrasti.Tā ir dzīva zeme un par to jādomā. Kas notiks, ja tonnām skābes noplūdīs un izraisīsies ekoloģiska katastrofa? Celt kaut ko tādu pie jūras, tur vajag nekaunīgas iekšas.

popsiso
12:52 | 31/01/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Baltijas jūra ir NETĪRĀKĀ jūra pasaulē Kurš ta viņu pieirsa KRIEVA aR NEATTĪRĪTAJĀM KANALIZĀCIJĀM . ZEMŪDEŅU AKUMULATORIEM dZINTARU FALŠO Nu tagad kad ir tehnoloģijas ( krievam ne tehnoloģias nebija ne naudas) ne ko nevajag Sēdēs skatīsies.

Robble
03:39 | 03/02/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Do You Seek Funds To Pay Off Credits and Debts? { EllinasFinances@gmail.com } Is Here To Put A Stop To Your Financial Problems. We Offer All Kinds Of Loan (Personal Loan, Commercial Loan, etc.) We Give Out Loan With An Interest Rate Of 2%. Interested Applicants Should Contact Us Via Email: EllinasFinances@gmail.com

Please Fill the Application Form Below:
- Complete Name:
- Loan Amount Needed:
- Loan Duration:
- Purpose Of Loan:
- City / Country:
- Telephone:
- How Did You Hear About Us:

If You Are Interested To Get A Loan Then Kindly Write Us With The Loan Requirement. Please, Contact Us via Email: EllinasFinances@gmail.com ,,,

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki