Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Akceptē paveikto sakopšanu ap “Baatas” dīķiem


atlikušas 250 zīmes


Akceptē paveikto sakopšanu ap “Baatas” dīķiem (3)

Autors: Sarmīte Pujēna
Sestdien, 02. februārī, 2013 | BIRKAS: koki , Apstādījumu uzraudzības komisija , bērnudārzs Sauleszaķis , Baata , Lazaretes 2 , Ventspils 51 , Alejas 49
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Aigars Prūsis

Domes Apstādījumu uzraudzības komisija šā gada pirmajā sēdē, 7.janvārī, izskatījusi un lēmumus pieņēmusi deviņos darba kārtības jautājumos.

Izskatot lūgumu atļaut apzāģēt zirgkastaņas, kas aug pie nama Alejas ielā 49, Dārtas ielas pusē, komisija secinājusi, ka viens koks, kas aug Dārtas ielā pie krustojuma ar Alejas ielu, ir likvidējams, jo nozāģētajā stumbra daļā attīstījusies trupe, koks ainaviski mazvērtīgs ar vienpusēju vainagu. Pārējām Dārtas ielas zirgkastaņām nepieciešams nozāģēt uz leju augošos zarus, kuri traucē satiksmei.

Darbus organizēt uzdots Komunālajai parvaldei.

Apsekojot situāciju Mirdzas Ķempes ielā, konstatēts, ka tur augošajam dižkokam (papele) jāsakopj vainags, samazinot tā apjomu.

Komisija saņēmusi sūdzību par to, kā veikta teritorijas sakopšana ap dīķiem Klaipēdas ielā (pie t/c “Baata”), kur izcirsti visi koki un krūmi, tai skaitā ievas un bumbieres.

Novērtējot situāciju dabā, komisija atzinusi, ka viss izdarīts pareizi, un “būtiski uzlabota vides kvalitāte”. Ap ūdenskrātuvēm izcirsti krūmi, nopļautas niedres, bet lielie un vērtīgākie koki saglabāti. Pēc komisijas atzinuma ievas nav piemērotas pilsētas apstādījumiem, jo tās bieži bojā kaitēkļi (ievu tīklkode) un tām ir īss dekorativitātes (ziedēšanas) periods.

Izskatot lūgumu atļaut apzāģēt kokus, kas aug Ventspils ielā 51, komisija atzinusi, ka nepieciešams sakopt vainagus trīs nokareniem vītoliem un pacelt vainagus liepām, kuru zari traucē pārvietoties pa brauktuvi. Darbu veikšanai nāksies pieaicināt profesionālu koku kopēju, jo nokarenie vītoli slikti pacieš pārmērīgu apzāģēšanu. Tāpat aizliegts kokus stabot un galotņot.

Sakarā ar Lazaretes ielas rekonstrukciju, komisijai lūgta atļauja papildu nocirst 22 kokus – zirgkastaņas, kļavas un bērzus, kuri projektā saglabāti, bet praktiski traucē ielas būvniecībai.

Komisija atļāvusi kokus likvidēt, ja vietā tiek veidota jauna aleja, izmantojot dižstādus, piemēram, sārto zirgkastaņu (Aesculus x carnea) vai sudraba kļavu (Acer saccharinum).

Tāpat komisijai lūgta atļauja nozāģēt septiņus kokus Lazaretes ielā 2.

Komisija atzinusi, ka var nozāģēt liepu un četrus bērzus, kuru saknes bojā pagalma betona segumu un apakžemes komunikācijas.

Ieteikts saglabāt kļavu, kas aug pie autobusu pieturas, sakopjot tās vainagu. Koks rada dabisku barjeru, absorbējot autotransporta radīto piesārņojumu (troksnis, putekļi, izplūdes gāzes) un tā pasargājot daudzdzīvokļu nama iemītniekus

Tāpat komisija atzinusi, ka saglabājama zirgkastaņa, kas aug Lazaretes ielas un Turaidas ielu krustojumā, samazinot un retinot tās vainagu. Koku ieteikts saglabāt tā ainaviskās un ekoloģiskās vērtības dēļ.

Komisja atļāvusi organizēt koku un krūmu izciršanu Grīņu ielā, tās sarkano līniju robežās līdz nosacītajam grāvim.

Atļauts organizēt vītolu polardēšanu un bīstamo koku izciršanu elektrolīniju aizsargjoslās gar Brīvības ielu, Ziemupes ielu, Ventspils ielu un Laivu kooperatīvā “Straumes 3”.

Privātīpašumos darbi jāsaskaņo ar zemesgabala īpašnieku.

Komisija atzinusi, ka arī teritorijas sakopšana pie bērnu dārza “Sauleszaķis” (Oskara Kalpaka ielā 58) paveikta pareizi. Tur nozāģēti trīs mazvērtīgi un potenciāli bīstami bērzi, retināts un sakopts vainags liepai, apcirpts un formēts tūju dzīvžogs.


Sludinājums

Cilvēks
12:02 | 02/02/13
ZIŅOT
(-4)
(0)
+

Ienīstu !!!!!!!!!!!

rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
10:48 | 03/02/13
ZIŅOT
(-2)
(3)
+

vai varētu tai komisijai palūgt tabuliņu ar 2 ailēm- vienā izcirstie, izzāģētie koki, bet otrā- iestādītie... tā, tīri pārskatam... - vai ir kāds līdzsvars? citādi šķiet, ka pilsēta tiek izskūta, izfilēta... tā, ka vējam, kas te piedzimst, drīz vairs nebūs, aiz kā aizķerties...

Piekrītu rrrrrrrrrrr
12:46 | 03/02/13
ZIŅOT
(-2)
(1)
+

Jā, lūdzam gan..

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki