Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Ar diskusiju un izstādes atklāšanu noslēgsies RTU starptautiskā vasaras universitāte Liepājā


atlikušas 250 zīmes


Ar diskusiju un izstādes atklāšanu noslēgsies RTU starptautiskā vasaras universitāte Liepājā

Ceturtdienā, 18. augustā, 2011 | BIRKAS: RTU
Izdrukāt Ziņot

2011. gada 18. augusts. - 19. augustā no plkst. 14 līdz 17 Liepājā, Promenādes spīķerī, Vecā ostmalā 55, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) starptautiskās vasaras skolas „Entering the Void” dalībnieki iepazīstinās interesentus

 ar savām idejām Liepājas attīstībai.
Starptautiskā vasaras universitāte arhitektūras un saistīto nozaru studentiem RTU notiek jau devīto reizi. Šogad tajā piedalās 42 arhitektūras, pilsētplānošanas, ģeogrāfijas, ekomomikas un citu jomu studenti no Azerbaidžānas, Bulgārijas, Dānijas, Francijas, Gruzijas, Igaunijas, Itālijas, Īrijas, Krievijas, Latvijas, Lielbritānijas, Moldāvijas, Peru, Spānijas, Turcijas, Uzbekijas un Vācijas.
No 9. līdz 19. augustam studenti dzīvo Liepājā un iepazīstas ar Liepājas pilsētvides vērtībām un problēmvietām. Piecās radošajās darbnīcās, ko pārrauga starptautiska vadītāju komanda: Ryan Manton, Thomas Randall-Page un Theodore Molloy no Lielbritānijas, Benjamin Pohl no Vācijas, David Ortega no Meksikas, Jaime Montes Bentura no Spānijas un jaunie Latvijas arhitekti un pilsētplānotāji: Toms Kokins, Evelīna Ozola, Niklāvs Paegle, Ilze Paklone un Vents Vīnbergs, studenti, izmantojot visdažādākos izteiksmes līdzekļus un mēģinot radošajā procesā iesaistīt arī vietējos iedzīvotājus, veido savu stāstu par Liepāju un ieskicē iespējamo pilsētas nākotnes portretu. Pašreiz agrākās militārās un rūpnieciskās teritorijas netiek pietiekami intensīvi izmantotas, un pilsētas sarukšanas process, kura būtiska daļa ir iedzīvotāju skaita samazināšanās, rada risku pilsētas attīstībai nākotnē arī dzīvojamās vides pilnvērtīgas izmantošanas jomā. Pilsētas apdzīvotā teritorija ir izteikti fragmentāra, un atsevišķus dzīvojamos rajonus atdala gan dabas, gan infrastruktūras elementi – kanāli un dzelzceļi, kā arī ražošanas zonas. Nākotnē, precizējot dažādu rajonu funkcijas un vietu pilsētas struktūrā, iespējams, vēju pilsētas portretā ieraudzīsim dažus pārsteidzošus vaibstus. Jaunieši pagaidām savus priekšlikumus nekomentē, bet apgalvo, ka tie atšķirsies no ierastās pieejas pilsētvides uzlabošanai ar starpdisciplināru raksturu un eksperimentālu pieeju.
19. augustā vasaras universitātes noslēguma diskusijā vasaras skolas dalībnieki iepazīstinās interesentus ar radošajās darbnīcās rosinātajām idejām un labprāt uzklausīs liepājnieku domas par saviem priekšlikumiem. Studentu darbi būs apskatāmi Promenādes spīķerī izveidotajā izstādē līdz 22. augustam un vēlāk RTU mājaslapā.
Kā atzīst arhitekts, studentu starptautiskās vasaras universitātes «Entering the Void» radošo darbnīcu virsvadītājs Toms Kokins: «Liepāja tika būvēta konkrētam cilvēku skaitam, taču faktiski tajā šobrīd dzīvo mazāks skaits cilvēku, tāpēc mūsu interešu objekts ir izpētīt un saprast, kas notiek ar atlikušo telpu - tukšumu, kurā cilvēku vairs nav. Mēs modelējam scenārijus tam, ko darīt ar šo telpu un iedzīvotājiem, kas ir galvenie pilsētas attīstītāji un investori. Bez cilvēka neviena ēka un pilsēta nav dzīva. Tāpēc arhitektam un plānotājam ir jāsadarbojas ar iedzīvotājiem.»
Vasaras universitāti organizē RTU Starptautisko un sabiedrisko attiecību departaments un Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultāte sadarbībā ar Liepājas būvvaldi. Vasaras skolu atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Vācijas Akadēmiskās apmaiņas dienests, Izglītības un zinātnes ministrija un Liepājas muzejs.

Papildu informācija:
Uģis Bratuškins,
RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes dekāns


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki