Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Ar domes līdzfinansējumu labiekārtos 34 pagalmus


atlikušas 250 zīmes


Ar domes līdzfinansējumu labiekārtos 34 pagalmus (1)

Ceturtdienā, 12. jūnijā, 2014 | BIRKAS: iekšpagalms , labiekārtošana , pilsētvide
Izdrukāt Ziņot

Dome namu apsaimniekotājiem un dzīvokļu īpašnieku biedrībām piešķīrusi līdzfinansējumu 855 559 eiro 34 daudzdzīvokļu namu iekšpagalmu sakārtošanai.

Kā informē Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Ķēde, šogad daudzdzīvokļu namu iekšpagalmu labiekārtošanas konkursā Liepājas domē iesniegti 26 projektu pieteikumi, no kuriem vērtēšanas komisija atbalstījusi visus 26. Vairākos projektu pieteikumos divu vai vairāku daudzdzīvokļu dzīvojamo mājas vienojušās par kopēju projekta iesniegšanu, tādejādi rodot iespēju labiekārtot 34 daudzdzīvokļu namu iekšpagalmus.

Kā norāda Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš, liepājnieki šogad ir bijuši ļoti aktīvi, piesakot savus projektus iekškvartālu sakārtošanas programmā. Sākotnēji projektu līdzfinansēšanai pašvaldības budžetā bija atvēlēti nedaudz vairāk par 224 tūkstošiem eiro, taču, ņemot vērā iedzīvotāju lielo atsaucību, 22. maija domes sēdē pieņemts lēmums izdarīt grozījumus pašvaldības 2014. gada budžetā, atvēlot iekšpagalmu sakārtošanas programmai papildu 631 366 eiro.

Konkursam iesniegtajos projektos iedzīvotāji visvairāk izteikuši vēlmi izbūvēt apgaismojumu, ietves un automašīnu stāvlaukumus, kā arī iekārtot bērnu rotaļu laukumus un apzaļumot teritoriju.

Mikrorajonu labiekārtošanu ir uzsākuši vai tuvākajā laikā plāno uzsākt iedzīvotāji, kas dzīvo Siguldas ielā 19, Siguldas ielā 23, K. Ukstiņa ielā 5A, Dzintaru ielā 91 un Uliha ielā 130, Klaipēdas ielā 59/63, Vītolu ielā 6/10, Mežu ielā 31B, E. Tisē ielā 73, Klaipēdas ielā 122, Mežu ielā 29, Reiņu meža ielā 3 kopā ar Reiņu meža ielu 5, Šķēdes ielā 3 kopā ar Sakņu ielu 7, Toma ielā 12/20, Krūmu ielā 57, Turaidas ielā 6 kopā ar Turaidas ielu 8, A. Klints ielā 6/8 kopā ar Uliha ielu 97/99 un Jūrmalas ielu 24/28, Lauku ielā 56, Kungu ielā 30/34, Rīgas ielā11, Dzintaru ielā 93, Sakņu ielā 6/8, Bāriņu ielā 8/10, E.Tisē ielā 77, O. Kalpaka ielā 105, Autoru ielā 4/6, kā arī Strazdu ielā 10 kopā ar Strazdu ielu Nr. 12 un Nr. 14.

Jau ziņots, ka ar pašvaldības piešķirto līdzfinansējumu iedzīvotājiem ir iespēja sakārtot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju apkārtni un uzlabot apkārtējo dzīves vidi, transporta kustību, bērnu un jauniešu brīvā laika pavadīšanas iespējas un vides pieejamību.

Saistošie noteikumi "Par Liepājas pilsētas pašvaldības līdzfinansējuma apjomu un tā piešķiršanas kārtību daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanai" paredz piešķirt līdzfinansējumu 100% apmērā no būvuzraudzības veikšanas izmaksām, ja būvuzraudzību veic pašvaldības izvēlēts būvuzraugs, 90% apmērā no apgaismojuma jaunbūves, rekonstrukcijas vai renovācijas izmaksām, 80–90% apmērā no brauktuves, ietves vai stāvlaukuma seguma izlases remonta izmaksām (remonts, kuru veic atsevišķiem brauktuvju, ietvju vai stāvlaukumu posmiem nolūkā likvidēt defektus).

Divu vai vairāku daudzdzīvokļu dzīvojamo māju dzīvokļu īpašnieku kopības, kuru piesaistīto zemesgabalu robežas ir savienotas, vienojoties par kopīgu projekta iesniegšanu, līdzfinansējuma apmēru var palielināt par 10 % (izņemot apgaismojumam un būvuzraudzībai).

Tāpat pašvaldība piešķirs līdzfinansējumu 75–85% apmērā no brauktuves, ietves vai stāvlaukuma jaunbūves, rekonstrukcijas vai renovācijas izmaksām, 65–75% apmērā no citai daudzdzīvokļu dzīvojamai mājai piesaistītā zemesgabala labiekārtojuma (bērnu rotaļu laukuma, soliņu un atkritumu urnu, atkritumu konteineru laukumu, zālienu un apstādījumu, sporta laukumu, veļas žāvētavu, velosipēdu novietņu jaunbūvei, rekonstrukcijai vai renovācijai) un 50–60% apmērā no būvprojekta vai tam pielīdzināma dokumenta izstrādes un autoruzraudzības izmaksām.

Pašvaldība mikrorajona labiekārtošanas programmu īsteno jau otro gadu. 2013. gadā tika labiekārtots 21 daudzdzīvokļu namu iekšpagalms vairāk nekā 284 tūkstošu latu (aptuveni 405 tūkst. eiro) apmērā.


Sludinājums

Hm
11:09 | 12/06/14
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

dārgs prieks

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki