Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Ar lietuviešiem izstaigāt piekrasti un sastapt pelēko pīli


atlikušas 250 zīmes


Ar lietuviešiem izstaigāt piekrasti un sastapt pelēko pīli (12)

Autors: Sarmīte Pujēna
Piektdienā, 18. janvārī, 2019 | BIRKAS: tūrisms , Inta Šoriņa , LRTIB , pludmale , pārgājiens
Izdrukāt Ziņot
Pērn piekrastes pārgājienā devās 5000 dalībnieku.
Pērn piekrastes pārgājienā devās 5000 dalībnieku.
FOTO: Modris Helds

Konceptuāli atbalstot piekrastes pārgājiena rīkošanu arī šajā gadā, deputāti rosināja papildināt to ar dažiem jauninājumiem.

Pilsētas attīstības komitejas sēdē ceturtdien, 17.janvārī, piedalījās Lietuvas starptautisko pārgājienu rīkošanas organizācijas "Trenk Turas" vadītājs Deivids Urbanavičs un Liepājas Reģiona tūrisma informācijas biroja (LRTIB) vadītāja Inta Šoriņa, lai lūgtu konceptuālu atbalstu piekrastes pārgājiena rīkošanai arī šajā gadā.

Urbanavičs atzina, ka Liepājas pārgājiens pērn bija labi izdevies, un arī šogad modelis varētu būt līdzīgs, taču piebilda, ka iespējams "vēl labāk". No 5000 pārgājiena dalībniekiem 4500 bija Lietuvas pilsoņi, kas speciāli bija ieradušies Liepājā. "Mērķis ir, lai dalībnieku sastāvs būtu puse uz pusi Latvijas un Lietuvas iedzīvotāji," sacīja Urbanavičs, norādot, ka Lietuvā liela daļa pārgājienu dalībnieku ir no Viļņas, un vajadzētu panākt, lai arī Liepājas pārgājienā piedalītos vairāk rīdzinieku.

Lietuviešu pārstāvis arī informēja, ka Liepāja ar savu pārgājienu varētu pretendēt uz dalību starptautiskā pārgājienu rīkotāju organizācijā, jo tajā uzņem vienu pasākumu no katras valsts, un no Latvijas vēl neviens cits pārgājiens nav pretendējis uz dalību. Tiesa, pārgājienam ir jāatbilst arī vairākiem kritērijiem – jābūt noteiktam dalībnieku skaitam, distancēm, kā arī vēlams, lai būtu lēmums, ka pārgājieni notiks vismaz divus trīs nākamos gadus.

Pērn Liepājā šāds pārgājiens tika rīkots pirmo reizi, un atsauksmes par to kopumā bija ļoti labas gan no dalībniekiem, gan uzņēmējiem un pašvaldības. Arī komitejas locekļi principiāli atbalstīja pārgājiena rīkošanu, gan rosinot pārdomāt, piemēram, atkritumu savākšanas jautājumus – Uldis Sesks pat ieteica piešķirt īpašu pilsētas balvu tiem pārgājiena dalībniekiem, kuri pa ceļam savāktu visvairāk plastmasas pudeļu u.tml. Uz to, ka pārgājienam vajadzētu kļūt videi draudzīgākam un rīkotājiem vajadzētu pievērst uzmanību vides jautājumiem, norādīja arī vicemērs Gunārs Ansiņš. Viņš atgādināja, ka Liepājai ir skaistas teritorijas arī pie ezera, ka te ir daudzko redzēt, "piemēram, pelēkās pīles".

Domes priekšsēdētājs savukārt ieteica padomāt par finansējumu ne tikai no pašvaldības, bet arī citiem avotiem, pieminot Kultūras pārvaldi. Viņš arī minēja, ka par finansiālu atbalstu varēs lemt martā, kad tiks grozīts budžets.

Šogad acīmredzot būs jādomā arī par to, kas uzņemsies pārgājiena rīkošanu no Liepājas puses. Pērn organizatorisko darbu darīja LRTIB, bet, kā irliepaja.lv sacīja Šoriņa, "neesam pasākumu rīkotāji, un arī biroja kapacitāte ir jāizvērtē, tāpēc šogad esam pagājuši solīti malā".

Pērn starptautiskais piekrastes pārgājiens "Coastline Trek ’18: Liepāja with Gjensidige" notika maija sākumā. Pārgājiena dalībnieki varēja izvēlēties vienu no pieciem piedāvātajiem maršrutiem – 10, 25, 50, 75 vai 100 kilometru gariem. Tajā piedalījās 5000 dalībnieku. Pārgājienu ar Liepājas domes atbalstu rīkoja lietuviešu bezpeļņas SIA "Trenk Turas" un Liepājas Reģiona tūrisma informācijas birojs. Liepājas dome pārgājiena rīkošanai atvēlēja 15 000 eiro.

Sludinājums

Kaķis
09:54 | 18/01/19
ZIŅOT
(-9)
(1)
+

Kopš Vilnītis pie stūres, tā visu tik atceļ. Šis bija labs pasākums.

#vissirslikti
23:22 | 18/01/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

lasīt iemācies.

Bet
11:09 | 18/01/19
ZIŅOT
(-0)
(7)
+

Nav jau atcelts!

hi
12:43 | 18/01/19
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

rīt! liepājnieki var katru dienu iet 10km gar piekrasti, kur problēma??

11:14 | 18/01/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Kurā datumā notiks?

Esaru
13:39 | 18/01/19
ZIŅOT
(-3)
(2)
+

kur iztērēja 15000 EUR? Kāds ir gala mērķis šādiem pārgājieniem?

Aprēķins
16:39 | 18/01/19
ZIŅOT
(-1)
(3)
+

Varbūt viens no iemesliem ir dabūt uz šejieni 4000 lietuviešus? Tik tālu neesi aizdomājies?

15000 eur iemesti miskastē!
14:06 | 18/01/19
ZIŅOT
(-6)
(3)
+

15000.00 eur? Labāk kādu ielu noasfaltējiet, ieguldiet veselības, izglītības jomas sakārtošanā! Cilvēki taču var savākties bariņos, sazināties ar Lietuvas organizatoriem , paņemt maizītes, tēju un šmigu un tipināt uz kurieni acis vien rāda! Priekš kam tur nauda vajadzīga? Un vēl tik milzīga summa? Tur nevajag ne kapeiku dot!

Urrā!
15:04 | 18/01/19
ZIŅOT
(-2)
(4)
+

Ar tādu attieksmi var arī jebkuru pasākumu rīkot apsēžoties ap ugunskuru un dziedot kopkorī.

Maija
20:18 | 18/01/19
ZIŅOT
(-1)
(3)
+

Pasākums tiešām piesaistīja lielu skaitu iebraucēju un parādīja, ka mūsu pilsētas amatpersonas nav spējīgas nodrošināt nedz atkritumu savākšanu, nedz auto stāvvietu iekārtošanu, nedz pilsētas interesantāko vietu popularizēšanu. Vienīgais, ko ievērības cienīgu pilsētas varas vīri zin- tās ir pīles. Pats pasākums nebija pietiekoši izreklamēts liepājniekiem. Pilsētas ēdināšanas uzņēmumi nebija gatavi tādam cilvēku skaitam. Tā ka varējām parādīt sevi, bet nu kā parasti... Bet tas jau galu galā nav rallijs.

I wish someone had taken the time to write these t
06:34 | 22/01/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

I wish someone had taken the time to write these things down for mew to be able to go back to. My Grandmother and my mother told us many stories of what things happened in their lives and about the people in their lives. I now wish someone had written those things down since both have passed now. But I never thought at that busy point in my life that I would one day want to remember all those things. So much family history is lost when the older generations are gone. Please pass it on to your family while you can. You can even just do it digitally so it can be accessed by family later on.Family pictures are something to cherish also. Just be sure to write down who is pictured in them, where they are taken and when. I have found family pictures that no one now even knows who is in them.

AKHERETEMPLE@gmail.com
or
call/whatsapp:+2349057261346

Robble
03:40 | 03/02/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Do You Seek Funds To Pay Off Credits and Debts? { EllinasFinances@gmail.com } Is Here To Put A Stop To Your Financial Problems. We Offer All Kinds Of Loan (Personal Loan, Commercial Loan, etc.) We Give Out Loan With An Interest Rate Of 2%. Interested Applicants Should Contact Us Via Email: EllinasFinances@gmail.com

Please Fill the Application Form Below:
- Complete Name:
- Loan Amount Needed:
- Loan Duration:
- Purpose Of Loan:
- City / Country:
- Telephone:
- How Did You Hear About Us:

If You Are Interested To Get A Loan Then Kindly Write Us With The Loan Requirement. Please, Contact Us via Email: EllinasFinances@gmail.com ,,,

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki