Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Atbalstu ēkas saglabāšanai vēlas saņemt 25 pretendenti


atlikušas 250 zīmes


Atbalstu ēkas saglabāšanai vēlas saņemt 25 pretendenti

Piektdienā, 06. aprīlī, 2018 | BIRKAS: Būvvalde , kultūras piemineklis , vēsturiskais centrs , Mārtiņš Tīdens
Izdrukāt Ziņot

Uz atbalsta saņemšanu saskaņā ar saistošajiem noteikumiem "Par Liepājas pilsētas pašvaldības līdzfinansējumu kultūras pieminekļu saglabāšanai" pretendē 25 projekta pieteikumi.

Komisija ir sākusi  izvērtēt iesniegtos dokumentus un par rezultātiem liepājnieki un, protams, pretendenti tiks informēti papildus, informē Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.
 
5. aprīlī noslēdzās projektu pieteikumu iesniegšanas termiņš. Šobrīd ir sākta visu pieteikumu  noformējumu atbilstības izvērtēšana un tas, vai ēkas atbilst noteikumu nosacījumiem, kā arī darbu izmaksu pamatotības izvērtēšana.
 
Kopējā naudas summa, par kuru šobrīd vēsturisko ēku īpašnieki vai valdītāji vēlas uzsākt vai turpināt savu īpašumu sakārtošanu, sasniedz 794 896, 48 eiro. Kā atbalstu no pašvaldības līdzfinansējumu iesniedzēji vēlas saņemt 286 757,49 eiro, tātad pašnieku pašu ieguldījums būtu 508 138,99 eiro.
 
Šā gada pilsētas budžetā kultūras pieminekļu saglabāšanas programmai ir rezervēti 100 000 eiro.

“Pēc visu pieteikumu izvērtēšanas sniegsim priekšlikumu Budžeta komisijai par līdzfinansējuma summas palielināšanu. Izvērtējot pašvaldības kapitālsbiedrību peļņas dividendes, deputāti lems par papildu finansējuma piešķiršanu," skaidro Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas izpilddirektora vietnieks īpašumu jautājumos Mārtiņš Tīdens.

Papildu līdzekļus novirzīs konkrēto īpašumu restaurācijai. Projektu izvērtējuma aktuālie rezultāti un piešķirtais finansējums būs publicēts pašvaldības mājas lapā sadaļā Pašvaldība/Pašvaldības sniegtās līdzfinansējuma iespējas.
 
No visiem šā gada iesniegumiem, septiņi ir sagatavoti, lai saņemtu atbalstu  būvprojektu izstrādei un dokumentācijas sakārtošanai pirms būvdarbu sākšanas,15 projektu iesniedzēji pretendē uz pieminekļa/ēkas restaurācijas  būvdarbu līdzfinansēšanu, trīs pieteikumi – uz būvdetaļu restaurācijas līdzfinansēšanu.
 
11 pieteikumi ir saņemti no daudzdzīvokļu ēku apsaimniekotājiem vai biedrībām, kas liecina, ka šo māju dzīvokļu īpašnieki ir spējuši pieņemt kopīgu lēmumu par iesaistīšanos pašvaldības piedāvātajā atbalsta programmā.   
 
Kopš 2015. gada, saskaņā ar saistošajiem noteikumiem "Par Liepājas pilsētas pašvaldības līdzfinansējumu kultūras pieminekļu saglabāšanai", pašvaldība līdzfinansē kultūras pieminekļu izpēti (apsekošanu, inventarizāciju, arhitektoniski vēsturisko izpēti utml.), būvprojektu sagatavošanu un ēku vai to būvdetaļu/ būvamatnieku izstrādājumu restaurācijas darbus.

Dokumentācijas sagatavošanai līdzfinansējums ir 75 procenti no kopējām izmaksām, bet ne vairāk kā līdz 2000 eiro, būvdarbiem 75 procenti, bet ne vairāk kā 20 000 eiro, savukārt atsevišķu detaļu, piemēram, vēsturisko logu, durvju u.c. elementu atjaunošanai – 50 procenti no kopējām izmaksām, bet ne vairāk kā 2000 eiro.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki