Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Atkal aicina braukt ar velosipēdu, iet kājām vai izmantot sabiedrisko transportu


atlikušas 250 zīmes


Atkal aicina braukt ar velosipēdu, iet kājām vai izmantot sabiedrisko transportu

Ceturtdienā, 08. septembrī, 2011 | BIRKAS: Mobilitātes nedēļa
Izdrukāt Ziņot

Sestdien, 17. septembrī, Eiropas mobilitātes nedēļas ietvaros Liepājā atkal notiks velobrauciens pa pilsētas ielām un dažādas aktivitātes, kas mudina aizdomāties par videi draudzīgu pārvietošanos.

No 16. līdz 22. septembrim Eiropas pilsētās tiek organizēta Mobilitātes nedēļa un „Diena bez auto”. Šī gada Eiropas Mobilitātes nedēļas devīze ir “Alternatīvā mobilitāte”. Dalībnieki ir aicināti piedalīties aktivitātēs, kas ne tikai pievērš sabiedrības uzmanību gaisa piesārņojumam un troksnim, ko rada autotransports, bet mudina meklēt arī atbildes uz jautājumu, kas mums jādara, lai uzlabotu dzīves kvalitāti pilsētās kopumā. 17. septembrī notiks pasākuma “Diena bez auto”, kura mērķis Liepājā ir iedrošināt cilvēkus izmantot alternatīvus pārvietošanās veidus, kas samazinātu autotransporta radīto ietekmi uz vidi un pilsētu veido draudzīgāku gājējiem un velobraucējiem.
Pavisam nedēļas pasākumos piedalīsies vairāk nekā 1418 Eiropas pilsētas, no Latvijas – 13 pilsētas, tai skaitā – Liepāja. Pēdējos gados Liepāja ir veikti pasākumi, lai uzlabotu transporta infrastruktūru kopumā un vienlaikus nodrošinātu iespējas pārvietoties arī ar alternatīvajiem un videi draudzīgākiem transporta līdzekļiem – velosipēdiem un, protams, tramvaju. Piemēram, 2011. gadā atklāts jauns veloceliņš 7 kilometru garumā pa Jūrmalas parku paralēli jūrai.  Šobrīd gan Brīvības ielas, gan Zirņu – Ganību ielas rekonstrukciju projektu ietvaros par Eiropas naudu top jauni un labiekārtoti veloceliņu posmi, kas ir kopīgā nākotnē plānotā kopīgā pilsētas veloceliņu tīkla elementi. Kopš 2000. gada, tātad jau 12. reizi, Liepājā „Diena bez auto” tiek atzīmēta rīkojot velobraucienu. Šajā dienā dalībnieki aicināti pulcēties pie Domes ēkas Rožu ielā 6 un doties velobraucienā pa pilsētas ielām pēc iepriekš izstrādāta maršruta.

Uzziņai
Riteņbraucēji – lieli un mazi – tiek aicināti uz pilsētas riteņbraukšanas maratonu!
Notiks veiklības braucieni un dažādas atrakcijas.
Dalībnieki saņems krāsainus T kreklus, kā arī dažādas balvas, kuras ziedojuši uzņēmumi un citi šās nedēļas idejas atbalstītāji.

Starts:
Sestdien, 17. septembrī, pulksten 12.00 – pie Liepājas pilsētas Domes, Rožu ielā 6;
Finišs:
ap pulksten 16.00 – 14. Novembra bulvārī, pie atpūtas takas “Prieks”.

Aigars Štāls, sabiedrisko attiecību speciālists


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki