Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Atklāta koncertdārza "Pūt, vējiņi!" rekonstrukcijas metu izstāde (galerija)


atlikušas 250 zīmes


Atklāta koncertdārza "Pūt, vējiņi!" rekonstrukcijas metu izstāde (galerija) (2) Atklāta koncertdārza

Pirmdienā, 05. septembrī, 2011 | BIRKAS: Pūt vējiņi! , izstāde
Izdrukāt Ziņot

Liepājas Latviešu biedrības namā atklāta koncertdārza "Pūt, vējiņi!" rekonstrukcijas metu izstāde. Idejas par to, kā  pārveidot koncertdārzu, varēs apskatīt un vērtēt līdz 29. septembrim.

Augusta vidū metu konkursa žūrija paziņoja rezultātus. Pavisam konkursam bija iesniegti pieci piedāvājumi, žūrija vienu no tiem atzina kā konkursam neatbilstošu un nevērtēja. Par konkursa uzvarētājiem kļuva piedāvājuma ar devīzi „Bura” autore: SIA „Kokin Idea”. Priekšlikuma izstrādātāji ir arhitekts Andris Kokins, arhitekte Aija Kokina, vizualizāciju veidoja Pēteris Kokins.

Šīs ieceres autori, veidojot metu ar devīzi „Bura”, ir paredzējuši saudzīgi izturēties pret esošās estrādes būvapjomu un elementiem, taču rosina arī pārmaiņas, kas veicina koncertdārza un estrādes iekļaušanos atpakaļ pilsētas un Jūrmalas parka vidē, paplašina estrādes un teritorijas funkcionalitāti, piemēram, iespējas koncertestrādes teritorijā rīkot ne tikai muzikālus pasākumus, bet arī teātra izrādes, sporta sacensības, izklaides pasākumus, pie tam visa gada garumā, arī ziemas sezonā.
Jaunu nozīmi un funkcionalitāti ieceres autori saskatījuši pie estrādes augošajiem lielajiem kokiem un krūmiem – tie pēc rekonstrukcijas veidos atvērtu un zaļu gājēju eju uz jūru.
Otrā vieta tika piešķirta piedāvājumiem ar devīzi „PVN 27” un „Puhu Tuul”, trešā vieta – piedāvājumam ar devīzi „Dārzs”. Liepājas pašvaldības kapitālsabiedrība „Liepājas Latviešu biedrības nams” atklātu metu konkursu koncertdārza „Pūt vējiņi!” rekonstrukcijai izsludināja aprīlī. Konkursa materiālu iesniegšanas termiņš bija 30. jūnijs.
Konkursa mērķis bija, izmantojot arhitektu radošo sacensību, iegūt pilsētbūvnieciski, arhitektoniski un funkcionāli augstvērtīgu projekta priekšlikumu koncertdārza pārbūves iecerei.

Koncertdārzs „Pūt, vējiņi!” atrodas Liepājas vēsturiskā centra – Jūrmalas parka – teritorijā līdzās pludmalei. Tas projektēts 1961.gadā, bet būvniecība pabeigta 1964. gada vasarā. 80. gados rekonstruēta koncertdārza skatītāju zona. Patlaban „Pūt, vējiņi!” ir sliktā tehniskā stāvoklī.


Aigars Štāls, sabiedrisko attiecību speciālistsAttēli:

Sludinājums

SPECIS
09:15 | 05/09/11
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Vislabākais ir tas tārpiņš PVN27, tad PUHU TUUL, tad tikai Kokina, bet Vīksnam vispār ir šausmas- kā bunkurs.

Arhis
17:05 | 05/09/11
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Vispār jau es nesaprotu žūrijas izvēli-Kokina darbs nebūt nav tas labākais un interesantākais.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki