Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Atkritumu apsaimniekotāji sāk jauno grafiku sagatavošanu


atlikušas 250 zīmes


Atkritumu apsaimniekotāji sāk jauno grafiku sagatavošanu (1)

Pirmdienā, 21. novembrī, 2016 | BIRKAS: Liepājas RAS , Vides pakalpojumu grupa , EKO Kurzeme , atkritumi
Izdrukāt Ziņot

Iepirkumā uzvarējušie atkritumu apsaimniekotāji "Eko Kurzeme" un "Vides pakalpojumu grupa" sākuši darbu pie jauno atkritumu izvešanas maršrutu un grafiku sagatavošanas.

Jaunais atkritumu izvešanas grafiks klientiem, kuri būs noslēguši jaunos līgumus, tiks izsūtīts līdz novembra beigām. Saskaņā ar noslēgtajiem līgumiem, atkritumu izvešanas pakalpojumi tiks veikti ar astoņām automašīnām, ar kurām apkalpos vairāk nekā 4000 adreses, informē SIA "Liepājas RAS" pārstāvis Dzintars Hmieļevskis.

"Apkalpojamo adrešu apjoms ir ļoti liels, tādēļ aicinu visus privātmāju iedzīvotājus un daudzdzīvokļu māju apsaimniekotājus, kuri jaunus līgumus līdz šim vēl nav noslēguši, ilgāk ar līguma pārslēgšanu vairs nekavēties, lai pakalpojumu sniegšana 1. decembrī netiktu pārtraukta," uzsver SIA "Liepājas RAS" valdes loceklis Normunds Niedols. "Patlaban spēkā esošie līgumi ar iedzīvotājiem darbosies līdz 30. novembrim, un pēc šī datuma personām, kuras līgumu nebūs noslēgušas, atkritumu izvešana netiks veikta, jo nebūs tiesiska pamata šādu pakalpojumu sniegt."

Daudzdzīvokļu māju iedzīvotāju vārdā jauno līgumu slēgšana jāveic namu apsaimniekotājam vai biedrību pārstāvim, savukārt privātmāju īpašniekiem līgums ar jaunajiem atkritumu apsaimniekotājiem jāslēdz individuāli.

"Šobrīd atkārtoti informējam iedzīvotājus par līguma slēgšanas nepieciešamību, lai jau no 1. decembra mēs varētu nodrošināt sadzīves atkritumu savākšanu. Ja līgums līdz noteiktajam datumam nebūs noslēgts, atkritumu savākšanu no konkrētās adreses veikt nevarēsim," stāsta SIA "Eko Kurzeme" izpilddirektors Andris Karlsons. "Lai izveidotu objektīvu grafiku un nosūtītu to iedzīvotājiem jau novembra beigās, mums jānoslēdz līgumi ar lielāko daļu iedzīvotāju un uzņēmumu, tāpēc aicinu iedzīvotājus būt atbildīgiem."

"Jo vairāk iedzīvotāju nenoslēgs līgumus vai nesazināsies ar atkritumu apsaimniekotāju, jo lielākas neērtības būs kaimiņiem un citiem pilsētas iedzīvotājiem – pakalpojumu sniedzēji plānotos darbus būs spiesti atkārtoti pārplānot, iekļaujot to klientu adreses, kuri līgumus nebūs noslēguši laikus," skaidro "Vides pakalpojumu grupas" izpilddirektore Ramona Pitena. "Jāuzsver, ka Atkritumu apsaimniekošanas likums paredz ikvienam – gan fiziskai, gan juridiskai personai – piedalīties pašvaldības organizētajā atkritumu apsaimniekošanas procesā, slēdzot līgumu ar pašvaldības iepirkuma rezultātā izvēlēto atkritumu apsaimniekotāju."

Iedzīvotāju ērtībām, atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumi savā starpā vienojušies par atkritumu konteineru pārņemšanu. Ja iepriekš klientam atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu nodrošināja cits uzņēmums, esošie atkritumu konteineri var tikt izmantoti arī turpmāk, ja vien nav bojāti un ir ērti lietojami.

Atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumi, slēdzot līgumus, uzklausa iedzīvotāju vajadzības par izvešanas biežumu un nepieciešamo konteinera tilpumu, lai rastu klientiem piemērotāko risinājumu.

Liepājas pilsētas ziemeļu daļā, sākot no Tirdzniecības kanāla, kā arī Pāvilostas, Grobiņas un Aizputes novados turpmākos septiņus gadus atkritumu apsaimniekošanu nodrošinās vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA "Eko Kurzeme". Savukārt Liepājas dienvidu daļā, kā arī Rucavas, Priekules un Vaiņodes novados atkritumus izvedīs pilnsabiedrība "Vides pakalpojumi Liepājai".

Līgumi pieejami uzņēmumu mājaslapās ekokurzeme.lv un vpgrupa.lv, kā arī klātienē "Eko Kurzeme" birojā Ezermalas ielā 11 vai "Vides pakalpojumu grupas" klientu apkalpošanas centrā Cukura ielā 8/16. Vienoties par ērtāko līgumu noslēgšanas veidu klienti var arī pa tālruni 63407315 ("Eko Kurzeme") vai 63457777 ("Vides pakalpojumu grupa").

2016.gada 7.septembrī tika parakstīti jauni līgumi par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Liepājā. Saskaņā ar tiem turpmāk Liepājā sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus atkarībā no cilvēka dzīvesvietas sniegs divi atkritumu apsaimniekotāji. No pilsētas dienvidu robežas līdz Tirdzniecības kanālam tā būs "Vides pakalpojumu grupa", savukārt no Tirdzniecības kanāla līdz pilsētas ziemeļu robežai šo funkciju veiks pilnsabiedrība SIA "Eko Kurzeme" un SIA "Eco Baltia vide".

Saskaņā ar iepirkuma rezultātiem iedzīvotājiem atkritumu apsaimniekošana kļūs nedaudz lētāka. Maksa par atkritumu apsaimniekošanu, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN), zonā no pilsētas dienvidu robežas līdz Tirdzniecības kanālam būs 14,39 eiro par vienu kubikmetru, savukārt no Tirdzniecības kanāla līdz ziemeļu robežai – 14,40 eiro par vienu kubikmetru. Līdz šim Liepājā atkritumu apsaimniekošanas cena bija 14,85 eiro, ieskaitot PVN, par vienu kubikmetru.


Sludinājums

Cik?
20:34 | 13/12/16
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Nezinu kādi ir atlritumu izvešanas grafiki, bet daudzdzīvokļu mājām Ugāles ielā 4 kopš sestdienas nav izvesti konteineri. Iepriekš Eko Kurzemei viss bija korekti, bet tagad atkritumu čupas sētā aug. Cik ilgi tās augs un par ko msksāsim?

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki