Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Beberliņu mežā notiks nakts testi suņiem


atlikušas 250 zīmes


Beberliņu mežā notiks nakts testi suņiem

Autors: Kate Šterna
Ceturtdienā, 06. oktobrī, 2011 | BIRKAS: suņi
Izdrukāt Ziņot

21.oktobrī pulksten 19 Karostā, Beberliņu meža masīvā jau otro reizi risināsies temperamenta nakts testi suņiem, ko organizē Liepājas Dzīvnieku audzētāju biedrība.

Piedalīties aicināti visu šķirņu un arī bezšķirnes suņi, neatkarīgi no izmēra un vecuma. Nakts testa trasē var būt čaukstoši tuneļi, kas jāpārvar sunim kopā ar saimnieku vai vienam, lāpas, skārda spaiņu krāvumi, mistiski tēli ar kādiem troksni radošiem priekšmetiem rokās, spilgtas gaismas un pilnīgas tumsas posmi un daudz citu lietu, kas varētu izsist suni no līdzsvara. Visaugstāk tiek vērtēti dzīvnieki, kuri pievērš uzmanību ārējam kairinājumam, maksimāli ātri to novērtē, un reaģē mierīgi. Sargsuņu šķirņu pārstāvjiem, kuri izgājuši aizsardzības apmācību paredzēti sarežģītāki pārbaudījumi, kuros iekļaus arī uzbrukumu saimniekam. Trasi sagatavos un testā piedalīsies tikai speciāli sagatavoti cilvēki.

Liepājas Dzīvnieku audzētāju kluba vadītāja Marija Demčenko atklāj, ka tiesāt un vērtēt suņu uzvedību un reakcijas ieradīsies kinoloģijas speciālisti no galvaspilsētas. Dalībnieki saņems novērtējumu un 1., 2. vai 3. pakāpes diplomus. No dalības testā noņems suņus, kuri uzvedīsies izteikti bailīgi vai agresīvi. Saimnieki aicināti saģērbties atbilstoši, jo oktobra beigās vakari ir vēsi, bet aukstumam nebūtu jātraucē pasākums, kurā gan saimnieki, gan suņi gūs pozitīvas emocijas un pieredzi. Jāpiebilst, ka šādi nakts testi un būšana lielā suņu un cilvēku kompānijā ir lielisks socializācijas līdzeklis. Tas palīdz sunim iemācīties vidi un dažādus ārējos kairinājumus uztvert mierīgi un, kopumā, sekmē dzīvnieka psihes stabilizāciju.

 
Reģistrācijas sākums pulksten 19.00. Nakts testa dalībnieki aicināti pulcēties Pulkveža Brieža ielas galā. Reģistrācija uz vietas, taču vairāk informācijas var iegūt, zvanot pa telefonu +371 20215001


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki