Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Bebri grauž stadiona "Olimpija" kanālmalas kokus


atlikušas 250 zīmes


Bebri grauž stadiona "Olimpija" kanālmalas kokus

Piektdienā, 14. septembrī, 2012 | BIRKAS: stadions Olimpija , bebri
Izdrukāt Ziņot

Kanālā, kas atrodas pie stadiona "Olimpija", ir savairojušies bebri. Vakar kanālā iekritis pirmais tā krastos augošais koks, ko bebri nograuzuši.

Tā "Rietumu Radio" informēja, liepājnieks Ralfs Kiseļevs.

Kā novērojis Kiseļevs, kurš uz futbola treniņiem stadionā "Olimpija" ved savu mazdēlu, bebri sākuši grauz vēl aptuveni septiņus kanālmalā augošus kokus un "viens no tiem kritīšot tuvākajās dienās". Liepājnieks pauda bažas par bērnu drošību, kuri ikdienā apmeklē treniņus stadionā, kā arī to, kādā veidā kokus no ūdens izvāks.

Liepājas pašvaldības Vides un veselības daļas Dabas aizsardzības speciāliste Alda Damberga atzina, ka pašvaldība par bebriem "Olimpijas" stadiona kanālā ir informēta jau kopš pagājušā gada, kad tā dēvētie "simtlatnieki" sakopuši kanāla krastus.

Liepājas pilsētas apstādījumu uzraudzības komisija, kā informēja pašvaldības pārstāve, nākamās nedēļas sākumā apsekos bebru bojātos kokus un lems par to nozāģēšanu. Damberga vēl nevarēja pateikt, cik koku būs jānozāģē, bet šie darbi, visticamāk, notiks ziemas periodā, kad ir ledus. Citā gadalaikā blakus ūdensmalai augošo koku zāģēšana, kā atzina pašvaldības pārstāve, būtu sarežģīta un dārga.

Cīnīties ar bebriem Liepājas pašvaldība neplāno. "Kad nozāģēs kokus, bebriem vairs nebūs barības bāzes un viņi, visticamāk, pametīs šo vietu," sacīja Damberga, piebilstot, ka līdzīgi noticis kanālā pie Dienvidu fortiem, kur agrāk mituši bebri.

Kā informēja Damberga, bebri Liepājā dzīvo arī Cietokšņa kanālā. Par dzīvnieku nodarītajiem postījumiem pašvaldība bieži saņemot sūdzības no šajā pilsētas rajonā esošo mazdārziņu īpašniekiem.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki