Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Beigto zivju izskalošanu tomēr nesaista ar zvejnieku rīcību


atlikušas 250 zīmes


Beigto zivju izskalošanu tomēr nesaista ar zvejnieku rīcību (11)

Trešdienā, 15. novembrī, 2017 | BIRKAS: pludmale , zivis , piesārņojums , Vides pārvalde , jūra
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Reģionālā Vides pārvalde

Lai arī iepriekš beigto zivju izskalošana Liepājas pludmalē tika saistīta ar iespējamu zvejnieku rīcību, atbrīvojoties no neplānota loma, tomēr šī versija nav apstiprinājusies.

Tā aģentūru LETA informēja Valsts vides dienesta (VVD) Liepājas reģionālās vides pārvaldes Resursu kontroles sektora vadītājs Andris Junkurs.

Ar mērķi noskaidrot, vai beigto jūrasgrunduļu izskalošana lielā apjomā nav saistīta ar zvejnieku rīcību, VVD Zivju kontroles departamentam tika lūgts izanalizēt pieejamos satelītattēlus.

"Izpētot attēlus, nekādas atšķirīgas manevrēšanas kustības, kas varētu būt uzmanības vērtas, nav konstatētas attiecībā uz zvejas kuģiem, kas zvejo dziļajos ūdeņos. Līdz ar to šis variants ir jāizslēdz," skaidroja Junkurs. Tāpat aizdomu nav arī uz zvejniekiem, kas ar tīkliem zvejo tuvāk krastam. Krastā izskalotas arī mazās zivtiņas, kuras tīklos parasti nenoķer. "Līdz ar to mums nav iemesla domāt, ka notikušais būtu saistīts ar atbrīvošanos no nozvejas," sacīja Junkurs.

Lai gūtu lielāku skaidrību par notikušo, vides pārvalde konsultējusies ar ihtilologu par jūrasgrunduļu uzvedību. Speciālists izteicis pieņēmumu, ka zivis, iespējams, gājušas bojā spēcīga vēja radīto viļņu ietekmē. Ja hidrobūvju tuvumā koncentrējas lielāks zivju bars, iespējama zivju masveida bojāeja, viļņiem tās triecot pret akmeņiem. Šādu pieņēmumu apstiprina arī tas, ka zivis gājušas bojā netālu no Liepājas ostas mola, bet mazākā apjomā – arī Bernātos un Papē, kur arī ir hidrobūves vai akmeņainas pludmales. Tāpat speciālists izteicis pieņēmumu, ka iemesls varētu būt arī jūragrunduļu dabiskā dzīves cikla beigas.

"Apstākļu sakritības dēļ esam ieraudzījuši daļiņu no tā, kas parasti paliek apslēpts. Sliecamies uzskatīt, ka tas ir dabisks process," sacīja Junkurs.

Versija par zivju saindēšanos tika izslēgta jau sākotnēji – beigto zivju vizuālais izskats neliecināja par šādām pazīmēm. Saindēšanās gadījumā būtu gājušas bojā visdažādāko sugu zivis, nevis tikai pārsvarā jūragrunduļi, turklāt tad beigtās zivis būtu izskalotas visā piekrastē, nevis tikai atsevišķās vietās, piebilda Junkurs.

Pēc līdzīga gadījuma oktobra beigās, kad Ventspils Staldzenes pludmalē tika izskalotas liels daudzums beigtu zivju – arī pārsvarā jūragrunduļi, tika nolemts veikt analīzes, lai noteiktu iespējamo zivju bojāejas cēloni. Kā informēja Ventspils reģionālās vides pārvaldes Resursu kontroles sektora vadītāja Daina Naumova, analīžu rezultāti vēl nav zināmi. Tomēr arī viņa sliecas piekrist Liepājas kolēģu viedoklim, ka zivju bojāejai ir dabiski iemesli.

Kā ziņots, šonedēļ Liepājas pludmalē aptuveni 1300 metru garā joslā ir izskaloti beigti jūrasgrunduļi, kā arī nelielā daudzumā plekstes un mencas. Iespējamais kopējais zivju daudzums, pēc aptuveniem aprēķiniem, varētu sasniegt pat trīs tonnas, kas ir nozīmīgs daudzums. Pašvaldības iestāde "Komunālā pārvalde" veic beigto zivju un aļģu savākšanas darbus, kas varētu aizņemt pāris dienas.


Sludinājums

Fantāzija
15:31 | 15/11/17
ZIŅOT
(-0)
(8)
+

Vienā dienā dzīves cikls nozlēdzis grunduļiem, mencām un plekstēm?

Putins
15:47 | 15/11/17
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Viņi izdarīja pašnāvību. Tā gadās.

nesaprotu
15:59 | 15/11/17
ZIŅOT
(-2)
(0)
+

kur tad gudrā gundega palikusi. nonemta no trases izskatās.

Valdis
18:52 | 15/11/17
ZIŅOT
(-2)
(4)
+

Šis drīzāk izskatās ka jūra ir veikta kāda militāra operācija ar mācībam vai munīcijas neitralizēšanu uzspridzinot , un domāju ka neviens no šiem iesaistītajiem militāristiem nekomentēs jo jeņķi to nepieļaus ka tiek aptraipīts viņu spožais tēls pasaulē.

Jajebuhenvaldis
19:31 | 15/11/17
ZIŅOT
(-0)
(6)
+

Daļa nomira no vecuma, otra daļā no saaukstēšanās! Viss, lieta slēgta. Pielieciet pie algas dienestiem!

Juris Baismīgais
22:58 | 15/11/17
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Senzināms, jūrā, dienvidrietumos no Liepājas, pēc kara tika izgāzti milzu apjomos ķīmiskie ieroči, ir pieejams precīzs visu indīgo vielu uzskaitījums, vakar DELFos komentārā tas bija publicēts, indīgās kaujas vielas gan artilērijas šāviņos, gan metāla mucās. Tolaik tika lēsts, ka mucas būs drošas max 50 gadus, nupat jūras dzelmē tās būs gulējušas 72 (!!!) gadus. Cik zināms, savulaik ūdenslīdēji tā saucamo Iprīta ieplaku esot apsekojuši, bet nekāds lēmums nav ticis pieņemts. Attiecīgie dienesti ļoti labi zin, ka, iespējams, tuvā nākotnē notiks ļoooti nopietna ekoloģiskā katastrofa. Bet par to, gluži tāpat, kā par chemtrailiem, runāt mūsu "demokrātijas" laikmetā ir nepieklājīgi, labākajā gadījumā, Tevi nodēvēs par par nedaudz tu-tū. VVD, domāju, apzināti portālos melo par patiesajiem zivju bojāejas cēloņiem. Vienu nesaprotu - vai Latvijas zaļajiem cīnītājiem par šiem atgadījumiem NAV intereses? P.S. Arī netālu no Ventspils nesen bija blāķis ar beigtiem jūras asariem, plekstēm, mencām

ed
11:12 | 16/11/17
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

... tiešām, žurnālisti, ja Liepājā tādi atrastos, varētu 'nopratināt' militāristus, te var 'ost pēc pulvera' . Vai tad viņi mācībās nekad neko neuzspridzina? Kaut kā arī nedzird 'patriotus' ka būtu vainīga Krievijas kara flote???

Opis VA
15:39 | 16/11/17
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

PIe lielām valstīm krastos metas ārā delfīni un vaļi, musms tā pieticīgāk grunduļi un mencas.

Ojjajebūcens
09:42 | 17/11/17
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Mazai valstij mazi izmetņi

Juris Baismīgais
22:01 | 17/11/17
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Jūra Papē atkāroti izskalo smakojošas vielas (6)
DELFI Aculiecinieks | šodien, 15:11
Jūra Papē atkāroti izskalo smakojošas vielas
Foto: DELFI Aculiecinieks
Ceturtdien, 16. novembrī, spēcīgais vējš Papes jūrmalā izskalojis bālganas vielas, kam raksturīga smaka, ziņo aculiecinieks. Valsts Vides dienests, sazinoties ar Rucavas pašvaldību un balstoties uz ievākto informāciju, norāda – vielas videi un cilvēkam nav bīstamas.

LASI VĒL
Foto: Papes jūrmalā izskalotas smakojošas vielas; VVD veiks pārbaudi (8) Foto: Papes jūrmalā izskalotas smakojošas vielas; VVD veiks pārbaudi Foto: Liepājas pludmalē izskalots tonnām beigtu zivju (24) Foto: Liepājas pludmalē izskalots tonnām beigtu zivju
Valsts vides dienesta (VVD) sabiedrisko attiecību speciāliste Maruta Bukleviča informēja, ka inspektori sazinājušies ar pašvaldības policiju un saņēmuši informāciju – traucējošas smakas nav konstatētas. "Piesārņojuma apjomi ir minimāli un tehniski savākt izskaloto materiālu nav iespējams. Viela ir līdzīg

Laure
20:20 | 11/08/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Labdien,
Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam personas aizdevumiem ar 2% procentu likmi. Mēs jums var sniegt aizdevumus, lai iegādātos laivas un zvejas rīkus tā, jūs varat zivis vai citas lietas, ko jūs vēlaties darīt. Sazinieties ar mums tieši pa pastu: sduplens@gmail.com
Whatsapp : +33 7 52 70 66 79
Ar laba vēlējumiem

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki