Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Bibliotēkas logos skatāma Mārtiņa Krūmiņa gleznu izstāde


atlikušas 250 zīmes


Bibliotēkas logos skatāma Mārtiņa Krūmiņa gleznu izstāde (7)

Otrdienā, 27. jūnijā, 2017 | BIRKAS: Mārtiņš Krūmiņš , bibliotēka , izstāde
Izdrukāt Ziņot
Mārtiņš Krūmiņš. "The Spring Time"
Mārtiņš Krūmiņš. "The Spring Time"

Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas ēkas (Zivju ielā 7) pirmā stāva logos ir skatāma mākslinieka Mārtiņa Krūmiņa gleznu izstāde "Realitātes diktēta abstrakcija".

Mākslinieks Mārtiņš Krūmiņš par savām gleznām raksta šādi: "Jebkurš literārs vēstījums – dokumentāls notikuma apraksts vai kāda autora personiska attieksme pret notiekošo un pamanīto lasītājā rosina vizuālu iztēli. Pamazām šī iztēle aizrauj un bieži aizved tālāk, prom no literārā satura. Tajā brīdī sāk darboties tēlainā domāšana, kas pārtop vizuālā pasaules uztverē un izpratnē. Man ar to pietiek, lai varētu domāt abstrakti un gleznieciski, un rastos kādas abstraktas gleznas ieceres."

Gleznotājs un fotogrāfs Mārtiņš Krūmiņš beidzis Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolu (1982), Latvijas Mākslas akadēmiju (1991), Šauļu Universitātes (Lietuva), Mākslas fakultātes maģistrantūru, A.Visocka meistardarbnīcu (1996). Savu radošo darbību aizsācis kā fotogrāfs, bet pēdējos gados aizvien vairāk pievērsies meklējumiem glezniecībā. Īpaši mīļa ir pilsētas tēma, glezno ainavas, ziedus, kā arī abstraktus, ekspresīvus tēlojumus. Mārtiņš Krūmiņš piedalījies vairāk kā 50 grupu izstādēs Latvijā un ārvalstīs, kopš 1993. gada bijušas 13 personālizstādes Latvijā un Lietuvā. Mākslinieka darbi atrodas Millersvilles Universitātes kolekcijā (Pensilvānija, ASV), Rutgersa Universitātes kolekcijā (Ņūdžersija, ASV), Latvijas Fotogrāfijas muzejā, Rīgas Vēstures un Kuģniecības muzejā, Latvijas Arhitektūras muzejā, privātkolekcijās Latvijā un citur pasaulē.

Kaut arī dzimis un audzis Rīgā, Mārtiņš par savu iedvesmas pilsētu uzskata Liepāju. Kopš 2013.gada ir Liepājas Universitātes lektors.


Sludinājums

Kurmis
17:30 | 27/06/17
ZIŅOT
(-3)
(4)
+

Manuprāt, tas ir prasti - karināt mākslas darbus logos.

Nunu
10:59 | 28/06/17
ZIŅOT
(-1)
(4)
+

Izskatās, ka Liepājā saviesušies viltus mākslas kritiķi. Neko nejēdz, bet viedoklis ir.

o jā
10:22 | 28/06/17
ZIŅOT
(-4)
(1)
+

Vai tad tie skrecelējumi izskatās pēc mākslas darbiem? Bet mūsu muzejam jau piestāv! Vēl kāda Brektes anomālijs ar uzšķērstu vēderu blakus derētu. Direktorei tādi dikti patīk. Gleznas patiešām nekabina logos, jo saules gaismas ietekmē tie bojājas, bet šādus ķēpājums kabina kur vien vēlas.

UUU
23:26 | 27/06/17
ZIŅOT
(-3)
(3)
+

Tas tāpēc, ka citur nav kur karināt. Pilsētā trūkst galeriju, kur vietējiem gleznotājiem izlikt savus darbus. Muzeja direktorei vietējie mākslinieki nav pa prātam un tāpēc muzejā ir vieta tikai viņas izredzētajiem.

eee
00:19 | 28/06/17
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Katru pindzelētāju jau nu muzejā ar nav jākarina.

Muzejs
09:44 | 28/06/17
ZIŅOT
(-1)
(5)
+

Liepājas muzejā pašlaik skatāma mākslinieces Benitas Bitānes izstāde, Liepājas plenēra "Marīna" atlases darbu izstāde ar daudzu Liepājas mākslinieku darbiem, kā arī Jāņa Judina darbu izstāde. 5. jūlijā plkst. 17 Liepājas muzejā atklās Dzintras Rozentāles darbu izstādi, bet 7. jūlijā plkst. 18 Gintas Stavrovskas personālizstādi. Tā kā laipni aicināti Liepājas muzejā uz pilsētas mākslinieku darbu izstādēm.

zemāk nav kur krist?
17:15 | 28/06/17
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Kad atkal būs frizierkursi vai alkohola degustācija MUZEJĀ? :D

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki