Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Biedrības namā būs apskatāma krāšņāko peoniju kolekcija


atlikušas 250 zīmes


Biedrības namā būs apskatāma krāšņāko peoniju kolekcija (2)

Trešdienā, 12. jūnijā, 2019 | BIRKAS: ziedi , izstāde , Latviešu biedrības nams
Izdrukāt Ziņot
FOTO: publicitātes

No 13. līdz 15. jūnijam Liepājas latviešu biedrības nama foajē būs unikāla iespēja iepazīties un aplūkot krāšņu peoniju kolekciju, kuras uz Liepāju būs atceļojušas no Tukuma puses.

Tur tās ilgus gadus profesionāli aprūpē un lolo peoniju un īrisu kolekcionāre Dzintra Jurevica, informē nama sabiedrisko attiecību speciāliste Amanda Anna Millere.

Izstādē, kas veidota sadarbībā ar Latvijas Gladiolu un īrisu biedrību un tās aizrautīgajiem kolekcionāriem un selekcionāriem, būs iespēja redzēt klātienē tās peoniju šķirnes, kuras no visas Latvijas cilvēki jau gadiem dodas aplūkot uz vietas kolekcionāres Dz. Jurevicas dārzā. Šī izstāde piedāvās ne tikai īrisu ziedus, bet arī pārsteigs ar aptuveni 40 dažādām peoniju šķirnēm, kas pēdējo gadu laikā iemanto arvien lielāku popularitāti ziedu cienītāju vidū. Lai katrs interesents varētu sev tīkamāko šķirni audzēt savā piemājas dārzā, izstādes apmeklētājiem būs iespēja pasūtīt sev vēlamās šķirnes, lai vēlāk tās jau uzziedētu pašmāju dobēs.

Par ziediem un to audzēšanu atklāj kolekcionāre: "Cilvēks tic tam, kas ir skaists! Pasaule ir skaista tik, cik skaistu un labu mēs to paši radām. Savas pasaules skaistumu es rodu caur ziediem! Īpaši mīļas man labestības puķes – peonijas!"

Kolekcionāre Dz. Jurevica ilgus gadus aizrautīgi lolo kā īrisus, tā arī peonijas. Kopumā kolekcionāres dārzā sastopamas ap 250 dažādu īrisu šķirnes un 230 peoniju šķirnes, kā arī citi ziedi, kas nelielā daudzumā atrodami kolekcionāres dārzā. Esošā kolekcija katru gadu tiek papildināta iegādājoties jaunus stādus gan no Latvijas kolekcionāriem, gan arī Amerikas un Eiropas vadošajām stādaudzētavām. Dz. Jurevica ir stādu audzētāju biedrības biedre un Latvijas gladiolu un īrisu biedrības biedre, kura savas zināšanas pastāvīgi papildina dažādos semināros un lekcijās, kā arī piedalās īrisu un peoniju izstādēs visā Latvijā un stādu parādēs Siguldā un Bulduros. Viņas audzētos ziedus līdz šim dažādās izstādēs iegādājies arī ne viens vien Latvijas Valsts prezidents, tai skaitā Vaira Vīķe-Freiberga, kā arī Raimonds Vējonis, kurš ne tikai atklājis vienu no Latvijas Dabas muzejā veidotajām ziedu izstādēm, kad vēl nebija ieņēmis Latvijas Valsts prezidenta amatu, bet arī pēcāk iegādājies tur apskatāmos ziedus.

Īrisu ziedu izstādes atklāšana notiks 13.jūnijā pulksten 12. Tā apskatāma līdz 15.jūnijam pulksten 10 – 22. Ieeja izstādē bez maksas. 


Sludinājums

Nora
17:09 | 12/06/19
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Vispirms teica, ka īrisu izstāde, tagad - peoniju. Kas tad tur būs?

Arons
17:33 | 12/06/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Jāiet skatīties

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki