Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Biedrības namā būs īrisu izstāde un floristikas darbnīca


atlikušas 250 zīmes


Biedrības namā būs īrisu izstāde un floristikas darbnīca

Pirmdienā, 10. jūnijā, 2019 | BIRKAS: ziedi , izstāde , Latviešu biedrības nams
Izdrukāt Ziņot

No 13.jūnija pulksten 12 kā katru gadu izlaidumu laikā Liepājas latviešu biedrības nama Foajē būs skatāma šīs sezonas otrā ziedu izstāde, kas priecēs krāšņo īrisu ziedu mīļotājus.

Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, šajā sezonā cilvēkus izklaidēs jauninājums – izglītojoši informējoša lekcija Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centra vecākā speciālista dārzkopībā Māra Narvila vadībā un radošā meistarklase, kurā floriste Inita Beihmane mācīs kā mājas apstākļos izveidot dažādus ziedu dekorus, informē Liepājas latviešu biedrības nama sabiedrisko attiecību speciāliste Amanda Anna Millere.

Liepājas latviešu biedrības nams sadarbībā ar Latvijas Gladiolu un īrisu biedrību šī gada īrisu ziedu izstādē solās piedāvāt aplūkot aptuveni 150 dažādu šķirņu īrisu ziedus, kas  uzplaukuši šo krāšņo ziedu selekcionāru un kolekcionāru dārzos Bauskas, Kandavas, Tukuma, Vecumnieku, Pūres un Jūrmalas pusēs. No Latvijā zināmu un pieredzes bagātu ziedu selekcionāru un kolekcionāru dārziem, uz Liepāju tiks atvesti eksemplāri, sākot no pasteļu krāsas toņiem, beidzot ar krāsu kombinācijām, kas atgādina akvareļu tehnikas gleznas. Šogad izstādes apmeklētāji varēs ne tikai aplūkot krāšņos ziedus un to dažādās krāsu un šķirņu variācijas, bet arī sastapt Latvijas Gladiolu un īrisu biedrības pārstāvjus, lai saņemtu izsmeļošu konsultāciju par šķirnēm un to, kā izvēlēties savam dārzam piemērotāko, kā arī iegādāties stādus, lai jau nākamajā pavasarī šie ziedi priecētu ikvienu pašmāju dārzā.

Šī gada izstāde tiek veidota sadarbībā ar sešiem aizrautīgiem ziedu kolekcionāriem un selekcionāriem. Ik gadu Latvijas gladiolu un īrisu biedrības prezidents Laimonis Zaķis ir viens no biedrības pārstāvjiem, kurš dalās ar sava darba augļiem, kas ir rezultāts teju četrdesmit gadu pieredzei un darbam. Šo gadu laikā selekcionārs radījis ap 200 dažādu gladiolu šķirņu un aktīvi strādā bārdaino īrisu selekcijā. Līdzās L. Zaķa veikumam izstādē būs apskatāmas arī selekcionāres Ilgas Vinķeles, selekcionāra Jura Bāzes, kolekcionāres Dzintras Jurevicas, kolekcionāres Guntas Jēkabsones un selekcionāru Lolitas un Aleksandra Muhlinkinu rūpīgi koptie un audzētie ziedi.

13.jūnijā pulksten 12.30 papildus augstāk minēto ziedu selekcionāru un kolekciju veidotāju darba rezultātam, izstādes dalībnieki un cilvēki, kuri vēlas veicināt savā dārzā esošās zemes auglību, varēs piedalīties Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centra vecākā speciālista dārzkopībā Māra Narvila sniegtajā izglītojoši informējošajā lekcijā “Laba un auglīga dārza uzturēšana un kopšana”, kurā stāstīs par augsnes auglības nodrošināšanu dārzā un daudzveidīgajām iespējām augsnes uzlabošanā pašmāju dārzos. Lekcija sniegs lietderīgu informāciju gan profesionāliem dārzkopjiem, gan amatieriem, kas nesen sākuši aizrauties ar dārzkopību, jo tās laikā M. Narvils atklās profesionālus trikus, kurus liekot aiz auss ikviens dārzkopis spēs iegūt maksimālo rezultātu, ko tam var sniegt viņa pašmāju dārzs.

Pēc izglītojošās lekcijas floriste Inita Beihmane dalīsies ar saviem profesijas noslēpumiem un sniegs vērtīgus padomus dažādu ziedu un augu kārtošanas praksē, kas palīdzēs ieviest svētku noskaņu kā ikdienā, izdaiļojot savu māju ar krāšņām ziedu dekorācijām, tā arī dažādos svētkos. Šī meistarklase lieti noderēs savu prasmju izkopšanai un pilnveidošanai, kā arī tā sniegs iemaņas kopmpozīcijas un smalkajā krāsu saskaņošanas mācībā. Neierastu pieredzi dāvas iespēja no mākslīgā stikla izgatavot ziedu traukus, ko papildinās savu unikālo ziedu vainadziņu pīšana. Īrisu ziedu izstādi, lekciju un radošo darbnīcu košāku padarīs Ilzes Elizabetes Rasas vadītās studijas “Mākslas Pasāža RADI” bērnu gleznotie īrisu ziedi, kā arī ziedu audzētājas Marutas Mirdzas Audares rūpīgi koptās peonijas.

Īrisu ziedu izstāde Liepājas latviešu biedrības namā apskatāma no 13.–15.jūnijam no pulksten 10 līdz 22. Izstādes atklāšana 13.jūnijā pulksten 12. Visu vasaras un rudens sezonu ziedu izstādes Liepājas latviešu biedrības namā būs apskatāmas bez maksas.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki