Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Būs augstāks atkritumu apsaimniekošanas tarifs


atlikušas 250 zīmes


Būs augstāks atkritumu apsaimniekošanas tarifs (3)

Autors: Sarmīte Pujēna
Piektdienā, 08. decembrī, 2017 | BIRKAS: atkritumi , tarifs , Liepājas RAS , Normunds Niedols , Dome , Clean R , Tranzīts L Waste , EKO joma , EKO Kurzeme , Eco Baltia vide
Izdrukāt Ziņot

Divās domes komitejās ceturtdien, 7.decembrī, deputāti akceptēja atkritumu tarifa paaugstināšanu, kas saistīta ar dabas resursu nodokļa pieaugumu.

Kā skaidroja atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma SIA "Liepājas RAS" valdes priekšsēdētājs Normunds Niedols, Saeima trešajā lasījumā apstiprinājusi augstāku dabas resursu nodokli par nešķirotiem atkritumiem – ja līdz šim tas bija 25 eiro par tonnu, tad no nākamā gada 1.janvāra – 35 eiro par tonnu. Pēc izpilddirektora vietnieka Mārtiņa Tīdena sacītā, aptuveni rēķinot, vidēji tas paaugstinās tarifu iedzīvotājiem par 11 centiem mēnesī.

Niedols jau iepriekš portālam irliepaja.lv sacīja, ka dabas resursu nodoklis augs gan 2018.gadā, gan 2019.gadā, līdz ar to augs arī atkritumu nodošanas tarifs jeb tā sauktā atkritumu poligona "vārtu maksa".

Lēmums vēl jāapstiprina domes sēdē 14.decembrī.

Jau vēstīts, ka atkritumus Liepājā zonā A (no pilsētas dienvidu robežas līdz Tirdzniecības kanālam) apsaimnieko personu apvienība SIA "Clean R", SIA "Tranzīts L Waste" un SIA "EKO joma" ar atkritumu apsaimniekošanas maksu 7,29 eiro (bez PVN) par kubikmetru. Savukārt zonā B – personu apvienība SIA "Eko Kurzeme" un SIA "Eco Baltia vide" ar atkritumu apsaimniekošanas maksu 7,05 eiro (bez PVN).
 


Sludinājums

tarifs
07:55 | 09/12/17
ZIŅOT
(-0)
(7)
+

protests var būt ļoti efektīvs smuki maisiņos un uz ielas !Ātri aizrīsies!

Jaunliepāja
22:33 | 10/12/17
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Tā jau notiek. Mēs atkritumus cenšamies sašķirot,bet ,,besī'' savācējkompānijas. Ja laikā nesavāc sašķirotos atkritumus ,tad atkal jāber kopējā konteinerā! Tas izsauc,, pofigismu''! Kāda velna pēc man te kaut kas jāšķiro ! Precīzāk jāstrādā savācējiem! Cilvēku uzticību tik viegli nav atgūt!

Vairāk konteineru vajag
09:52 | 11/12/17
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Tarifu kāpums laukos gružu izvešanai ar tiek plānots par pilsētu nezinu. Bet taisnība ir ka šķiro bet to tāpat samet visu kopā. Nīcā cels cenu par gružu izvešanu saka vajag šķirot tad lieciet vairāk tos šķirojamos konteinerus trīs pa visu ciemu izliek šķirojiet. Tāpēc neraisa interesi šķirot. Saka ja šķirosiet samazināsis gružiem cena. Var visu mēnesi šķirot no vietas bet par gružiem cena tāda pati. Tad nozīme kas no tā mainās. Tiem kam tie gruži pavelti sašķirotos aizved nopelna.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki