Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Būvē jaunu, bet vecais gaida un brūk


atlikušas 250 zīmes


Būvē jaunu, bet vecais gaida un brūk (19)

Izdrukāt Ziņot
Vecā ostmala 54, Muitas māja
Vecā ostmala 54, Muitas māja
FOTO: totaldobze.com
Vecā ostmala 54, Muitas māja Celtnieku iela 2 Celtnieku iela 2 Dzelzceļnieku iela 1

Kamēr daudzviet Liepājas ielas un nami iegūst jaunu izskatu, citi īpašumi, tostarp arī pašvaldībai piederoši, gadu no gada izskatās arvien bēdīgāk.

Nevienam nav noslēpums un liepājnieki to redz diendienā, ka līdzās jaunceltnēm un atjaunotiem namiem un ielām jau gadiem brūk kopā un aizvien bēdīgāk izskatās citi. 
 
Viens no piemēriem ir Celtnieku iela, ko pirms vairākiem gadiem atjaunoja un tā ieguva gan jaunu ielas segumu un ietves, gan koku stādījumus ielas malā. Jau rakstījām par tā arī līdz šim nesākto viesnīcas projektu. Turpat blakus, uz Laivinieku ielas pusi, ilgstoši tirgo nepabeigtu daudzstāvu namu. Savukārt pie Celtnieku ielas savienojuma ar Veco ostmalu kā rēgs stāv vecā radiocentra ēka, kuru pašvaldība jau vairākus gadus grasās nojaukt.

2013.gadā dome šo ēku nopirka izsolē par 16 900 latiem, kas ir nedaudz vairāk nekā 24 000 eiro. Ēku nopirka, lai to nojauktu, un, kā toreiz stāstīja Uldis Sesks, tā ir "kā augonis" renovētās Celtnieku ielas sākumā un traucē paplašināt ielas pieslēgumu Vecās ostmalas promenādei. Šobrīd tuvojas noslēgumam Vecās ostmalas rekonstrukcijas pirmais posms, bet ēka stāv kā stāvējusi. Kā portālam pastāstīja domes sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Enģele, Celtnieku ielu 2 nojauks un sakārtos 2018.gada budžeta ietvaros. Šos darbus nevarēja veikt, sakārtojot ostmalu, jo tur darbojās SEZ pārvalde ostas teritorijā, bet Celtnieku iela 2 ir ārpus šīs teritorijas.
 
Vēl viens pašvaldības "sāpju bērns" ir vecā Muitas māja Vecajā ostmalā 54. Pāris gadus tur darbojās biedrība "Radi vidi pats", 2015.gadā namu varēja arī izstaigāt laikmetīgās mākslas pasākuma "Akti naktī" laikā. Tāpat 2015.gadā Muitas mājā uz brīdi iedzīvojās mākslas centrs "Totaldobže" un vasarā pat izveidoja kafejnīcu ar āra galdiņiem. Toreiz mākslinieks Kaspars Lielgalvis portālam lsm.lv stāstīja: "Mēs šeit esam trīs mēnešus. Šajā laikā mēs to pamazām piepildām. Pašā sākumā pasākumi mums notiek tikai ceturtdienās un piektdienās, tie ir dažādi mūsdienu mākslas pasākumi gan ar mūziku, gan ar dzeju. Būs arī laikmetīgā deja, video darbi. Katru dienu mums te ir atvērts ideju stādīšanas kabinets, kur liepājnieki var nākt un stādīt savas idejas. Idejas par, to ko gribētos īstenot Liepājā vai Muitas mājā. Tās iestāda kopā ar kādu ziedu, augu un vēro, kā tas aug un kā attīstās ideja".
 
Šie projekti Muitas māju pametuši, par "Radi vidi pats" darbību vairs liecina tikai atkritumu kaudzes ēkas sētas pusē. Vecās ostmalas rekonstrukcijas kontekstā izskanējusi ideja uz Muitas mājas sienām veidot gaismas projekcijas. SEZ pārstāvis Arnis Mazalis portālam norādīja, ka ēkas izmantošana ir pašvaldības ziņā, tomēr, rekonstruējot Veco ostmalu, atstāta vieta, kur būšot iespējams uzstādīt projektorus gaismas instalācijām. Evita Enģele informēja, ka šobrīd namam tiek meklēts labākais pielietojums un līdzekļi tā sakārtošanai, savukārt telpu nomnieks "Radi vidi pats" teritoriju sakopšot līdz oktobra beigām. No biedrības atbildi par to, kā teritorijā radās tik daudz atkritumu, portāls nesaņēma.
 
Līdzīga situācija ir redzama Brīvības un Dzelzceļnieku ielas stūrī. Ne viens vien liepājnieks vidusskolas izglītību ir ieguvis Dzelzceļnieku ielā 1, kur līdz pat 2008.gadam bija Liepājas vakara (maiņu) vidusskola. Pēc 5.vidusskolas jaunā korpusa pabeigšanas vakarskola pārcēlās uz telpām Raiņa ielā 5, bet māja Dzelzceļnieku ielā 1 palika tukša. Tāda tā ir vēl šodien, un izskatās daudz bēdīgāk nekā pirms desmit gadiem. Arī šī ēka ir pašvaldības īpašums. 
 
2008.gadā izsoles sākumcena par skolas ēku bija 247 000 latu. Izsole neizdevās, jo nepieteicās neviens pretendents. 2013.gadā Nekustamā īpašuma pārvaldes vadītājs Māris Egmanis portālam stāstīja, ka pašums šobrīd netiek izsolīts, jo blakus tiek projektēta sporta manēža, un, kamēr nav izstrādāts tehniskais projekts, īpašumu nepārdos. Par ēkas tālāko izmantošanu spriedīs tad, ka sporta manēžas projekts būs pabeigts. Tagad manēžas būvniecība straujiem soļiem virzās uz priekšu, bet Dzelzceļnieku 1 joprojām stāv neapdzīvota. E. Enģele Nekustamā īpašuma pārvaldes vārdā pastāstīja: “Ja būs vismaz viens interesents, kas vēlēsies iegādāties Dzelzceļnieku ielu 1, tiks pasūtīti jauni vērtējumi un rīkota jauna izsole. Pašvaldība cer, ka pēc manēžas atvēršanas uzņēmēji vēlēsies blakus uzsākt savu uzņēmējdarbību."
 
Protams, šie nav vienīgie īpašumi Liepājā, kas ir atstāti “gaidīšanas režīmā", tomēr tie ir spilgti piemēri tam, kā veidojot jauno, tiek aizmirsts par veco. 
 

Sludinājums

Marionete
07:34 | 09/10/17
ZIŅOT
(-2)
(17)
+

Skaidrs piemērs tam, ka Būvvaldei, Nekustamo īpašumu un Komunālajai pārvaldei neinteresē un nerūp pilsēta. Katrs uzliek savu parakstu, kur vajag un laimīgs atsēž savā krēslā no 8.30 - 17.00.Tas jau būtu par daudz prasīts, lai pakustinātu kaut mazāko pirkstiņu, lai ko uzlabotu.

!!!!!!!!!!
09:29 | 09/10/17
ZIŅOT
(-1)
(8)
+

tas ko būvvalde NEDARA, katram ir labi redzams!!!

??????
07:44 | 09/10/17
ZIŅOT
(-17)
(5)
+

Kārtējā prastā pļū.........., jo ne tu zini ko Būvvalde dara, ne arī ko nedara.

Hai!
07:37 | 09/10/17
ZIŅOT
(-4)
(25)
+

Visur Eiropā vecais tiek saglabā'ts!Tikai Sesks nekad nav spējis novērtēt vecās ēkas!Rallijs pāri visam!Šogad Šis traģiskais rallijs tiešām paliks ,....atmiņā...nēkā priecīga no sī notikuma nav!!

To Arī Eu
11:32 | 09/10/17
ZIŅOT
(-6)
(3)
+

Sīki perdi - it kā liepājnieki nezinātu, ka tas ``liepājniekiem par prieku`` bieži vien ir pašvaldnieku radinieku biznesa prieks. Un sīki pirst par darīšanu liepājnieku labā nav liela māksla. Māksla darīt priekš liepājniekiem ir māksla darīt to par ar paša sviedriem gūtiem līdzekļiem, nevis par pašu liepājnieku nodokļiem vai par augļošanā sagrābtajiem. Gribi būt augļotāju ``advokāts``, vismaz paplašini vārdu krājumu. A to - kā uz tepiķa, tā mūžīgā trīs vārdu kombinācija: ``dīvāns``,``pirst`` un ``ko pats?``, nejautājot, par kādu naudu. Bet nu - tas jau arī par kaut ko liecina...

To Eu
08:50 | 09/10/17
ZIŅOT
(-3)
(12)
+

Cilvēku bojāeja jau nu nav tas, kas būtu jāorganizē. Rudens lietavas un lapkritis Liepājā rudenī ir parasta lieta. Jebkurš parastais autovadītājs zin, ka šinī laikā pa ielām jābrauc īpaši uzmanīgi. Bet te viens iedomājas, ka šinī laikā pilsētas ielās var rīkot ralliju. Labi, ka negāja bojā mierīgie iedzīvotāji.

Eu,
07:46 | 09/10/17
ZIŅOT
(-19)
(6)
+

varbūt padalīsies ar mums nezinīšiem ko pats esi noorganizējis liepājniekiem par prieku?
Man jau gan šķiet, ka neviens cilvēks, kurš pats ko dara, nekad nenoliks citus, kuri arī dara vajadzīgas lietas, un to atļaujas tikai cilvēki, kuri neko vairāk par piršanu dīvānā nav sasnieguši.

patsradividi
07:49 | 09/10/17
ZIŅOT
(-0)
(6)
+

Atkritumu maisu kaudzes Muitas mājā ir no cita nomnieka, nevis no RVP

sauklis
14:37 | 12/10/17
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

In Trash We Trust!

protams
08:30 | 09/10/17
ZIŅOT
(-1)
(30)
+

visas šīs ēkas prasa ieguldījumus, tomēr būtu interesanti uzzināt, kāpēc tajās netiek izvietotas valsts iestādes. Tās īrē telpas no privātpersonām, tas ir tikpat kā izmest naudu vējā. Droši vien arī īres maksa nav nekāda mazā. Varbūt tomēr prātīgāk būtu ielikt šajās ēkās nepieciešamos līdzekļus, atjaunot tās uz izvietot VIDu, PMLP vai administratīvo tiesu, vai vēl kādu. Vēl taču iet postā arī bijusī policijas ēka Lielā ietā.

Jaunliepāja!
22:07 | 09/10/17
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Kungi ,tas ir joks! Kā tad pelnīs privātīpašnieki? Kas ir Valsts un Pašvaldība? Slaucamas govis,jo labāks slaucējs ,jo vairāk piena. Tfu,naudas!

Elfs
08:57 | 09/10/17
ZIŅOT
(-2)
(17)
+

Piekrītu par visiem 100 %. Vecā vakarskolas māja ir ļoti piemērota PMLP vajadzībām. Blakus tramvajs un autobusi. Nevis tā Māja ostmalā, kur nekāds sabiedriskais transports nav tuvumā.

jūgends
08:37 | 09/10/17
ZIŅOT
(-0)
(25)
+

Citu acīs skabargu redz, pašu acīs baļķi neredz, jebšu pašvaldība administratīvi soda privātos namīpašniekus, bet tai pašā laikā pašvaldības īpašumi stāv nesakopti.

liana
09:17 | 09/10/17
ZIŅOT
(-1)
(15)
+

Bijušajā Vakara skolā varēja iekārtot jaunai vieglatlētikas hallei ģērbtuves, fizioterapijas kabinetus, vai telpas treneriem un tiesnešiem, vai citām, sportam piederošām aktivitātēm un iekļaut halles struktūrā. Citādi viss kaut kā saspiesti vienmēr un lielākos pasākumos baigā drūzmēšanās! Celtnieku iela gan ir interesanta, it kā pilsētas centrs, bet katru otro ēku prasās steidzami kapitāli remontēt (drīzāk nojaukt)!

xt
09:56 | 09/10/17
ZIŅOT
(-4)
(17)
+

Pašvaldībai nav par ko remontēt..... visa nauda rallijam, Sumer Saundam utt nosponsorēta.... Kanālmala pretī TC Ostmala vispār stāv pamesta, kā pēc kara jau gadiem

``es visu atceros, ...``
11:08 | 09/10/17
ZIŅOT
(-1)
(14)
+

Bet pirms kāda laika taču novibrēja informācija ar visiem maketiem par kanālmalas posta pārvēršanu kanālmalas spožumā.Taču jau to visu arī vibrināja par lielām naudām. Bet pazuda visas aktivitātes kā žīds pa Miķeļiem.

Maija
16:11 | 09/10/17
ZIŅOT
(-0)
(9)
+

Izglītības pārvaldes ēka arī izskatās briesmīgi nolaista. Labs saimnieks šo ēku varētu pārvērst par pilsētas lepnumu. Ja jau Liepājas izglītības ierēdņiem nepieciešama tik liela ēka, tad kāpēc mums tik zemi sekmju rādītāji republikas mērogā?

rt
12:48 | 10/10/17
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Vakarskola - Ko tur var darīt UZŅĒMĒJI ?
Domes darbiniekiem liekas, ka UZŅĒMĒJI ir tāda cita rase, kas atlidojuši no Marsa ar raķetēm, un tukšajā Liepājā piepeši uzzīmēs UZŅĒMĒJDARBĪBU ...
NEKAS NEBŪS , TE NAV KO UZŅEMTIES ( ja nu vienīgi parādus )

Radi Vidi Pats
13:07 | 27/10/17
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Sveicināti!

Celtniecības atkritumi ir palikuši no celtniecības firmas, kas saimniekoja pagalmā, pirms vēl tur sāka darboties biedrība Radi Vidi Pats. Cik varējām - sašķirojām pa trim gadiem, bet sagaidīt, kad celtniecības firma to izvedīs, nesanāca - firma bankrotēja. Velosipēdu detaļas nav atkritumi, bet gan materiāls no kā top v ērmriteņi un ko pa trim gadiem saziedoja vairāki cilvēki. Pamazam tas arī tiek sašķirots un pašlaik pagalmā jau nekā nav.

Lai sazinātos ar Radi Vidi Pats, lūdzam izmantojiet mūsu mājas lapā kontaktu sadaļā norādīto oficiālo kontaktinfomāciju, nevis Facebook. Piemēram, varat rakstīt uz e-pastu training@radividipats.lv vai zvanīt uz tel. nr. 28846591.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki