Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Būvēs Vētru ielu, kempinga būvprojekts kavējas


atlikušas 250 zīmes


Būvēs Vētru ielu, kempinga būvprojekts kavējas (11)

Autors: Sarmīte Pujēna
Otrdienā, 17. aprīlī, 2018 | BIRKAS: kempings , Kempings Liepāja , Klaipēdas 138 , Evolution road , projekts , Vētru iela , ES
Izdrukāt Ziņot
Kempinga būvprojekts minimālā sastāvā.
Kempinga būvprojekts minimālā sastāvā.
Kempinga būvprojekts minimālā sastāvā. Pašvaldība vecos garāžu pamatus iecerētā kempinga vietā Klaipēdas ielā 138 ir nojaukusi.

2016.gadā iznomājot zemi SIA "Kempings Liepāja", pašvaldība plānoja, ka līdz 2018.gada 30.novembrim kempings jānodod ekspluatācijā, taču būvprojekts joprojām nav iesniegts.

Sarunā ar pilsētas galveno arhitektu Induli Kalnu noskaidrojās, ka ir bijuši gan objektīvi iemesli, kāpēc projekts aizkavējies, tomēr būvprojekta neesamībai attaisnojuma nav.

Indulis Kalns: "Kempings ir jāskatās kompleksā ar Vētru ielu. Šobrīd tur ir tikai veloceliņš, vēl iela jāpapildina ar gājēju celiņu un jāizbūvē brauktuve, bet galā – autostāvvieta. "Kempings" gaida, kad pilsēta izbūvēs šo ielu, un tikai tad viņi ķersies pie kempinga būves."

Pēc Kalna sacītā, tas ir loģiski, jo kempinga būvniekiem nepieciešams ūdensvads, kanalizācija, kas tiks pievadīts pa ielu.

"Pašvaldība pērn atlika Vētru ielas realizāciju uz šī gada plāniem, tāpēc "Kempings" vienā brīdī saprata, ka nav kur steigties un, pamatojoties uz šo argumentu, prasīja līguma izpildes pagarinājumu."

SIA "Kempings Liepāja" būvvaldei līdz šim iesniedzis tikai būvprojektu minimālā sastāvā. Uz tā pamata, skaidroja Kalns, būvvalde var izsniegt būvatļauju, kas savukārt projekta iesniedzējiem ļauj tālāk attīstīt savu ideju, apmaksāt būvprojekta izstrādi. Tas, ka Vētru iela nav izbūvēta, būvprojekta izstrādi netraucē, atzina Kalns.

Kalns: "Līdz ar to nevaru apgalvot, cik viņi ir reāli, jo nekas vairāk par to neliecina, kā tikai šis dokuments (būvprojekts minimālā sastāvā – irliepaja.lv). Tāpēc ir vērts vēlreiz uzdot jautājumu SIA "Kempings Liepāja", kad būs būvprojekts un kā projekts varētu attīstīties."

SIA "Kempings Liepāja" valdes loceklis Andris Līvs īsā telefonsarunā irliepaja.lv sacīja, ka "viss notiek, mums viss ir kārtībā". Cerot, ka maijā jau varēs sākt būvniecību, bet būvprojektu iesniegšot līdz aprīļa beigām.

Spriežot pēc minimālā sastāva būvprojekta, kempings risināts kā kompleksa sistēma ar divām atsevišķām teritorijām – astoņām kempinga mājiņām un astoņām kemperu vietām. Kempinga mājiņu daļā paredzēta arī galvenā ēka ar administrācijas telpām, banketu zāli, kafejnīcu, sanitāro mezglu un divām viesu istabām otrajā stāvā, bet teritorija kemperiem papildināta ar telšu vietu, atsevišķu servisa ēku, kurā izvietots sanitārais mezgls, atkritumu savākšanas vieta u.c.

Minimālā sastāva projekta autors Gundars Vērpe mājiņu arhitektonisko tēlu risinājis, izmantojot koka konstrukcijas un lauku viensētas tēlu. Galvenais arhitekts to vērtē kā ainavā iederīgu.

Kalns pieļāva, ka SIA "Kempings Liepāja" šobrīd vēl "taustās" un "ir diezgan uzmanīgi ar investīciju apjomu, jo tas tomēr ir sezonāls pakalpojums". Un, iespējams, tieši tāpēc kempinga būvnieki savu sākotnējo ieceri par daudz lielākas teritorijas apgūšanu, stipri sašaurināja.

Taču, kā uzskata Kalns, "arī šis ir vērienīgs ieguldījums pret to, kā to atgūt atpakaļ".

Vētru ielas sakārtošanā šogad vērojams progress – 12.aprīlī Finanšu komitejas sēdē deputāti akceptēja aizdevuma ņemšanu 192 000 eiro apmērā, lai priekšfinansētu projektu "Pamatinfrastruktūras nodrošināšana uzņēmējdarbības veicināšanai, revitalizējot degradēto teritoriju Liepājā".

SIA "Evolution Road" izstrādātais būvprojekts ietver Vētru ielas, Rietumkrasta ielas un Klaipēdas (rietumu puse) ielas posmu pārbūvi, izveidojot asfaltbetona segumu; apgaismojuma, ūdens un lietus kanalizācijas pārbūvi un izbūvi u.c. Iepirkuma rezultātā kopējās projekta izmaksas ir 587 919,18 eiro.

AS "Sadales tīkls" pērn lūdza pašvaldību noteikt lietošanas tiesību aprobežojumu ap 397m2 lielai platībai Klaipēdas ielā 138, lai ierīkotu tur 10 kV kabeļa līniju un konteinertipa apakšstaciju, kas nepieciešami kempinga nodrošināšanai ar elektrību. Savukārt Apstādījumu uzraudzības komisija atļāva kempingam izraudzītajā vietā izcirst 62 kokus.

Pašvaldība SIA "Kempings Liepāja" (uzņēmums reģistrēts 2016.gada 15.jūlijā, un tas pieder Andrim Līvam un Dairim Šternbergam) 2016.gada rudenī iznomāja, bet pērn pārjaunoja līgumu, piešķirot apbūves tiesības 5050 m2 lielā platībā zemesgabalā Klaipēdas ielā 138 atpūtas kompleksa būvniecībai. Līgums noslēgts uz laiku līdz 2046.gada 2.oktobrim.

Pārjaunotajā līgumā tika iekļauts nosacījums, ka SIA "Kempings Liepāja" līdz 31.oktobrim būvvaldē jāiesniedz būvprojekts, taču kempinga projekta virzītāji pērn 19.septembrī būvvaldē iesnieguši tikai būvprojektu minimālā sastāvā. Pēc Līva sacītā – tāpēc, ka tobrīd vēl nav bijis zināms, kur projektēt tehniskos pieslēgumus.

Domes Nekustamā īpašuma pārvaldes vadītājam Mārim Egmanim pret līguma nosacījumu neizpildi nav iebildumu, irliepaja.lv viņš sacīja: "Šī projekta attīstība ir vistiešākajā mērā atkarīga no investīciju piesaistes pilsētas pamatinfrastruktūras izbūvei. Ņemot vērā Vētru ielas projekta termiņu maiņu, tas ietekmēja arī kempinga attīstītāja plānus un uzņēmējs objektīvu iemeslu dēļ nespēja ievērot konkrētos termiņus."

2015.gadā pašvaldība Komunālajai pārvaldei uzdeva organizēt garāžu pamatu nojaukšanu Klaipēdas ielā 138, lai tur varētu veidot kempingu.

"Līdz šim ceļotāji ar kemperiem brauca Liepājai garām, jo pilsētā nebija atbilstošas infrastruktūras, kur pieslēgties komunikācijām. Tāpat Liepājā nav apsargātas telšu vietas, kur apmesties ekonomiskajiem ceļotājiem.

Esam veikuši pārrunas ar nozares cilvēkiem un secinājuši, ka šī vieta ir piemērota kempinga izveidošanai, taču, lai to varētu darīt, vietu nepieciešams sakārtot," deputātiem toreiz skaidroja Liepājas domes izpilddirektora vietnieks Mārtiņš Tīdens.

Sludinājums

cik zināms
09:27 | 17/04/18
ZIŅOT
(-3)
(10)
+

Pilsēta vispirms solījusi sakārtot infrastruktūru, komunikācijas, bet pati vēl neko nav izdarījusi/// Interesanti, par ko šis uzņēmums jau vairākus gadus maksā nomas maksu? Par tukšu pleķi?

Hm
14:31 | 17/04/18
ZIŅOT
(-1)
(4)
+

pašvaldība jau dara un izdarīs vēl, bet vai Līva kungs arī?

9
11:04 | 17/04/18
ZIŅOT
(-1)
(13)
+

Kurortoloģiskajā Liepājā nav pat kempings ....
Kauns

xt
11:40 | 17/04/18
ZIŅOT
(-1)
(12)
+

Un jūs ticat, ka tur kas būs.... Stipri šaubos, ka tik nav kārtējais virtuālais projekts...

Jorens
14:00 | 17/04/18
ZIŅOT
(-0)
(7)
+

Jautājums: Vai SIA ir finansējums,ar ko plānoto paveikt?

kemperis
20:57 | 17/04/18
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

Uzskatu, ka šeit tomēr vispirms ir akmens domes lauciņā, jo kā gan tik salīdzinoši lielā pilsētā vēl joprojām nav kempings, bet tai pašā laikā Ventspilī, Palangā, Klaipēdā ir!? Liepājā ir tik daudz brīvu teritoriju, kur varētu ierīkot kempingu! Žēl, ka Liepājas potenciāls netiek pilnībā izmantots.

:)
22:50 | 17/04/18
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Es nevaru iedomāties banku, kura tādam biznesmenim kā Līvs kreditēs šo projektu..

:) hm
22:52 | 17/04/18
ZIŅOT
(-1)
(0)
+

Visdrīzāk Līvs šo savu kempingu firmu pārdos kādam leitim un tādējādi uzvārīsies.

Jeblonskis
10:12 | 18/04/18
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Kempings ir laba lieta, bet vispirms vajadzētu padomāt par to tūristu nonākšanu uz Liepāju. No lidostas uz kempingu ar taksi jau nebrauks.
Kam vajag kempingu? Velosipēdistiem un RV (Recreational Vehicles)! Bet lai tie no Eiropas līdz šejienei nonāktu - vajag normālu šoseju!
Un lai tūristi šeit atgrieztos arī 2. un 3. reizi - vajag izmēzt sūdus no pilsētas un beidzot noasfaltēt pāris ielas. Tam tūristam ir pie dirsas tas karogkāts, viņam svarīgāk būtu padzert alu pludmalē.

Justin
19:39 | 12/05/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Alaska USA Finance and Capital Limited pašlaik piedāvā visu veidu aizdevumus sabiedrībai @ 3% procentu likmi. Mēs izsniedzam kredītus no €10,000 līdz €500,000,000.00. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Visiem ieinteresētajiem pretendentiem jānosūta atbildes uz mūsu e-pasta adresi: sloanslimited@gmail.com

Email : sloanslimited@gmail.com

Justin
19:39 | 12/05/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Alaska USA Finance and Capital Limited pašlaik piedāvā visu veidu aizdevumus sabiedrībai @ 3% procentu likmi. Mēs izsniedzam kredītus no €10,000 līdz €500,000,000.00. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Visiem ieinteresētajiem pretendentiem jānosūta atbildes uz mūsu e-pasta adresi: sloanslimited@gmail.com

Email : sloanslimited@gmail.com

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki