Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Būvvalde: Vienu no mājas izejām drīkst aizmūrēt


atlikušas 250 zīmes


Būvvalde: Vienu no mājas izejām drīkst aizmūrēt (5)

Piektdienā, 22. aprīlī, 2016 | BIRKAS: Aisteres 7 , rekonstrukcija , Būvvalde , LNA , Akvabit
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Lasītāja foto

Kāds liepājnieks "Lasītāju galerijās" bija ievietojois fotogrāfijas, kurās redzams, ka tiek aizmūrēta viena no daudzdzīvokļu mājas ieejām. Vai tā drīkst?

Uz šo jautājumu portālam atbildi sagatavoja Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls:

"Šajā gadījumā mājas iedzīvotāji un apsaimniekotājs izlēmuši aizmūrēt izejas/ieejas, kas atrodas vienā ēkas pusē, atstājot funkcionējošas tās ārdurvis, kas atrodas ēkas otrajā pusē.

Šādu lēmumu viņi ir tiesīgi pieņemt un īstenot!

Liepājas pilsētas Būvvalde 2015.gada 16.oktobrī ir akceptējusi būvprojektu "Ieejas mezglu pārbūve dzīvojamai ēkai Aisteres ielā 7, Liepājā".

Ēkas apsaimniekotājs un būvniecības ierosinātājam SIA "Liepājas namu apsaimniekotājs".

Būvdarbu nosacījumi izpildīti 2016.gada 8.aprīlī, būvuzņēmējs SIA "Akvabit".

Ēka ir viens no tipveida projektiem, kas uzbūvēts vēl padomju laikos. Šādiem tipveida projektiem bija vairāki varianti – ēkas ar izejām/ieejām abās pusēs un ēkas ar izejām/ieejām tikai vienā fasādes pusē. Izeju skaitu un izvietojumu projektētāji savulaik izvēlējās, ņemot vērā ēkas novietojumu, izmērus (garākas ēkas aprīkoja ar izejām abās pusēs), piebraukšanas ceļus, iedzīvotāju kustību uz un no sabiedriskiem objektiem, pagalma atrašanās vietu un citus apstākļus.

Liepājā šobrīd ir daudz līdzīgu tipveida ēku, kurām izejas/ieejas jau projektēšanas stadijā paredzētas tikai vienā fasādes pusē.

Šajā gadījumā netiek pārkāptas ugunsdrošības prasības – mājas iedzīvotāju lēmums un būvprojekts atbilst būvnormatīvam "Par būvju uzgunsdrošību".

Būvnormatīvs pieļauj, ka ēkai izejas atrodas arī tikai vienā pusē, jo iedzīvotāju evakuācija no dzīvokļiem ir iespējama pa kāpņu telpu un izeju no tās; papildu iespēja šādā ēkā ir logi, pie kuriem augšstāvos var piekļūt ar ugunsdzēsēju kāpnēm, pacēlāju vai citu aprīkojumu.

Parasti dzīvokļu īpašnieku lēmumu likvidēt izejas/ieejas vienā ēkas pusē nosaka vairāki faktori. Piemēram, vienas puses izejas/ieejas iedzīvotāji lieto reti; šādas izejas/ieejas rada caurvēju, troksni; nepieciešami papildu līdzekļi ārdurvju remontam un telpu uzkopšanai; mājā iekļūst nepiederošas personas utt."


Sludinājums

Štālam
07:30 | 22/04/16
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Būvnormatīva nosaukums ir "Būvju ugunsdrošība" LBN 201-15, ja jau runā precīzi

durvis
08:25 | 22/04/16
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

ļoti pareizs risinājums

ārdurvis
09:00 | 22/04/16
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Tas ir no vienas sērijas - vienu ieeju noslēgt, atlikušajā uzstādīt tērauda durvis( kas ir lētākās un aprūsēs pēc 2 gadiem un blīvgumiju nevar iestrādāt), salikt lētākos plastmasas logus (un nevienu neinteresē, cik kvalitatīvi), utt. Un kopumā uztaisa māju, kurā mūsu bērni negribēs dzīvot.

Ārija
13:51 | 22/04/16
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Par visu maksāju es dārgi, un pat par to, kas bija lēts

lasītāja
17:19 | 22/04/16
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Māju apsaimniekotāji varētu pievērst uzmanību 9.st mājām ,kur patvaļīgi nozāģētas avārijas kāpnes,kurām bija jābūt no 5.stāva līdz 9 stāvam!Un ja nu izceļas ugunsgrēks,ko nu!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki