Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Četrās stundās – 50 (!) protokolu par protektoru dziļumu


atlikušas 250 zīmes


Četrās stundās – 50 (!) protokolu par protektoru dziļumu (6) Ieskats Ceļu policijas reidā piektdien Liepājā

Pirmdienā, 28. janvārī, 2019 | BIRKAS: reids , drošība , satiksme , Gints Ešenvalds
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Modris Helds

Pagājušās nedēļas nogalē, 25.janvārī Valsts policija visā Kurzemes reģionā rīkoja profilaktisko pasākumu ceļu satiksmē, informē policijas preses pārstāve Madara Šeršņova.

Tā laikā tika pārbaudīts, vai transportlīdzekļu vadītāji nav sēdušies pie stūres alkohola, narkotisko vai psihotropo vielu ietekmē. Tāpat Valsts policija pārbaudīja transportlīdzekļu riepu protektora atbilstību normai, pievērsa uzmanību drošības jostu lietošanai, bērnu sēdeklīšu izmantošanai, kā arī viedierīču lietošanai. Kopumā Kurzemē tika pārbaudīti 850 transportlīdzekļi, savukārt protokoli noformēti 169 gadījumos. 50 protokoli noformēti par neatbilstošu riepu protektoru dziļumu. Talsos – 15, Liepājā – 13, Ventspilī – 10, Saldū un Kuldīgā – 6.

Tāpat ir noformēti 36 administratīvo pārkāpumu protokoli par drošības jostu nelietošanu, no kuriem lielākā daļa ir noformēti Talsos – 19 protokoli. Kurzemes reģionā par bērnu sēdeklīšu nelietošanu ir noformēti 5 protokoli, par viedierīču lietošanu – 5 protokoli, savukārt par transportlīdzekļu vadīšanu, atrodoties alkoholisko dzērienu ietekmē – 7 protokoli, no tiem 4 - velosipēdistiem. Profilaktiskā pasākuma laikā tika konstatēti arī citi pārkāpumi, kā, piemēram, braukšanas ātruma pārsniegšana – 19 gadījumos, agresīva braukšana – 14 gadījumos un braukšana bez tiesībām – 8 gadījumos.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja priekšnieks Gints Ešenvalds, atskatoties uz rezultātiem, atzīst: "Diemžēl rezultāti parāda, ka transportlīdzekļu vadītāji vieglprātīgi izturas pret elementārām ceļu satiksmes drošības prasībām. Šie 50 protokoli par neatbilstoši riepu protektoru dziļumu ir noformēti vien četrās stundās."

Smagas traumas cilvēks gūst galvenokārt tad, kad nelieto drošības jostu, nesargājot savu dzīvību un veselību. "Situācija ir jālabo, mūsu mērķis ir samazināt ceļu satiksmes negadījumu skaitu ar cietušajiem un bojāgājušajiem. Pēc šiem rezultātiem redzam, kā attiecamies pret riepām – to stāvokli, bērnu sēdeklīšu un drošības jostu lietošanu. Ņemot vērā laikapstākļus un to, ka ceļi var būt slideni, un, analizējot profilaktiskā pasākuma rezultātus, konstatējām, ka ne visi autovadītāji ir aprīkojuši savus transportlīdzekļus ar atbilstošām ziemas riepām. Tāpēc Valsts policija šonedēļ pastiprināti pievērsīs uzmanību drošības jostu un bērnu sēdeklīšu lietošanai, lai mazinātu cietušo skaitu ceļu satiksmes negadījumos. Esam atbildīgi gan pret sevi, gan apkārtējiem" aicina Gints Ešenvalds.

Latvijas likumdošana nosaka kādam ir jābūt minimālajam riepu protektora dziļumam, lai nodrošinātu ceļu satiksmes drošību. Nodilušas riepas ir bīstamas, tāpēc ceļu satiksmes noteikumi paredz, ka minimālais pieļaujamais protektora dziļums vasaras riepām ir 1,6 mm un ziemas riepām 4 mm.

Par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kuram ir nepietiekams normatīvajos aktos noteiktais riepu protektora dziļums vai ir riepu bojājums, kas apdraud satiksmes drošību, izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no piecpadsmit līdz piecdesmit pieciem eiro, personai, kas atbildīga par transportlīdzekļa ekspluatāciju, — no piecdesmit pieciem līdz simt četrdesmit eiro, bet juridiskajai personai — no septiņdesmit līdz septiņsimt eiro.Attēli:

Sludinājums

slimie
19:13 | 28/01/19
ZIŅOT
(-3)
(1)
+

Pareizi ir drāziet cik var

Ņemiet nost viņiem auto
19:39 | 28/01/19
ZIŅOT
(-4)
(2)
+

un šādi pusrubuļi reāli apdraud satiksmi.

45
00:23 | 29/01/19
ZIŅOT
(-4)
(6)
+

Cilvēkiem mājās ēst nav ko - šie tagad sāks protektorus mērīt ! !!!! Nodrošiniet normalas algas - visi sapirks jaunas riepas , ibio !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

to 45
13:29 | 30/01/19
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Nespēj nopelnīt, nebrauc ar auto, un nevienam nekas nav Tev jānodrošina, pašam jānopelna:)

to 45
13:29 | 30/01/19
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Nespēj nopelnīt, nebrauc ar auto, un nevienam nekas nav Tev jānodrošina, pašam jānopelna:)

Gruzis,-kuzis
18:48 | 29/01/19
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Latvija ir piektā "mentiem" bagātākā valsts eiropā.... un viena no nabadzīgākajām valstīm eiropā - ideju sapratat ! - jautājums - kādam režīmam valsts gatavojas ?

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki