Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Dalīsies pieredzē par kultūras pieminekļu saglabāšanu


atlikušas 250 zīmes


Dalīsies pieredzē par kultūras pieminekļu saglabāšanu (2)

Ceturtdienā, 17. maijā, 2018 | BIRKAS: kultūras piemineklis , seminārs , Būvvalde
Izdrukāt Ziņot

Par līdzšinējo konkrēto pieredzi, risinājumiem un ieteikumiem kultūras pieminekļu saglabāšanā Liepājā ikvienam interesentam būs iespējas plašāk uzzināt seminārā, kas notiks ceturtdien, 24. maijā.

Semināru organizē Liepājas pilsētas pašvaldība. Seminārs notiks Liepājas pilsētas Domes lielajā zālē, Rožu ielā 6, otrajā stāvā, no pulksten 11.00 līdz 13.30, informē Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Seminārā aicināti piedalīties ēku, kas ir kultūras pieminekļi, apsaimniekotāji un valdītāji, bet jo sevišķi to māju pārstāvji, kas saņēmuši pašvaldības līdzfinansējumu, piedaloties konkursā šāda atbalsta saņemšanai. Būs iespējams arī diskutēt par jautājumiem, kas radušies ēku restaurācijas procesā.

Semināra tematu sarakstā ir ēku arhitektoniski mākslinieciskā izpētes apkopojums, atklājumi un ieteikumi, restaurācijas būvprojektu izstrādes piemēri un projektētāju gūtās atziņas, tiks apskatītas arī Liepājas ēku fasāžu restaurācijas grūtības un risinājumi, kā arī akmens materiālu pirmsrestaurācijas ķīmiskās izpētes metodes, materiāli un pieredze.

Seminārā uzstāsies speciālisti, kuri paši pēdējos gados ir piedalījušies Liepājas kultūras pieminekļu izpētē, būvdarbu projektēšanā, kā arī restaurācijā: arhitektes Ilze Mekša un Laura Kozlovska, celtniecības arheologs Juris Zviedrāns. Savukārt Rīgas Tehniskās universitātes pētniecēs Margarita Karpe un Inta Kiriloviča ir veikušas izpēti Rīgas Doma baznīcā un citos valsts nozīmes kultūras pieminekļos visā Latvijā.

Seminārs notiek atbalsta programmas "Liepājas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums kultūras pieminekļu saglabāšanai" ietvaros.

Kopš 2015. gada, saskaņā ar saistošajiem noteikumiem „Par Liepājas pilsētas pašvaldības līdzfinansējumu kultūras pieminekļu saglabāšanai", pašvaldība līdzfinansē kultūras pieminekļu izpēti (apsekošanu, inventarizāciju, arhitektoniski vēsturisko izpēti utml.), būvprojektu sagatavošanu un ēku vai to būvdetaļu/ būvamatnieku izstrādājumu restaurācijas darbus.

Liepājā šobrīd ir 29 valsts un vietējās nozīmes arhitektūras pieminekļi, divi valsts un vietējās nozīmes industriālie pieminekļi, kā arī valsts nozīmes pilsētbūvniecības piemineklis "Liepājas pilsētas vēsturiskais centrs", kurā iekļautas aptuveni 300 vēsturiskas ēkas.

Pilsētas vecā apbūve sastāv no koka namiem un ēkām, kas būvētas no mūra ķieģeļiem un kuru apdarē izmantots apmetums. Katra ēka ir unikāla un tāpēc nepieciešama individuāla, radoša un vienlaikus uzmanīga pieeja, plānojot un īstenojot tās saglabāšanu.


Seminārs "Kultūras pieminekļu saglabāšana: pieredze, risinājumi, ieteikumi"
Kad: 2018. gada 24.maijā, no pulksten 11.00 – 13.30.
Kur: Liepājā, Rožu ielā 6, 2.stāva zālē

Darba kārtība:
11.00.–11.10. Semināra atklāšana. Domes Priekšsēdētāja vietnieka pilsētas attīstības un sadarbības jautājumos Gunāra Ansiņa uzruna.
11.10.–11.40. Juris Zviedrāns. Ēku arhitektoniski mākslinieciskā izpēte Liepājā: apkopojums, atklājumi, ieteikumi.
11.40.–12.00. Ilze Mekša. Restaurācijas būvprojekta izstrāde: ēku Avotu ielā 10 un Peldu ielā 40 piemērs.
12.00.–12.20. Laura Kozlovska. Ēkas Bāriņu ielā 21A fasāžu restaurācija.
12.20.–13.00. Margarita Karpe, Inta Kiriloviča. Akmens materiālu pirmsrestaurācijas ķīmiskā izpēte – metodes, materiāli, pieredze.
13.00.–13.20. Jautājumi un atbildes.

Par lektoriem
Mg.sc.ing. Margarita Karpe un Dr.sc.ing. Inta Kiriloviča ir Rīgas Tehniskās universitātes Silikātu materiālu institūta Akmens materiālu konservācijas un restaurācijas centra (AMKRC) pētnieces. AMKRC piedāvā pakalpojumus, kas saistīti ar kultūrvēsturisku pieminekļu pirmsrestaurācijas izpēti – materiālu (mūrjavu, saistvielu u.c. būvmateriālu) ķīmiskā sastāva analīzi, vēsturisko javu pildvielu granulometrisko analīzi; rekomendācijas restaurācijas materiālu un metodikas izvēlei. Nozīmīgākie izpētes objekti: Rīgas Doma baznīca, Puzes baznīca, Daugavgrīvas cietoksnis, Daugavpils cietoksnis, Rīgas Birža, Latvijas Bankas ēka, Rīgas Sv. Jāņa baznīca, Rīgas Sv.Ņevas Aleksandra baznīca u.c.

Juris Zviedrāns, celtniecības arheologs, seno ēku eksperts, ilggadīga pieredze Liepājas vēsturisko ēku arhitektoniski mākslinieciskajā izpētē.

Sertificētas arhitektes Ilze Mekša un Laura Kozlovska veic restaurācijas būvprojektu izstrādi un autoruzraudzību objektos Liepājā, kuri piedalās pašvaldības atbalsta programmā.


Sludinājums

No Tāšiem
16:04 | 17/05/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Pēdējos gados netikai sapuvušās ēkas tiek nojauktas, bet arī vēsturiskās ēkas atjaunotas. Liepājnieki malači!

777
19:20 | 17/05/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Vai tas ir tas pats celtniecības arheologs, kas afganistānā bija kontuzēts galvā.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki