Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Degusi ne tikai Parīzes, bet arī Karostas pērle


atlikušas 250 zīmes


Degusi ne tikai Parīzes, bet arī Karostas pērle (17)

Autors: Sarmīte Pujēna
Trešdienā, 17. aprīlī, 2019 | BIRKAS: Atmodas bulvāris 9 , Virsnieku saieta nams , piemineklis , ugunsgrēks , Karosta , restaurācija
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Rudīte Kokina

Karostas arhitektūras pērle – Virsnieku saieta nams – šomēnes cietis ugunsgrēkā, tas noticis remonta laikā. Īpašnieks – Aizsardzības ministrija – apgalvo, ka uguns nav bijusi pārāk postoša.

Saskaņā ar Valsts glābšanas un ugunsdzēsības dienesta sniegto informāciju, izsaukumu uz Atmodas bulvāri ugunsdzēsēji glābēji saņēma 4.aprīlī pulksten  4.15. Kā liecināja saņemtā informācija, no ēkas bija redzami dūmi. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji konstatēja, ka deg grīda un starpstāvu pārsegums 50 m2 platībā, kā arī ēkā izveidojies stiprs piedūmojums. Ugunsgrēks tika likvidēts pulksten 12.34.

Šo informāciju papildināja ministrijas Preses nodaļas vecākā eksperte Aiva Kokoriša:

"Ugunsgrēku savlaicīgi identificēja apsardze, kas atbilstoši drošības protokolam veica ēku apsekošanu, tādēļ izdevās izvairīties no lielākas nelaimes.

Degšanas rezultātā bojāts telpas starpstāvu pārsegums, grīda, trīs logi un trīs telpas 1.stāvā, kurās griesti ir daļēji iebrukuši un telpas ir appludinātas ugunsgrēka dzēšanas rezultātā. Lai novērtētu zaudējums, tiks veikta neatkarīga būveksperta piesaiste. Zaudējumus segs puse, kas tiks atzīta par vainīgu, un zaudējumu segšana notiks normatīvajos aktos un/vai būvdarbu līgumā noteiktajā kārtībā".

Kā portālam irliepaja.lv skaidroja Kokoriša, Virsnieku saieta nama ēka ir apdrošināta.

"Šobrīd notiek zaudējumu apzināšana un tiek gaidīts atzinums no Valsts policijas. Kamēr notiek zaudējumu apjoma noteikšana, kā arī nav identificēts ugunsgrēka izraisītājs, papildu informāciju nevaram sniegt".

Irliepaja.lv jau rakstīja, ka Jūras virsnieku saietu nams Aizsardzības ministrijas valdījumā nonāca 1994. gadā, un kopš tā brīža ministrijas pienākumos ir bijis saglabāt šo kultūrvēsturiskā mantojuma objektu. Kopš 2009. gada mērķtiecīgi tiek īstenoti ēkas saglabāšanas darbi un pakāpeniski ieguldīti līdzekļi objekta atjaunošanā, lai nepieļautu tālāku ēkas bojāšanos.

Šobrīd Virsnieku saietu namā notiek būvdarbi – logu restaurācija un nomaiņa, kas jau tuvojoties noslēgumam.

Aizsardzības ministrijas Preses nodaļas vecākā referente Vita Briže janvārī portālam irliepaja.lv sniedza šādu informāciju:

"Virsnieku sapulču namā noris būvdarbi, kuru pamatā ir starp Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centru un SIA "Būvuzņēmums Restaurators" 2017. gada 14. novembrī noslēgtais līgums par "Jūras virsnieku sapulču ēkas logu un durvju restaurāciju un nomaiņu, bēniņu pārseguma papildu siltināšanu Atmodas bulvārī 9, Liepājā" par summu 951 810, 48 eiro bez PVN".

Bija plānots, ka būvdarbi varētu tikti pabeigti līdz šī gada februāra beigām, taču tas nav noticis.

Pēc Brižes sacītā, ir izstrādāts arī ēkas dienvidu terases un fasādes restaurācijas būvprojekts, kam šobrīd tiek veikta ekspertīze, jo ēka ir kultūrvēstures objekts. Pēc atzinuma saņemšanas tiks veikts iepirkums restaurācijas darbu īstenošanai.

Briže arī sacīja, ka ēkas restaurācijai pavisam būtu nepieciešams piesaistīt aptuveni 12 miljonus eiro, bet pašlaik Aizsardzības ministrijas budžetā šādi līdzekļi nav paredzēti.

Sludinājums

baigais
08:50 | 17/04/19
ZIŅOT
(-2)
(11)
+

nu virsrakstiņš...

Modrais
17:31 | 17/04/19
ZIŅOT
(-3)
(6)
+

Mēģināja šo notikumu slēpt.Pagājušonedēļ pēc notikuma, informācija izplatījā tikai neoficiālā ceļā.

līdzskaņu opelistam
17:28 | 17/04/19
ZIŅOT
(-3)
(10)
+

salīdzināšana absolūti nevietā! Virsnieku nams ir nozīmīgs lokāls objekts, ar kuru valsts atkan netiek galā:(

ghfghg
11:51 | 17/04/19
ZIŅOT
(-13)
(10)
+

Pujenei riktīgi šīberis nobraucis grāvi'Pirmkārt sen jau tā infa bija Visi zina. Otrais atradusi ar ko salīdzināt Vai mazums kādas vēsturiskas ēkas nodeg.
Ja salīdzina lumpeņiem lai saprotams
Vienam nodeg X 6 no salona jauns . Otram Opels Nesalīdzināmas vērtības

A kapēc?
09:54 | 17/04/19
ZIŅOT
(-6)
(16)
+

Virsraksts kā virsraksts, bet kāpēc tik ilgi tiek noklusēts šāds atgadījums?

HOho
17:37 | 17/04/19
ZIŅOT
(-5)
(3)
+

te šķiet divalodīgajam dīvainim okopantu pēcnācējam kreņķis, ka kāds tur rūpi par mūsu vietējām vāmērtībām!

Идиотам нет покоя
11:30 | 17/04/19
ZIŅOT
(-14)
(11)
+

Ak jūs nabadziņi, jums, dīvāna ekspertiem nepateica, nevarējāt pagaudot komentāros. Un ja kas, tad informēja gan, lasīt VUGD ziņas vajag!

P. S. Virsraksts smieklīgs - virsnieku pils, izrādās ir ne tikai Karostas, bet arī Parīzes pērle. Galīgi jau esiet no sevis iedomājušies pasaules nabas.

Kāpēc diez ?
10:22 | 17/04/19
ZIŅOT
(-8)
(14)
+

4.aprīlī dega, bet tikai tagad par to runā ?

tā gan
17:33 | 17/04/19
ZIŅOT
(-5)
(4)
+

tāpēc, ka militāristi mēģināja slēpt galus ūdenī.Nevienu interjēra foto tagad neredzēsiet.

:)
12:30 | 17/04/19
ZIŅOT
(-6)
(8)
+

Nabadziņ, nebija par ko patroļļot?

Laikam
10:38 | 17/04/19
ZIŅOT
(-3)
(4)
+

Iestādes nav tika veiklas atbildētājas

Koļa
10:47 | 17/04/19
ZIŅOT
(-7)
(10)
+

Un šādu pērli aizlaiž postā "restaurators"! SIA "Dedzinātājs"?
Gan jau aizmirsa izslēgt plītiņu ar ieskābušo burciņzupu un sāka degt grīda. Pēc pieklājīgi gludām ierēdņu atbildēm secinu, ka posts ir daudz lielāks, izdedzis pārsegums un iebrucis, droši vien arī ģipša ciļņi un nāksies celt augšā arī nedegušo parketu...
Izskatās, ka šo nelaimi bija gatavi no sabiedrības noslēpt.

JSMC
16:40 | 18/04/19
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Ja nezināt par ko runājiet tad labāk pastāvēt klusu.

JSMC
16:40 | 18/04/19
ZIŅOT
(-1)
(0)
+

Ja nezināt par ko runājiet tad labāk pastāvēt klusu.

Rita
13:52 | 17/04/19
ZIŅOT
(-4)
(7)
+

Tiešām pērle!

Seržants
11:37 | 18/04/19
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

Zinot konkrēto "restauratoru" daba stilu, nav nekādu brīnumu. Tā ir hroniska aina, kad būvobjektā el. plītiņas kurina visu dienu, vāra ūdeni tējai vai kafijai, laista pa parketu, rij picas vai kīmiskos konservus un paliekas izmētā pa kaktiem, iesprauž smirdīgu smēķi mutē un birdina pelnus kur pagadās...droši vien kāds "meistars" arī tā aizkurināja pili. Tā tur aizgāja daļa no mūsu nodokļiem tie 2% no IKP.

Varu tikai pievienoties
15:27 | 21/04/19
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Redzot šos "meistarus", tiešām jādomā par kurinātājiem, ne par godprātīgiem amatniekiem. Tagad nabadziņiem kādu laiku nebūšot darba, laikam uz Parīzi pie degušās katedrāles pieņemšot un arī "restaurēt". Dievs pasargi gan Liepājas pili, gan Parīzes katedrāli no tādiem speciālistiem!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki