Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Divi gulbji vēl dzīvi, turpinās darbi dīķu apkaimē (video)


atlikušas 250 zīmes


Divi gulbji vēl dzīvi, turpinās darbi dīķu apkaimē (video) (11) Klaipēdas ielā nemierā ar dīķu sakopšanas darbu veicējiem

Autors: Sarmīte Pujēna
Ceturtdienā, 18. oktobrī, 2012 | BIRKAS: putni , Baata , Gunārs Ansiņš , Nodarbinātības projekti , dzīvnieku aizsardzība , video
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Aigars Prūsis

Pēc tam, kad saņēmām vairāku iedzīvotāju izmisīgos un sašutuma pilnos zvanos par „Nodarbinātības projektu” darbu pie dīķiem Dienvidrietumu rajonā, devāmies iepazīties ar situāciju.

Jā, daudz krūmu un zaru, arī daļa niedru un meldru ap un arī pašos dīķos nozāģēti un izpļauti. Vesels klājiens pļāvuma joprojām guļ ūdenī. Šur un tur mētājas arī sadzīves atkritumi – plastmasas maisi un dažāda izmēra pudeles.

Vai apkārtne kļuvusi skaistāka vai ne, grūti spriest. Nevaram novērtēt arī to, vai ūdensputniem – pīlēm, arī skaistajai manadarīnpīlei, un diviem gulbjiem – dzīve dīķos kļuvusi patīkamāka un drošāka. Taču skaidrs, ka cilvēkiem, kuriem ir iespēja šos putnus vērot, noteikti ikdienā ir vismaz par vienu prieciņu vairāk.

Divus no sešiem vai septiņiem (cilvēki min dažādus skaitļus) palikušajiem gulbjiem sastopam ūdensmalā iepretī tirdzniecības centram „Baata”. Redzams, ka cilvēki speciāli pirkuši baltmaizi, un baro ar to putnus. Mēģinām stāstīt, ka tā nav labi, un vismaz tajā brīdī sastaptie mums notic.

Pasaules dabas fonda pārstāvis Ints Mednis mierina liepājniekus, ka pļaušana un zāģēšana visdrīzāk putnus šobrīd netraucē. Par niedru un meldru pļaušanu viņš saka – tā ir tikai tāda „bārdas skūšana”, pavasarī viss atkal ataugs. Mednis atzīst, ka tieši putnu piebarošanas dēļ gulbji izvēlas neaizlidot, jo paļaujas, ka barība būs visu laiku.

Kad mēģinām pašvaldībā noskaidrot, ko par teritorijas sakopšanas kvalitāti un izturēšanos pret šiem cilvēku daļēji „naturalizētajiem” putniem saka amatpersonas, sastopamies ar parasto sūtīšanu no vienas instances un amatpersonas pie otras. Domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš sūta pie Komunālās pārvaldes, Komunālā pārvalde – pie Vides un veselības daļas vai „Nodarbinātības projektiem”. Atbildes, ko saņēmām no šo abu pašvaldības struktūrvienību pārstāvjiem, portāls jau publicēja iepriekš.Attēli:

Sludinājums

pretīgi klausīties kā Štāls runā :((
10:25 | 18/10/12
ZIŅOT
(-1)
(4)
+

runas sastāv no pastāvīgi atkārtojamām frāzēm, tādēļ rodas iespaids, ka runā robots !!

Fbi
10:28 | 18/10/12
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

It kā jau sapost tos dīķus vajag,bet rodas sajūta,ka nevis dīķus kopj.izkatās,ka tos simtlatnieku barus nav kur likt un tāpēc norīko,lai viņi bez jebkādas kontroles baros vienkārši mehāniski kustētos.būtu pieticis ar diviem vīriem laivā,kas iztīrītu ūdeni un pēc tam akoptu malas.tās niedru un krūmu griešanas tak vajadzēja darīt agrā pavasarī.

eduards
10:40 | 18/10/12
ZIŅOT
(-1)
(0)
+

Redzams, ka cilvēki speciāli pirkuši baltmaizi, un baro ar to putnus. Mēģinām stāstīt, ka tā nav labi, un vismaz tajā brīdī sastaptie mums notic.
----
Kā saprotu, baltmaize ļoti garšo raksta autorei, un viņa par katru centu centās nepieļaut, ka tā tiek gulbjiem.

Medūza
10:55 | 18/10/12
ZIŅOT
(-0)
(6)
+

bet tā tak tiešam ir problēma.Štāls labāk mazāk mācītos runāt klišejiskas frāzes, bet labāk kā komunālā dienesta preses sekretārs lai noorganizē, lai ap dīķiem ir zīmes, kurās aicina nebarot putnus, negružot utt. Sīkums, bet tas jau būtu labs sākums!

Gulbis ...Gunāram !!
13:33 | 18/10/12
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

kā jau rakstīts vajadzīga efektīvāka dzīvnieku aprūpes sistēma !!!

Gunāram
13:41 | 18/10/12
ZIŅOT
(-0)
(6)
+

un Liepniece neko nedarīja lai sistēma būtu !!

patiešām!! Vides Nodāļa nedarīja neko
14:05 | 18/10/12
ZIŅOT
(-0)
(7)
+

laiks tagad izveidot ko jaunu Vides Nodaļā ...aicināt gudru, čaklu un Radošu Biroja administratori. ... Darbu draudzīgā un radošā komandāi !!
...risināt šādas lietas ...ar LIEPNIECI nekas nesanāks.

Liepniecei !!
14:11 | 18/10/12
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Atbilstoši Dzīvnieku aizsardzības likuma 4.pantam, dzīvnieka atstāšana bezpalīdzīgā stāvoklī klasificējama kā cietsirdīga izturēšanās pret dzīvnieku.

Mika
22:31 | 18/10/12
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Pielaidiet vēl Dalmatovu pie šiem gulbjiem,ko Kurzemes vārds teju ikdienas slavē un publicē,ka lielāko dzīvnieku draugu!

Sašutums
18:12 | 19/10/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Visu dara formāli, gariem zobiem, tikai, lai parādītu, ka pašvaldība kaut kā reaģējusi. Tā nevar strādāt!

ai ai
19:11 | 19/10/12
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Katru dienu var redzēt kā strādā!Atnāk viens pudeļu bālis ierauj,iedod otram un pec tam aiziet .tas bija pirmdiens rītu .Tā arī pec pusdienas vairs neviens neparādijās!Kaut nebūtu ari tik slinki un izņemt arā pie dīķa malas nomestās pudels!Bet drošviein viņiem tās neviens neliek vākt.Tā tās pudeles tur mētājas!Kuras ieprikš bija apseguši krūmu zari.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki