Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Divi Liepājas projekti iekļūst arhitektūras gada balvas pusfinālā


atlikušas 250 zīmes


Divi Liepājas projekti iekļūst arhitektūras gada balvas pusfinālā (1)

Ceturtdienā, 04. aprīlī, 2013 | BIRKAS: arhitektūra , Big Fish , grāmata liepājiņa , Andris Kokins
Izdrukāt Ziņot
Dzīves stila noliktava "Big Fish" pirms atklāšanas.
Dzīves stila noliktava "Big Fish" pirms atklāšanas.
FOTO: Aigars Prūsis

Nacionālā žūrija "Latvijas arhitektūras gada balva 2012" no kopumā 58 konkursam iesniegtiem darbiem otrajai kārtai jeb pusfinālam tālāk izvirzījusi 17 projektus, arī divus no Liepājas.

Konkursa otro kārtu vērtēs starptautiska žūrija, kuras vadītāja būs Japānā dzimusī Hiromi Hosoja, kā arī žūrijā piedalīsies viens no ievērojamākajiem Lietuvas mūsdienu arhitektiem Rolands Paleks, somu arhitekts Janne Teresvirta un Igaunijas viena no spilgtākajām personībām jauno arhitektu plejādē Sīri Valnere, šodien žurnālistiem stāstīja 2012.gada skates organizators Reinis Liepiņš, raksta LETA.

Pusfinālam izvirzīts Dobeles vēsturiskais tirgus laukums, dzīves stila noliktava "Big Fish" Liepājā, "GlaxoSmithKline Latvia" birojs Rīgā, Latvijas ekspozīcija Venēcijā "Iekšējā brīvība. Rīgas iela Venēcijā", kā arī lekciju, semināru un radošo darbnīcu cikls "Intensīvā apmācību programma pilsētplānošanā Radi Rīgu!".

Tāpat otrajai kārtai izvirzīta Bastejkalnā notikusī izstāde "Sodums. Uliss. Vīrieša ceļojums", kafejnīca "Laiva" un laivu būves birojs Pāvilostā, Latvijas Mākslas akadēmijas jaunais korpuss, lofts Elizabetes ielā Rīgā, Marka Rotko mākslas centrs Daugavpils cietoksnī, kā arī Saldus mūzikas un mākslas skola un Samrodes biroja ēka Ventspilī.

Nacionālā žūrija tālāk izvirzījusi arī neparastu laikmetīgās arhitektūras un pilsētvides grāmatu "Liepājiņa", skates terasi ar paviljonu piemiņas parkā Likteņdārzs, Ventspils muzeja interjeru un ekspozīciju Livonijas ordeņa pils otrajā stāvā, "Zeimuļs" Rēzeknē un Žaņa Lipkes memoriālo muzeju Rīgā.

Nacionālajā žūrijā darbojās deviņi žūrijas locekļi, kuri darbu sāka ar to, ka bija jānoformulē kritēriji, pēc kuriem tiks vērtēti balvai pieteiktie projekti, stāstīja žūrijas dalībniece Sintija Vaivade. Bez Vaivades 2012.gada skates nacionālajā žūrijā darbojās arī mākslinieks Andris Breže, arhitekts un dizainers Aldis Circenis, flāmu arhitekts, kurš jau astoņus gadus dzīvo Rīgā, Mantens Devrīnts, arhitekte Liene Griezīte, arhitekts un biroja "K Idea" vadītājs Andris Kokins, arhitekte Sandra Levāne, ainavu arhitekte Ilze Rukšāne, kā arī arhitektūras platformas "A4D" redaktors Artis Zvirgzdiņš.

Latvijas arhitektūras gada labāko darbu skate jau tradicionāli ir valsts galvenais notikums arhitektūrā kopš 1995.gada. To organizē Latvijas Arhitektu savienība, šogad - kopā ar iniciatīvas grupu, ko veido 2011.gada skates galvenās balvas laureāti arhitekti Liene Griezīte un Reinis Liepiņš, reklāmas aģentūras "TBWA\Latvija" radošais direktors Mārtiņš Ķibilds, kā arī virkne finansiālu partneru.


Sludinājums

Indrai
16:07 | 04/04/13
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

apsveicam!!!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki