Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Drīzumā viens no CSDD jaunajiem fotoradariem būs arī Grobiņā


atlikušas 250 zīmes


Drīzumā viens no CSDD jaunajiem fotoradariem būs arī Grobiņā (1)

Trešdienā, 14. septembrī, 2016 | BIRKAS: CSDD , fotoradari , A9 , Grobiņa
Izdrukāt Ziņot
Kartē ar zaļu iekrāsotas pašreizējo radaru atrašanās vietas, ar dzeltenu – plānotās.
Kartē ar zaļu iekrāsotas pašreizējo radaru atrašanās vietas, ar dzeltenu – plānotās.
FOTO: CSDD

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) uz Latvijas autoceļiem turpina uzstādīt otrajā stacionāro fotoradaru uzstādīšanas kārtā paredzētos 24 fotoradarus.

To uzstādīšu pilnībā plānots pabeigt līdz šā gada oktobra beigām. Viens no radariem turpmāk būs jau pavisam tuvu Liepājai – Grobiņā.

Kā informē CSDD sabiedrisko attiecību daļa, stacionāro fotoradaru atrašanās vietas tika izvēlētas, izvērtējot simtiem ceļu satiksmes negadījumu statistiku, "melnos punktus" un informāciju par ceļu posmiem ar intensīvu satiksmes plūsmu.

Triju gadu laikā vietās, kur paredzēts uzstādīt mērierīces, notikuši 495 ceļu satiksmes negadījumi, cietuši 135 cilvēki, bet bojā gājuši astoņi. Vietas izvēlētas un saskaņotas, sadarbojoties CSDD un satiksmes drošībā un satiksmes organizācijā iesaistītajām atbildīgajām institūcijām – Valsts policijai, VAS "Latvijas Valsts ceļi" un Rīgas domes Satiksmes departamentam.

Ja pirmie stacionārie fotoradari tika uzstādīti ap Rīgu un pašā galvapilsētā, tad otrajā stacionāro fotoradu uzstādīšanas kārtā ātruma mērierīces paredzēts uzstādīts arī attālākos Latvijas reģionos, piemēram, Grobiņā, Ugālē un Rubenē.

Vienlaicīgi noteik ceļa zīmju uzstādīšana ātruma mērierīču darbības vietās. Pirms stacionāro fotoradaru atrašanās vietām tiek izvietotas informatīvas zīmes, uz kurām norādīts mērierīces atrašanās vietā atļautais ātrums. Kā iepriekš tika solīts, fotoradari sodīšanas režīmā sāks darboties tad, kad tiks uzstādītas visas nepieciešamās ceļa zīmēs. CSDD vērš šoferu uzmanību, ka braukšanas ātruma režīms  vienmēr un ne tikai šajās vietās ir jāievēro neatkarīgi no tā vai fotoradars darbojas vai ne.

Stacionārie fotoradari ir tikai viens no satiksmes drošības uzlabošanas instrumentiem. Tikpat nozīmīga ir ceļu uzlabošana, policijas klātbūtne un pārvietojamie radari, sabiedrības izglītošana un informēšana.

Valdības apstiprinātais fotoradaru uzstādīšanas plāns paredz 5 gados uzstādīt 100 stacionārās ātruma mērierīces


Sludinājums

Antuāns Piedrāns
11:26 | 15/09/16
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Nu neko darīt, vajadzēs nofleksēt, aizvest uz šķūnīti, izpētīt, un sapist visus pārējos. Tāpat kā Maskavas Metro ē-biļeti.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki