Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Dzīvnieku patversme "Lauvas sirds" atzīmē gada jubileju


atlikušas 250 zīmes


Dzīvnieku patversme "Lauvas sirds" atzīmē gada jubileju (10)

Otrdienā, 03. februārī, 2015 | BIRKAS: dzīvnieku patversme
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Liepājas dome

Svētdien, 1.februārī, Liepājas pašvaldības dzīvnieku patversmei "Lauvas sirds" apritēja pirmā pastāvēšanas gada jubileja. Šajā laika posmā adoptēti 69 suņi un 100 kaķi.

Atzīmējot gada jubileju, sadarbībā ar uzņēmumu SIA "AdGuru" pilsētas ielās izvietota sociālā reklāma, kas aicina cilvēkus pievērst uzmanību pamesto dzīvnieku likteņiem un iespēju robežās tiem palīdzēt, informē sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Enģele.

Izrādot interesi par patversmes darbu, gada laikā to apmeklējušas daudzas skolēnu ekskursiju grupas ne tikai no Liepājas, bet arī no novadu skolām – Grobiņas, Rudes, Kalētiem, Aizputes, Durbes un citām. Patversmē mītošos suņus pastaigā gadā laikā izveduši 883 cilvēki.

Patversmes darbinieki izsaka pateicību visiem ziedotājiem, kuri visu gadu atbalstījuši patversmes iemītniekus. Kopumā gada laikā saziedoti 1718 kg kaķu un suņu pārtikas, kā arī 896 eiro. Savukārt biedrības "JCI Latvia" Liepājas nodaļa, sadarbībā ar dzīvojamo, brīvdienu un dārza māju preču zīmi "Timbero" un Liepājas kravu pārvadājumu uzņēmumu "ADS Pagrabs" patversmei sarūpēja divas suņu būdas, lai, esot laukā, tie varētu patverties no nokrišņiem. Ļoti atsaucīgi bijuši arī pilsētu bērnudārzi, kas patversmei ziedojuši ļoti daudz matraču un segu. Apmeklētāji ziedojuši arī citas noderīgas lietas – pavadas, kakla siksnas, ēdienu traukus, rotaļlietas, kaķu tualetes smiltis, avīzes, segas, spilvenus u.c.

2014.gadā patversmē notikuši vairāki pasākumi ¬– aprīlī norisinājās Lielā talka, kad tika uzkopta patversmes teritorija, vasarā skolēnu nodarbinātības projekta ietvaros patversmē strādāja vairāki jaunieši, bet oktobrī patversmē tika organizēts Pasaules dzīvnieku aizsardzības dienai veltīts pasākums. Pagājušajā gadā ap patversmi, ielas pusē tika uzstādīts jauns žogs, pakāpeniski tiek labiekārtota teritorija.

Līdz ar patversmi viena gada jubileju ir nosvinējis arī Snūpijs, kurš pēc adopcijas tika nodēvēts par Frici. Fricis patversmē pagājušā gada 3.februārī nonāca dienu vecs, viņu un viņa brāļus un māsiņu kāds cilvēks bija atstājis pie atkritumu konteinera nosalšanai, Fricis vienīgais izdzīvoja. Patversmes darbinieki to dienu un nakti uzraudzīja un baroja ar pudelīti. Tagad Fricis dzīvo Kuldīgas pusē, ir izaudzis ļoti veselīgs, dzīvespriecīgs un mantojis sava tēva Argo izskatu. Kā stāsta Friča jaunie saimnieki, Fricis ar uzrauga pienākumiem tiek galā ļoti labi – ir ļoti uzmanīgs un ziņo par katru aizdomīgu troksni ar savu iespaidīgo balsi. Fricim ļoti patīk braukt ar auto, dziedāt un spēlēties ar adoptēto kaķeni Sisī, kura arī bija viena no pirmajām iemītniecēm patversmē.

"Pirmais darbības gads ir apstiprinājis patversmes nepieciešamību, jaunas mājas izdevies atrast 169 dzīvniekiem, tāpat palīdzēts noklīdušiem dzīvniekiem nonākt atpakaļ pie saimniekiem. Diemžēl šajā laikā esam arī sapratuši to, cik negodprātīgi un bezatbildīgi var būt cilvēki, atstājot savus suņus piesietus mežā pie koka, vai izmetot dzīvnieku no mašīnas, tādēļ vienmēr lūdzam līdzcilvēkus, kaimiņus nepalikt vienaldzīgiem un, esot par liecinieku šādām situācijām, ziņot policijai, jo dzīvnieks ir neaizsargāts, viņš nevar pasūdzēties par sev nodarīto," viedokli pauž Liepājas pilsētas pašvaldības dzīvnieku patversmes "Lauvas sirds" vadītāja Nora Brūdere.


Sludinājums

!
10:58 | 03/02/15
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Nevaru saprast, kurš šajā plakātā bija smukāks - Reiniks vai šis sunītis.

Ivo
11:13 | 03/02/15
ZIŅOT
(-0)
(7)
+

Sunītis tomēr smukāks. Reiniks tur karājās divus mēnešus un visiem jau bija apnicis!

Aizkustinoši
11:03 | 03/02/15
ZIŅOT
(-0)
(6)
+

Kad pirmo reizi ieraudzīju reklāmu, pavisam nopietni,---acīs sariesās asaras. Ļoti aizkustinoši !

??
11:44 | 03/02/15
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Saziedotie skaidrās naudas līdzekļi netiek uzskaitīti???

?
11:55 | 03/02/15
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Kapēc tu domā, ka netiek?

To ??
14:03 | 03/02/15
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Kopumā gada laikā saziedoti 1718 kg kaķu un suņu pārtikas, kā arī 896 eiro...

??
18:36 | 03/02/15
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Atvainojos, nepamanīju.

Paldies!
14:28 | 03/02/15
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Man arí mājās kaķabērns no šís patversmes.

R
10:04 | 04/02/15
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Kurā vietā var ziedot? Pajautāju veikalā 2.elpa, gribēju atstāt suņukiem kādu naudiņu, bet tur meitenītes teica, ka patversmes nav atsaukušās uz viņu piedāvājumu.Līdz pašai patversmei netieku, ērti būtu tepat centrā, kādas sedziņas aiznest, naudiņu...

Atbilde.
11:42 | 04/02/15
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Atbildot uz Jūsu komentāru, informējam, ka patversmes "Lauvas sirds" ziedojumu kastītes atrodas T/C "Rietumu centrs" veikalā Dino Zoo un veterinārajā klīnikā Malkas ielā 1. Veterinārajā klīnikā varat atstāt arī mantu ziedojumus, ja tie nav ļoti apjomīgi un daudz - barību, rotaļlietas, pavadas, traukus.Ja Jums ir sakrājušās segas vai spilveni, tad tos Jums būtu vēlams nogādāt uzreiz patversmē.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki