Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Eezerā varētu būt mazāk niedru, pludmalē – jaunas ģērbtuves


atlikušas 250 zīmes


Eezerā varētu būt mazāk niedru, pludmalē – jaunas ģērbtuves (8)

Autors: Sarmīte Pujēna
Ceturtdienā, 11. janvārī, 2018 | BIRKAS: pludmale , ezers , Vides aizsardzības fonds , projekts , labiekārtošana
Izdrukāt Ziņot
Šāds ģērbtuvju un soliņu dizains apstprināts pludmales attīstības plānā.
Šāds ģērbtuvju un soliņu dizains apstprināts pludmales attīstības plānā.
Šāds ģērbtuvju un soliņu dizains apstprināts pludmales attīstības plānā. Liepājas ezerā ir aizsargājamas teritorijas, tāpēc niedru pļaušana var notikt tikai atsevišķās vietās.

Pilsētas attīstības komitejas sēdē 11.janvārī deputāti atbalstīja domes Vides nodaļas sagatavotos projektu pieteikumus pludmales un ezera situāciju uzlabošanai.

Vides daļa līdz 31.janvārim vēlas iesniegt divus projektus Latvijas Vides aizsardzības fonda atklātajā konkursā. Viens no tiem apliecina, ka Vides nodaļa uzklausījusi daudzo ezera makšķernieku lūgumu aktīvāk novērst ezera aizaugšanu. Šī projekta, kas attiecas uz ūdeņu aizsardzību, ietvaros paredzēts izpļaut ezera niedres ap 50 ha lielā platībā – tur, kur to atļauj dabas aizsardzības noteikumi. Nopļautās niedres arī plānots izvākt no ezera. Projekta kopējās izmaksas plānotas 45 719 eiro apmērā, tajā skaitā 6857 eiro – pašvaldības finansējums.

Kā deputātiem skaidroja nodaļas vadītāja Dace Liepniece, projektam no Vides aizsardzības fonda iespējams saņem finansējumu līdz 50 000 eiro. Pašvaldības līdzfinansējumam jābūt vismaz 10% apjomā, bet projekta izstrādātāji paredzējuši, ka līdzfinansējums varētu būt 15% apjomā.

Savukārt otrs projekts attiecas uz pludmales labiekārtojumu. Saskaņā ar to, Vides daļa plāno pludmalē uzstādīt 12 jaunus pārģērbšanās kabīņu, soliņa un atkritumu tvertnes komplektus, ar kuriem tiktu nomainītas pašreizējās "morāli un fiziski" novecojušās ģērbtuves un soli.

Deputāte Ludmila Rjazanova aicināja to pludmales inventāru, kas vēl ir lietojams, "izmantot Karostas, un ne tikai Beberliņu" pludmalē. Pēc Liepnieces sacītā, tāds plāns ir arī projekta autoriem.

Pludmales labiekārtojumam paredzēts piesaistīt 60 720 eiro, no kuriem pašvaldības finansējums būtu 10 720 eiro.

Sludinājums

Galva
13:54 | 11/01/18
ZIŅOT
(-1)
(7)
+

Ļoti neglītas ģērbtuves un soliņi. Nepraktiski soliņi. Vai kāds vispār apstiprinot šos projektus domā par to funkcionalitāti? Soliņiem jābūt ar atzveltni, lai var veci cilvēki ērti justies.

Smird
15:29 | 11/01/18
ZIŅOT
(-1)
(5)
+

Kādi tur soliņi! Pludmalē būs baiga smirdoņa no tiem sapuvušiem jūraszāļu kalniem!

eeeeeeeeeee
15:30 | 11/01/18
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

nu jau viss e, arī eezers.:))

maniii
15:50 | 11/01/18
ZIŅOT
(-2)
(4)
+

a kāpēc jāmaksā par niedru izpļaušanu, ja papes ezerā to izdara vietējie vēl samaksājot pašvaldībai un ražo jumtusegumus no niedrēm!!!???

Uldis Rolavs
20:29 | 11/01/18
ZIŅOT
(-1)
(4)
+

Arī Liepājas ezerā niedres var pļaut vietējie. Aiziet!
Kur viņi ir, kāpēc nepļauj.....
maniii ies pļaut?

Zaļa dzīve tiem zaļiem
22:53 | 11/01/18
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

Te jau atklājās ka pa niedru platībām saņem eiropas naudas. To paśu saņem valsts vides dienests, pasaules dabas fonds. Cik hektāri tik tūkstoši eiro par to ka apgūst izpļauto platību.

SaVi
08:22 | 13/01/18
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Kad Jūs beigsiet slēpties zem tās "Aizsargājamās teritorijas" statusa??? Ja negribat neko darīt, tad tā arī sakiet. Pagaidām tas status nodara vairāk ļaunuma nekā pārdomāta visa ezera apsaimniekošana.

Jajeblonskis
16:09 | 15/01/18
ZIŅOT
(-1)
(0)
+

Liepājas Dome vienkārši grib izslaukt naudu jebkurā sfērā, jebkurā jomā, pie jebkuras izdevības.
Bij jau piedāvājums pa velti iztīrīt ezeru no dūņām, uzminiet kurš paprasija naudu par to?
Šitā gnīdu pilsēta ir tā sapuvusi ka te jau prasa naudu par naudas investēšanu un nodokli apliek ar nodokli.
Līdz saucamajam biznesa parkam autobuss iet 2reiz dienā. Tie kas strādā pusslodzi vai apkopj kautko - var staigāt kājām. Internetu biznesa parkā nevarēja pievilkt cik gadus? Mocijās ar radiolinkiem un sapujušām kapara drātēm.
Tagad pa naktīm braukā un kaisa sāli uz ielām, lai gan no sniega ne miņas. Ielas baltas no sāls! Vienkārši ķērnā naudu, gnīdu kantoris.
Kāda vel var būt runa par kaukādu labklājību un vides sakopšanu, pajolciemā ar grants ielām un zemes ceļiem. Uzliks kaukādu sūdu pa 16k, rēķins 60k un sapirksies jaunus džipus un aifounus.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki