Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

"Eiro Velo 13" sertificēts kā Eiropas Padomes Kultūras ceļš


atlikušas 250 zīmes


"Eiro Velo 13" sertificēts kā Eiropas Padomes Kultūras ceļš

Trešdienā, 08. maijā, 2019 | BIRKAS: Eiro Velo 13 , velomaršruts , Karostas cietums
Izdrukāt Ziņot
FOTO: no vidzeme.com

Starptautiskais "Eiro Velo 13" jeb "Dzelzs priekškara" velomaršruts, kurš vijas arī cauri Liepājai, sertificēts kā oficiāls Eiropas Padomes Kultūras ceļš.

Par to aģentūru LETA informēja projekta "Cult -RInG" sabiedrisko attiecību speciāliste Alise Plaude, ziņo LETA.

Latvijā "Eiro Velo 13" vijas 562 km garumā gar visu piekrasti, ar unikālu iespēju braukt tieši pa smilšaino jūras krastu aptuveni 80 km garumā, iekļaujot nozīmīgus vēstures objektus kā Carnikavas novada Mežgarciemu, bijušās Padomju armijas pretgaisa aizsardzības karaspēka daļas pilsētiņu, Lilastes bunkuru, Liepājas Karostu. Maršruts dabā jau ir daļēji marķēts, un, piesaistot Eiropas Komisijas finansējumu iespējams izbūvēt arī trūkstošos posmus.

Eiropā velomaršruts vairāk nekā 10 000 km garā maršrutā no Eiropas ziemeļiem - Norvēģijas pilsētas Kirkenes līdz pat Bulgārijas un Turcijas robežai pie Melnās jūras sniedz iespēju cilvēkiem iepazīt valstis, kas vairākas desmitgades bija nošķirtas no demokrātiskās pasaules un ļauj iepazīt unikālas vēstures liecības un iepazīt mazāk zināmus tūrisma apskates objektus, tradīcijas un arī militāro mantojumu.

Jau ziņots, ka šogad Ministru kabinets nolēma, ka Latvija kā dalībvalsts pievienosies Eiropas Padomes Paplašinātajam daļējam nolīgumam par Eiropas Kultūras ceļiem, lai lemtu par tālāko kultūras ceļu attīstību, ne tikai Latvijā, bet arī visā Eiropā.

"Eiro Velo 13" jeb "Dzelzs priekškara" velomaršruta sertifikācijas pieteikumu Eiropas padomē iesniedza Vidzemes Tūrisma asociācija, kas ir maršruta koordinators Latvijā, sadarbībā ar Vidzemes Augstskolu un Eiropas Velo federāciju, Interreg Europe pārrobežu programmas projektā "Cult-RInG" – Kultūras maršruti kā ieguldījums izaugsmei un nodarbinātībai”.

Latvijā pašlaik ir divi Eiropas Padomes kultūras maršruti – Hanzas pilsētu savienības un Jūgendstila. Pasaulē viens no atpazīstamākajiem ir Svētā Jēkaba jeb Santjago de Compostela ceļš, kas oficiāli apvieno deviņas valstis, un kuru ik gadu mēro vairāki tūkstoši cilvēku.
 


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki