Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Februāris bijis aukstākais mēnesis pēdējos piecos gados


atlikušas 250 zīmes


Februāris bijis aukstākais mēnesis pēdējos piecos gados (3)

Piektdienā, 09. martā, 2018 | BIRKAS: Liepājas enerģija , apkure , ziema , sals
Izdrukāt Ziņot

Aizvadītais februāris ārgaisa temperatūru ziņā bijis ne vien līdz šim aukstākais šīs apkures sezonas mēnesis, bet arī aukstākais mēnesis Liepājā pēdējo piecu gadu laikā.

"Liepājas enerģijas" klientu kopējais siltumenerģijas patēriņš februārī sasniedza 38 492 megavatstundas (MWh), informē sabiedrisko attiecību speciāliste Agija Tērauda.

Aizvadītais mēnesis bija īsts ziemas mēnesis, kam raksturīgas zemas ārgaisa temperatūras – īpaši februāra pēdējā dekādē – sniegs un sals.

Atbilstoši Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sniegtajiem datiem zemākā temperatūra Liepājā fiksēta 26.februārī (mīnus 20), bet vidēji aukstākā diena bija 28.februāris – vidēji mīnus 14,2. Savukārt februāra vidējā temperatūra bija –4,9 grādi; salīdzinot ar janvāri (–0,5°C) un 2017. gada februāri (–0,9°C) tā bija par četriem grādiem zemāka. 2018. gada februāris bija bargākais mēnesis pēdējo piecu gadu laikā.

Lai gan ārgaisa temperatūras februārī bija ievērojami zemākas nekā gada pirmajā mēnesī, liepājnieku patērētās siltumenerģijas apjoms februārī ir tikai par 4% lielāks nekā janvārī, sasniedzot 38 492 MWh. Nelielais pieaugums skaidrojams ar mazāku dienu skaitu mēnesī, kā arī ēkas siltumnoturības īpašībām – kad ēka ir uzsilusi, tai nepieciešams salīdzinoši mazāks siltumenerģijas patēriņš, lai telpās uzturētu iedzīvotāju izvēlēto komforta temperatūru. Vidējais daudzdzīvokļu dzīvojamo māju siltumenerģijas patēriņš februārī bija 0,0203 MWh par kvadrātmetru, tomēr jāatceras, ka  pilsētas kopējais vai dzīvojamo māju vidējais siltumenerģijas patēriņš neatspoguļo katras dzīvojamās ēkas siltumenerģijas patēriņu. Detalizētu informāciju par centralizētajai siltumapgādes sistēmai pievienoto daudzdzīvokļu dzīvojamo māju siltumenerģijas patēriņu iespējams aplūkot uzņēmuma mājas lapā.

Nenoliedzami ēkas siltumenerģijas patēriņu ietekmē ne vien iedzīvotāju vēlmes un paradumi apkures un karstā ūdens lietošanā, bet arī ēkas tehniskais stāvoklis, kas arī ir galvenais rādītājs, salīdzinot dažādu māju siltumenerģijas patēriņu. Īstenojot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes pasākumus, iespējams panākt siltumenerģijas ietaupījumu pat 30% apmērā.

Andris Štāls, "Liepājas enerģijas" valdes loceklis: "Kā zināms Liepāja renovēto ēku skaita ziņā ir pirmajā vietā Latvijā, un vidējais siltumenerģijas ietaupījums pēc energoefektivitātes pasākumu īstenošanas daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās ir nepilni 50%. Tas ir augsts rādītājs, tādēļ prieks, ka aizvien vairāk mūsu klientu ne tikai apzinās efektīvas siltumenerģijas lietošanas nozīmīgumu, bet arī īsteno mazākus vai lielākus energoefektivitātes pasākumus, lai siltumenerģija tiktu patērēta tieši tik, cik tas ir nepieciešams konkrētajā brīdī. Mūsu visu interesēs ir lietot energoresursus gudri!"

"Liepājas enerģija" aicina iedzīvotājus jau šobrīd domāt par nākamo apkures sezonu, pavasara un vasaras periodā ieplānojot dažādus energoefektivitātes pasākumus – logu, durvju nomaiņu, sienu siltināšanu, jumta un pagrabstāva remontu, radiatoru nomaiņu, kā arī parūpējoties par profesionālu ēkas individuālā siltummezgla un iekšējās apkures sistēmas tehnisko apkopi. Jebkurš ieguldījums energoefektivitātes pilnveidē pozitīvi atainosies turpmākajā patērētās siltumenerģijas apjomā.


Sludinājums

ko?
14:18 | 09/03/18
ZIŅOT
(-1)
(4)
+

Pagājušā vasara bija ĻOTI nepatīkami vēsa, rudens īpaši lietains, Ziemas nobeigums Auksts..... Un ir gudrīši kuri runā par Globālo sasilšanu, itkā tas šos faktorus ietekmē.... Nezinu kā Āfrikā, bet pie mums siltāks nepaliek !

Jaunliepāja
22:09 | 09/03/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Nedaudz pakusīs ledāji. Samazināsies Golfa straume. Iestāsies mazais leduslaikmets. Pēdējais bija 1700-gados. No Latvijas ar zirgu pajūgu varēja aizbraukt uz Gotlandi! Nekas jauns. Tas ir cikliskums. To ko cilvēce sasilda 100 gados, to atdzesē viens vulkāna izvirdums,aizsedzot sauli!

vismaz stilu ievērot
23:00 | 09/03/18
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

Februārs bijs aukstākais mēness
Februāris bijis aukstākais mēnesis
Februārisis bijsis aukstākaisis mēnesisis

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki