Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Fonteins par "murgu ostu", kuģa nosaukumu, drošību un grimšanu


atlikušas 250 zīmes


Fonteins par "murgu ostu", kuģa nosaukumu, drošību un grimšanu (31)

Trešdienā, 10. decembrī, 2014 | BIRKAS: Stīns Lorenss , kuģis Spurn , osta , SEZ , Imants Aizkalns , Kurzemes Vārds , autoavārija
Izdrukāt Ziņot
Kuģa "Spurn" īpašniekam Dānijā izsniegtais sertifikāts.

Stīns Lorenss (Luijs Fonteins) pēc ažiotāžas medijos saistībā ar viņam piederošā kuģa "Spurn" daļēju nogrimšanu ostas piestātnē, noraida virkni medijos publiski izskanējušu aplamību.

6.decembrī informējot par negadījumu ar kuģi "Spurn", kurš daļēji nogrima, stāvot Liepājas ostas piestātnē, Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe arī apgalvo, ka "vismaz pēdējos desmit gadus tas kuģošanai nav izmantots" un "Latvijā kuģim ir uzlikts kuģošanas liegums, kas saistīts ar tehnisko stāvokli un aprīkojumu", ko kategoriski noliedz kuģa īpašnieks.

Tāpat Lorenss iebilst pret komentāros un sociālajos tīklos izplatīto kuģa nosaukuma tulkojumu (islandiešu valodā – nicinājums), kā arī apgalvojumu, ka kuģi šajā vārdā nosaucis pašreizējais īpašnieks.

Vēstulē, kas adresēta "Kurzemes presei" (Courland Press), viņš raksta: 1) šķiet, daudzi cilvēki ir apbēdināti par kuģa "Spurn" nosaukumu 2) Ostas kontroles dienesta vadītājs Imants Aizkalns runā par kaut ko, "kas varētu notikt uz citas planētas" (runa ir par izteikumiem laikrakstā "Kurzemes Vārds") 3) un vissvarīgākais – kā "Spurn" nogrima.

Kuģa nosaukumam ir ģeogrāfiska izcelsme
Runājot par kuģa nosaukumu, Lorenss skaidro, ka, pirmkārt, nosaukumu kuģim nav piešķīris viņš, bet tas noticis jau 1942.gadā.

Kuģis piederējis Andersenu ģimenei Skāgenā līdz 2004.gadam, kad pārdots Kopenhāgenas zvejas kompānijai, kas to aprīkoja ar jaunu dzinēju un pēc tam izmantoja tikai divus gadus – līdz 2006.gadam, kad tika "izņemts no apgrozības" ES noteikto zvejas ierobežojumu dēļ.

Pēc tam "Spurn" kļuva par izklaides braucienu kuģīti.

Pēc Lorensa teiktā, "Spurn" ir klasisks Skāgenas kuģis, tikai šai vietai raksturīgs – ar augstu priekšgalu.

Kuģa nosaukums nāk no Anglijas, no vietas, ko sauc par Jorkšīras smilšu pussalu (Spurn Point vai Spurn Head). Šo pussalu ar kuģa dzimteni Skāgenu vieno Ziemeļjūra.

Pēdējais "Spurn" īpašnieks Tommijs mēģinājis nosaukumu mainīt uz "Ziemeļu zvaigzne", taču Dānijas kuģu reģistrs prasa saglabāt oriģinālos nosaukumus kuģiem, kas vecāki par 50 gadiem.

Ar pilnu kuģa vēsturi var iepazīties internetā (dāņu valodā) šeit.

Attiecībā uz drošību un aprīkojumu
Lorenss savai vēstulei pievienojis arī Dānijā izdotu sertifikātu (sk.attēlus), lai lasītāji "paši savām acīm" var pārliecināties, ka "papīri ir kārtībā, atšķirībā no tā, ko "Kurzemes Vārdam" saka Imants Aizkalns".

Ja Aizkalns nelabos savus aplamos apgalvojumus, un ne vārds no viņa teiktā "Kurzemes Vārdam" neesot patiess, Lorenss nodomājis nodot viņu tiesai, jo šī amatpersona "izmantojusi savu ietekmi, lai publiskotu melīgu informāciju, kas liek man izskatīties kā sliktai un bezatbildīgai personai".

Lorenss arī apgalvo, ka viņam nekad nav ticis liegts atstāt ostu. Kuģa īpašnieks arī neuzskata, ka tā ir normāla prasība nodrošināt 24 stundu apsardzi uz privāta kuģa.

Lorenss arī noraida pārmetumu, ka motortelpa nav tikusi apkurināta – tiklīdz iestājies sals, īpašnieks pats personīgi par to parūpējies.

Tāpat uz kuģa bijis viss nepieciešamais aprīkojums – GPS, ieskaitot visas jūras kartes (jaunas), kompass, jauns eholots, vēja ātruma mērītājs, radio, 18 glābšanas vestes, glābšanas laivas (6 un 12 cilvēkiem), signālraķetes, ugunsdzēšanas sistēma un aparāti utt.

Visa šī informācija bijusi nosūtīta ostas kapteinim, tātad bijusi arī kontroles dienesta rīcībā, raksta Lorenss.

Par kuģa grimšanas apstākļiem
Vecajai virtuves izlietnei bijusi kanalizācijas caurule, kas aizsalusi un tādā veidā tikusi bojāta. Kā sālsūdens tajā nonācis, Lorenss nezina, bet tas ir noticis, un, kad ledus izkusa, ūdens iekļuva kuģi, taču "ne pietiekami, lai nogremdētu kuģi", ja trīs jaunie sūkņi ("Johnson marine pumps") strādātu. Taču tie bija vai nu aizsaluši vai atslēgti, raksta Lorenss.

Tas ir bijis muļķīgs negadījums, ko, iespējams, izraisījusi cilvēciska kļūda vai varbūt – neveiksme, spriež kuģa īpašnieks.

Vēstules autors (Luijs Fonteins, "vienmēr medītais Liepājas pilsonis") sola, ka pēc nedēļas viss būs kārtībā, un kuģis "skries" atkal.

"Ja ostas mafija liks mani mierā un ļaus braukt uz Pāvilostu, apsolu nekad vairs neatgriezties šajā murgainajā ostā," savas vēstules nobeigumā saka Lorenss.


Sludinājums

o
18:55 | 10/12/14
ZIŅOT
(-7)
(37)
+

Fonteina ciinja ar Liepaajas provinciaalajiem idiotiem ir apbriinas veerta ...

ta nodeg klubs , ta kugis grimst ...

Turies Stiin , buus OK

Gan jau Sesks kaadreiz kaut kur pazudiis un viss buus ok

Tauta Tevi atbalsta , turies

frd
11:38 | 11/12/14
ZIŅOT
(-5)
(10)
+

Diivaini ir tas, ka liidz briidim, kad Fonteins iesaistiijaas politikaa - viss bija ok, Fonteins bija investors ...tikko pretendeeja uz Domi - taa kluva par Seska lielaako ienaidnieku.
Cik sekli un smakojoshi ir muusu vadonji

Es arī par Fonteina karaļvalsti!
18:58 | 10/12/14
ZIŅOT
(-5)
(22)
+

Turies!

Fonteins = Liepājas plātizeris Nr. 1
19:00 | 10/12/14
ZIŅOT
(-31)
(10)
+

Aksts, apkaunojums, platizeris, ku - ku

To Lui Fontain
19:02 | 10/12/14
ZIŅOT
(-4)
(17)
+

You are necessary for Liepaja! Good luck!

ak vai
19:52 | 10/12/14
ZIŅOT
(-18)
(14)
+

Käpēc Fonteins neuzrādīja savus papīrus uzreiz pēc kuģa grimšanas? Nē, pagaida lai atkal viss uzšūmējas un tad nāk kā Napoleons ar saviem papīriem!Kārtējais pakazuhins ar zemtekstu- visi likumi nav rakstīti man....mani apspiež, atkal kko neļauj un uzspiež kko.Sāk jau apnikt tie Fonķika izlēcieni.

?
00:11 | 12/12/14
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Kam viņam tie bija jārāda? Kas viņam tos prasīja?

Juris Baismīgais
20:20 | 10/12/14
ZIŅOT
(-7)
(24)
+

Ak, kāds negods Vēju pilsētai! Ak, kāds neģēlis tas āksts Foņķiks, ar savu sūdu dāņu soļarku bezmaz globāli piedraņķējis dzintardzidros Tirdzniecības kanāla ūdeņus! Ak un vai, nacionāla mēroga traģēdija jau klaudzināja pie ikkatra liepājnieka duravām, jo Spurns būtu tapis par Liepājas Titāniku, aizraujot stindzinošajā dzelmē desmitus nelaimīgu atpūtnieku ... Un tā, vaimanas daudzu dienu garumā, visā Liepājas drukātā un nedrukātā presē, simtu simtiem sašutuma pilnu komentāru. Kurš piemeta malku šim raganu sārtam? Esmu pārliecināts, ka gunskura kūrēji ikdienā deldē beņķus vienā skaistā Rožu ielas namā, jo tur jau sendienas Šerifam nelaba slava. Nezinu gan,kāpēc par vecas, iepuvušas tupeles nogrimšanu tā šūmējas liepājnieku simti, ko šie, par piemēru, nebļauj nebalsīs ik dienas, kad tos ar savām privātajām pirātiskajām maksas autostāvvietām aplaupa domei pietuvināts pakaļālīdēju klubiņš? A? Tur kiška par tievu, lai bļaustītos? Kāpēc neviens no Fonteina aprējējiem nebļauj par to,

vai
09:39 | 11/12/14
ZIŅOT
(-9)
(2)
+

tavai kiškai caureja?

Vietējais
20:38 | 10/12/14
ZIŅOT
(-2)
(15)
+

Ļoti precīzi. Nebļauj tāpēc, ka KV vada visu varu d... līdējs čekas izpalīgs Remessa onkulis, kurš gatavs pārdoties jebkurai varai. Nebrīnītos,lai saimniekam viņš mainītu arī savo orentāciju. ( ja vēl nav mainijis)

To JB
20:30 | 10/12/14
ZIŅOT
(-5)
(3)
+

Labāk pasaki kāpēc tu Seskam visu laiku taisi minetu!

Juris Baismīgais
20:25 | 10/12/14
ZIŅOT
(-0)
(13)
+

... ka, pretēji ebreju kopienas vadones solījumiem, vēl šobaltdien no ļaužu pilnas gājēju ietves vidus domes durvjupriekšā nav novākts/pārvietots nesaprotams, melns klucis, tautā iedēvēts par "Elektrosadales skapi", pret kuru rudens krēslā punus uzsitis ne viens viens velobraucējs? Atkal visiem mēle dirsā? U.t.t. P.S. Par Fonteinu - nu, neesmu viņam nekāds čoms, arī viņa krogā ne reizi neesmu bijis.

Mežkopis
21:51 | 10/12/14
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Diemžēl, Aigars Prūsis ir nokļuvis ļoti neērtā sitācijā tikai sava infantīlisma un politiskā analfabētisma dēļ!

IA
21:07 | 10/12/14
ZIŅOT
(-5)
(7)
+

Interesanti ka Fonteina vēstulē ir uzskaitīts tikai kuģa aprīkojums, bet nekas nav minēts par korpusa stāvokli - ūdensnecaurlaidību.

XTX
21:33 | 10/12/14
ZIŅOT
(-3)
(3)
+

Ar pilnu kuģa vēsturi var iepazīties internetā >>>>>> KURĀ VIETĀ

XTXam analfabētam
22:01 | 10/12/14
ZIŅOT
(-0)
(6)
+

mācies lasīt, mož, līdz kapa malai paspēsi vēl

cilvēks
22:04 | 10/12/14
ZIŅOT
(-12)
(8)
+

Laimīgu ceļu! Mūsu ,,murgainajā ostā,, -kā nosauca ostu Fonteins, nav vajadzīgs šis vraks...

tam"Jurim Baismīgajam"
22:32 | 10/12/14
ZIŅOT
(-7)
(4)
+

Jā, Juri, Tev no Tavas stūra ēkas loga tiešām viss labi redzams, arī ostas teritorija, un liela taisnība Tev ir! Bet ,Tu Juri, arī neesi svētais, Tava pelēkā zona unesi arī diezgan riebīgi sasmērējies! Liepājas mazajā dīķī jau viss ātri peld pa virsu, pat tā nekaunīgā dāņu šmurguļa "tupele". Citā valstī tam dānim būtu radījuši tik neciešamus apstākļus, ka viņš pats ātri vien ar saviem mēsliem aitītos, bet šeit, te viņš var atļauties visu, atkal muļķu zemes izpausmes!

H
02:11 | 11/12/14
ZIŅOT
(-11)
(5)
+

Vai Fonteinam nevajag psihiatrisko palīdzību?

Smieklīgi
08:23 | 11/12/14
ZIŅOT
(-3)
(7)
+

Aizsalst virtuves izlietnes kanalizàcijas rore un tai pàrplîstot- nogrimst kuģis!

kaupēns
08:59 | 11/12/14
ZIŅOT
(-1)
(5)
+

pamazām domes darbarūķi salien pa kabinetiem un sāk klabināt par mūsu naudu gādāto kompju klāvas

kurš īstais?
09:18 | 11/12/14
ZIŅOT
(-2)
(0)
+

bildēs kuģim redzami divi nosaukumi

re re
11:55 | 11/12/14
ZIŅOT
(-4)
(2)
+

izskatās Steens parāvis bimbu :)

£
12:01 | 11/12/14
ZIŅOT
(-4)
(5)
+

Bez jebkaadaam navigaacijas iekaartaam ,bez jebkaadaam glaabshanas iekaartaam un ar izruuseejushiem koka kuga konstrukcijas apshuvumiem , pliistoshu vilnu sabangotaa juuraa ar taadu peldliidzekli taalu netiksi ! Es pat nevaru iedomaaties ,kursh buus tas trakais,kursh atlaus shai 75 gadus vecajai zvejas laivai ,iziet atklaataa juuraa ,ar cilveekiem uz borta !

ir tā.
14:53 | 11/12/14
ZIŅOT
(-2)
(5)
+

Ir tā, ka ūdens transports ir viena no starptautiski stingri reglamentētām nozarēm. Ir skaidri noteikts aprīkojums un tā sertifikācija, kā arī pārbaužu grafiks. Jeb kurš kuģis jebkurā ostā var tikt pārbaudīts un pat brīdinājuma uzlīmes neesamība var būt iemesls kuģošanas aizliegumam līdz pārkāpums novērsts. Visi tagad ir kļuvusi par tādiem ekspertiem kuģošanā, ka nav pat ko d.r. aizsūtīt. Ja nepatīk kuģošanas noteikumi vajag pirkt motorlaivu (līdz 12m). Būs vieglāk. Pārējie kuģotāji tiek galā ar noteikumiem. Atkal visi pārējie ir skauģi un slinkie riebekļi.

ivonna
13:40 | 11/12/14
ZIŅOT
(-2)
(5)
+

75 gadus vecais kugjis apriikots ar visu navigaacijai nepiecieshamo, glaabshanas laivaam un vesteem, vieniigais "eiroremonts" veel nav uztaisiits. es jau sprotu, ka vieteejaas tradiicijaas ietilpst zvejas kugjus sagriezt un ieguuto naudu notrallinaat, tomeer tas nav obligaati. dazhi dara savaadaak.

Daiga Bindere
12:36 | 11/12/14
ZIŅOT
(-1)
(8)
+

Palasot šad un tad Liepājas portālos ziņas ap un par Fonteinu, iespaids ir tāds, ka pilsēta (??) būtu priecīga, ja Fonteins te nekad nebūtu ieradies. Saule spīdētu spožāki, ūdeņi šalkdami plūstu, debesis būtu zemas, ka aiz tām varētu aizāķēt putras karotes, bet pilsētas naktssargs, ar lākturi rokā, varētu klīst pa ielām saukdams: "Pilsētā viss mierīgi! Guliet, ļaudis, guliet!"

Ivons
13:45 | 11/12/14
ZIŅOT
(-0)
(8)
+

Nu atkal Uldim atkal kārtējais vakara izgājiens. Ar petrolejas kanniņu, triecienurbi vai eletrošoku.

nebindere
22:31 | 11/12/14
ZIŅOT
(-1)
(3)
+

ej, ej , Bindere, tālāk ar saviem spriedelējumiem arī par Tevi te neviens nepriecājas! Tā kā guli vien mierīgi un aiztaisi klapi!

to Steen Lorenz
00:23 | 12/12/14
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

You are necessary for Pavilosta. Good Mc!

Latgolas šakālis
15:38 | 16/12/14
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Jurim Baismīgajam

Esi baismīgāks!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki