Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Gājējiem izvēle vienkārša – jāiet pa ielu vai pa smiltīm


atlikušas 250 zīmes


Gājējiem izvēle vienkārša – jāiet pa ielu vai pa smiltīm (10)

Autors: Kaspars Migla
Trešdienā, 23. aprīlī, 2014 | BIRKAS: Jūrnieku iela , apgaismojums , rekonstrukcija , ielu remonts
Izdrukāt Ziņot
Skats no Graudu ielas puses. Sarkanais trotuārs beidzas, un pēc vārtiem sākās smilšu ietve. Otrajā pusē - pļava.
Skats no Graudu ielas puses. Sarkanais trotuārs beidzas, un pēc vārtiem sākās smilšu ietve. Otrajā pusē - pļava.
FOTO: irliepaja.lv
Skats no Graudu ielas puses. Sarkanais trotuārs beidzas, un pēc vārtiem sākās smilšu ietve. Otrajā pusē - pļava. Skats no Kuģinieku ielas puses.

Kā izrādās, ne visās ielās pilsētas vēsturiskajā centrā gājējiem iespējams pārvietoties pa trotuāru. Daļā Jūrnieku ielas ietves nav izbūvētas pat pēc apgaismojuma rekonstrukcijas.

Krietni nelīdzenā, ar nekaltu, senu bruģi klātā Jūrnieku iela atrodas pilsētas vēsturiskajā centrā starp Graudu un Kuģinieku ielām. Graudu ielas pusē tai ir skaists, nesen uzlikts sarkanu betona bruģakmeņu veidots trotuārs, kurš beidzas, ejot Kuģinieku ielas virzienā. Tālāk, kādus pārdesmit metrus, paliek tikai iela ar pļavu vienā pusē un smilšu (lietus laikā – dubļu) klātu taciņu otrā pusē. Rekonstruējot pilsētas apgaismojumu, šajā romantiskajā kvartālā tika atjaunotas arī vairākas ietves. Diemžēl, par Jūrnieku ielu "aizmirsa", liekot liepājniekiem un tūristiem, kuri vasarā tur redzami kuplā skaitā, pa pilsētas centru pārvietoties kā viduslaikos – pa ielas vidu vai pa smiltīm.

Kādēļ vērienīga, vairākus desmitus miljonus eiro vērta projekta "Liepājas pilsētas ielu apgaismojuma sistēmas modernizācija un ielu rekonstrukcija" ietvaros nevarēja nobruģēt divdesmit metrus trotuāra, portāls centās noskaidrot "Komunālajā pārvaldē". Sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls informēja, ka šī iela ir apgaismojuma projekta daļa (objekts nr. 7.), kas nodota ekspluatācijā 2013. gadā. Un tajā viss ir izdarīts, kā tas bija paredzēts projektā. "Ne visās vietās, kur pilsētā gar brauktuvēm nepieciešamas ietves, apgaismojuma projekta ietvaros tās tiek izbūvētas vai atjaunotas. Tas ir saistīts ar projekta kopējo finansējumu, prioritāro mērķi – sakārtot vispirms apgaismojumu, apakšzemes komunikāciju vai apgaismojuma infrastruktūras plānojumu, tehniskajām iespējām vai arī ielas izmantošanas intensitāti, noslogojumu. Šogad pašvaldība no ielu uzturēšanas līdzekļiem finansējusi ietvju izbūvi Dunikas ielā, tā pašlaik notiek Vaiņodes, Šķēdes, Klaipēdas u.c. ielās, Kūrmājas prospektā, Jūrmalas parkā. Pašreiz nav informācijas, kad izbūvēs neizbūvēto Jūrnieku ielas ietves posmu.  Taču pakāpeniski pašvaldība sakārto arī šādas vietas."

Tātad – aizmirsts vai "nozagts" šis posms nav. Atliek vienīgi gaidīt – jāņem vērā gājējiem, pilsētas centrā ejot pa smilšu trotuāru.

Sludinājums

sesks
07:47 | 23/04/14
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

Šeit būs rallija posms Jūrnieka mezgls!

Diemžēēl
08:26 | 23/04/14
ZIŅOT
(-0)
(6)
+

Izskatās, ka tas posms ir vienkārši nodzerts...

posts
09:00 | 23/04/14
ZIŅOT
(-0)
(7)
+

Šādi nepabeigti nodzertie posmi jau ir vēl, piemēram ķoniņu un zāļu ielas posms arī skaitās nodoc eksploatācijai, pat zāle nav iesēta cilvēki pāsi mokās , tāpat tā saucamā melnzeme, bļāviens kā tā var strādāt.

bez panikas
09:27 | 23/04/14
ZIŅOT
(-5)
(3)
+

Visu laiku bija labi. Tikko ielika gaismu, tā uzrodas bļāvēji. Vai tiešām tikai tagad ieraudzīja? Lohi!

Es...
09:28 | 23/04/14
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Liepājas pilsētas ielu apgaismojuma sistēmas modernizācija un ielu rekonstrukcija ietvaros ļoti daudzas mazās ieliņas ir tikušas pie jauniem laternu stabiem, bet ietves palikušas kā ir vai arī papildus nobērtas ar granti.

Centrs
10:12 | 23/04/14
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Šādām vietām pilsētas centrā nav jābūt! Kauns!

Es
13:40 | 23/04/14
ZIŅOT
(-1)
(3)
+

Kas tas par baigo centru!!! Nomaļa taciņa nomaļā vietā, kur vismaz puse ir grausti, drupas, nolaisti privātīpašumi ar degradētu vidi. Nafig būvēt tādās vietās normālas ietves uz nekurieni!!!

juriiiiiiii
14:24 | 23/04/14
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

Kas tad trūkst ietves vai trotuāri?

guntiņš
16:31 | 23/04/14
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Nekur nekas netiek izdarīts līdz galam, jo trūkst kontroles.Ko dod, ka izrakņātiem,izdragātiem zālājiem uzber vilks viņu zin kādu melnzemi, uzber zāli un ar grābekli,ja ir, tad pakašā un viss.To, ka zālāju ir jālīdzina un jānorullē nezina vai negrib zināt.Tādas nepabeigtās simfonijas ir pilna Liepāja.

dubļi
09:54 | 24/04/14
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Lai KESIS atdod pašvaldības budžetam nesamaksātos nodokļus kā dzirdēts vairāk kā 100 000 lati, tad nauda ietves pabeigšanai būs, jo izskatās, ka tieši šī summa ir pietrūkusi.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki