Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Galīgo lēmumu par "Pūt, vējiņi!" kokiem pieņems komisija


atlikušas 250 zīmes


Galīgo lēmumu par "Pūt, vējiņi!" kokiem pieņems komisija (8)

Autors: Sarmīte Pujēna
Trešdienā, 11. jūlijā, 2018 | BIRKAS: koki , Pūt vējiņi! , labiekārtošana , rekonstrukcija , sabiedriskā apspriešana
Izdrukāt Ziņot
Likvidējamie koki apzīmēti ar numuru.
Likvidējamie koki apzīmēti ar numuru.
FOTO: irliepaja.lv

"Pret" – 60, "par" – 34, "daļēji atbalsta" – 25. Šādi ir publiskās apspriešanas rezultāti par iecerēto koku ciršanu estrādes "Pūt, vējiņi!" teritorijā.

Atbildot uz irliepaja.lv uzdoto jautājumu, pašvaldības Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne informēja, ka "Apkopotie publiskās apspriešanas dati nodoti Apstādījumu uzraudzības komisijai galīgā lēmuma pieņemšanai".

No 19. jūnija līdz 8. jūlijam norisinājās publiskā apspriešana, kuras mērķis bija noskaidrot sabiedrības viedokli par koncertdārza "Pūt, vējiņi!" un tai pieguļošās teritorijas pārbūves laikā paredzēto koku ciršanu un apstādījumu kvalitātes uzlabošanu. Kopumā saņemti 119 iedzīvotāju viedokļi. No tiem ieceri atbalsta 34 cilvēki, daļēji atbalsta – 25, bet neatbalsta – 60, informēja Lazdāne.

Publiskā apspriešana notika saistībā ar būvniecības ieceri "Koncertdārza "Pūt, vējiņi!" pārbūvi Peldu ielā 57, Liepājā" un atbilstoši SIA "Labie koki eksperti" arboristu izstrādātajam koku novērtējumam un ieteikumiem likvidēt mazvērtīgos kokus ainavas kopšanas nolūkos. Esošais teritorijas noēnojums, ko rada lielais koku īpatsvars koncertdārza teritorijā, neatbilstot tās pilnvērtīgai attīstībai, tāpēc plānots nocirst 43 kokaugus.

Ap koncertestrādi esošo labiekārtojumu (atbalstsienas, pakāpieni un nožogojums), balstoties uz iepriekš izstrādātajām vadlīnijām par objekta pārbūves risinājumiem, plānots likvidēt. Daļa esošo koku likvidējami gan minētā labiekārtojuma pārbūves, gan arī pašas estrādes pārbūves dēļ.

Sludinājums

apnicis, pie velna!
11:32 | 11/07/18
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

"Kurzemes Vārds", 2011.g. 17.martā, "Liepas vairs nav, jaunas nebūs", N.Driķe. " ... Nacionālā botāniskā dārza direktora Andreja Svilāna skaidrojums: ir vairākas metodes, kā noteikt [koka] bojājuma apjomu. Viena no populārākajām - izmantojot Preslera svārpstu, ar kuru ieurbj koka stumbrā, izņem "serdīti", un tad var redzēt, cik liels ir bojājums. ... Liepājas domes Vides un veselības daļai tāda Preslera svārpsta (maksājot ap simts latiem!) nav, koku bojājumus nosaka, APLŪKOJOT tos. A.Damberga sacīja: "Līdz šim NAV BIJUSI (?) vajadzība ņemt un urbt. ... NAV normatīva, kas aizsargātu kokus", apgalvoja A.Damberga ... ". Domes kundzeņu kompetence un angažētība visā krāšņumā, vai ne?

Sarmītei Pujēnai
12:25 | 11/07/18
ZIŅOT
(-0)
(6)
+

Cien. Sarmīte! Pateicos, ka informējiet liepājniekus par būvniecības iecerēm, kas saistītas ar apkārtējās vides ievērojamu pārveidošanu. Lūgums informēt liepājniekus arī par tām dāmītēm, kas pārstāv SIA "Labie koki eksperti". Šīs būtnes ir iztvīkušas pēc naudas, tādēļ uzrakstīs visu, ko domes darboņi prasīs. Jūrmalas parka dienviddaļas veidotāji 20. gadsimta sākumā izmantoja īpašu paņēmienu ainavisku stādījumu radīšanai - vienas koku sugas grupā stādīja atšķirīgu šķirņu pārstāvjus. Estrādes teritorijā šāds ir bērzu puduris - zeltainais, kārpainais un purva bērzs. Visi ir bērzi, bet katrs no tiem - personība. Ekspertēm no Rīgas šādas lietas neinteresē. Nauda, nauda, un vēlreiz - nauda!

ed
12:35 | 11/07/18
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

... vai starp 34 'PAR' ir arī tie kam no tā tiks nauda un domes darboņi?

zāģiss
12:48 | 11/07/18
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

Liekas, Liepājā plosās koku masveida slepkavu bandas, īsteni maniaki, ar "jumtu" pilsētas domē un tai pietuvinātos kantorīšos. Nogalināmo koku skaits plānots simtos, jau tuvu tūkstotim

Padomāsim!
14:14 | 11/07/18
ZIŅOT
(-1)
(4)
+

Eiropas zaļākā pilsēta ir Varšava - mūsdienīga, skaista, sakopta. Poļi ir lepni par savu pilsētu, no kuras pēc kara nebija iznīcināta apmēram 15% apbūves. Ir atjaunota Vecpilsēta, parki. Vislas upes krastā ierīkota gājēju promenāde. Liepāju kara laikā nenopostīja līdz pilnīgai iznīcībai. Tagad pilsētas izpostīšanu veic liepājnieku ievēlēta pašvaldība, kas rīkojas savās interesēs! Kāpēc Vecliepājas arhitekte Gunta Šnipke klusē? Vai ūdens smeļas mutē? Vai pilsētas galvenais arhitekts Indulis Kalns jau ir tukša vieta? Nesaklausu viņa viedokli!

google
09:14 | 12/07/18
ZIŅOT
(-1)
(0)
+

Paskaties google.maps kā Liepāja no augšas izskatās. Zaļāka par zaļāku. Varšava arī nav slikta, bet Liepāja ir zaļāka.

xt
15:45 | 11/07/18
ZIŅOT
(-4)
(0)
+

Kur tu Varšavu ar Liepāju salīdzini? Tur tādu prospekti ar sešu mašīnu līnijām.... Bet atjaunotajā Varšavas vecpilsētā arī koku ir maz..... nav tak parks..... Arī mums centrā ir parks nograuto ēku vietā, kur kādreiz bija mājas

Dusmīgais liepājnieks
07:59 | 12/07/18
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Kāpēc nepieciešama publiskā apspriešana, ja tā pat dome dara kā grib, vai arī caur domi dara tie kam daudz naudas, zinu jau rezultātu - šos skaistos kokus kuri auguši ap 100 nozāģēs, tāpat, kā tos kuru vietā uzbūvēja stulbo akmens dārzu.... Nožēlojami ir tas, ka dome cīnās par kokiem kuri bojā privātīpašumu un ir nepareizi iestādīti, bet ar vieglu roku posta parkus!!! Uzskatu, ka amatpersonas kuras atbild par apstādijumiem un parkiem pilsētā NAV SAVĀ VIETĀ un viņus sen bija laiks mainīt!!!! Un esiet tik laipni, publicējiet par pēdējiem pieciem gadiem nozāģēto koku lietderību - tas būs briesmīgs skats un bardaks kuru radijušie šie korumpētie cilvēki!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki