Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Gulbi visticamāk nonāvējušas cilvēka rokas


atlikušas 250 zīmes


Gulbi visticamāk nonāvējušas cilvēka rokas (11)

Autors: Sarmīte Pujēna
Piektdienā, 12. oktobrī, 2012 | BIRKAS: putni , Baata , Dace Liepniece , nāve
Izdrukāt Ziņot

Ir saņemts institūta „BIOR” Dzīvnieku slimību diagnostikas laboratorijas sekcijas protokols par 8.oktobrī pie „Baatas” dīķiem atrastā beigtā gulbja nāves cēloni.

Par to portālu šodien informēja domes Vides un veselības daļas vecākā speciāliste Dace Liepniece pēc tam, kad pārsūtījām portāla lasītāja atsūtītās fotogrāfijas un vēstuli, kurā teikts, ka no četriem (iepriekš bijuši pat seši) gulbju mazuļiem vairs palikuši tikai divi „un izskatās, ka arī viņiem labi neiet, izskatās, ka vecāki ir iekritušu depresijā”.

Lasītājs bija uzdevis arī šādus jautājumus: „Vai Liepniece aizbraukusi novērtet situāciju reāli dabā kopā ar ekspertiem? Ko viņa zina par ūdens kvalitāti „Baatas” dīķos? Tas noteikti nav labs, un ūdens līmenis bija ļoti zems šogad....”

Kā raksta Liepniece, protokolā norādīts, ka mirušā putna „vispārējais miesas stāvoklis ir bijis labs”. Atzinumā esot norādīts, ka „gulbja nāves cēlonis ir kakla skriemeļu lūzums ar smadzeņu kompresīvu traumatizāciju, plašu subarahnoidālo un subdurālo asins izlijumu”. Komentārā norādīts, ka ņemot vērā to, ka uz ādas nav konstatēti dzīvnieku zobu nospiedumi un citi miesas bojājumi, kakla skriemeļu lūzums varēja rasties cilvēka iedarbības rezultātā”.

Liepniece arī raksta, ka, „apsekojot dīķu apkārtni, citu gulbju līķi netika konstatēti, kā arī nav saņemta informācija no iedzīvotājiem pat tādiem”.

Domes speciāliste norāda, ka vadošā gulbju pētnieka Dmitrija Boiko komentārs attiecībā uz gulbjiem un ūdens kvalitāti ir šāds: „ja ūdens būtu piesārņots, tajā gulbji nedzīvotu, bet meklētu citu vietu”.


Sludinājums

bbq
19:26 | 12/10/12
ZIŅOT
(-9)
(1)
+

Bomžiem arī est gribas!

es
20:26 | 12/10/12
ZIŅOT
(-1)
(0)
+

Dzīvoju vienā no mājām pie dīķīšiem, kur dzīvo gulbji. Mazie gulbīši stipri klibo-izskatās, ka sāp kājas. Tas spilgti redzams, kad viņi iet pāri ielai.

Dimitrijai !!
20:40 | 12/10/12
ZIŅOT
(-1)
(9)
+

ja cilvēki nepiebarotu kaitīgo baltmaizi bez pārtraukuma viņi arī nepaliktu... tajā indīgā zupā

Dimitrijai !!
20:47 | 12/10/12
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

super tad nākamā vasarā varam iet peldēties.. bet tu pirmais Dimitrijis !!!

atgriežas
21:24 | 12/10/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

''Līvi''....

ģeofakts
23:00 | 12/10/12
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Tie nav nekādi baatas dīķi, tie ir vecupes ezeri - senās Līvas upes paliekas.

diemžēl
23:22 | 12/10/12
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Bieži sanāk iet garām ,bet kad vēl viņi bija mazu pīļu lielumā vienmēr bija pieci mazie gulbīši un viņi vienmēr bija kopā ar vecākiem. Pāris dienas pirms traģēdijas redzēju ka vienam gulbītim kāds tīkla vai kā cita fragments bija šķērsām knābī un daļu varbūt norijis viņš tupēja pie zemes, bet viens cits viņu bakstīja it kā teica celies.. Gribēju pieiet tuvāk un novērtēt vai nevar palīdzēt bet pieaugušie gulbji nedaudz biedēja. Varbūt kāds arī piegāja un mēģināja palīdzēt. Kaut nu pārējiem laba veselība un varētu aizlidot. Pagājušogad viens palika, pazuda tikai kad pilnībā aizsala dīķeļi Bet nav zināms kur unkāds liktens viņu lielajā salā sagaidīja.

ma-ma
19:45 | 13/10/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Kautkā aizdomīgi,šis atgadījums notika tieši pēctam,kad tika trimerēti gar malu krūmi un aizaugušās niedras..Bija pieci mazie un divi pieaugušie gulbji.Dievs jau nav mazais bērns,gan jau tiem neģēļiem,kas šo noziegumu pastrā'dāja labi nekāsies!

mamai
22:39 | 13/10/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

līdz tam laikam viss bija pilnīgi normāls !!

TERORIZĒT MAZUS GULBJUS AR TRIMMERIEM??
23:09 | 13/10/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Ka LIEPNIECE vispar var ienakt prata darit kaut ko tadu? KAMĒR MAZULI MACAS LIDOT??

niedru pļaušana bija !!
23:30 | 13/10/12
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

redzēju ka strādnieki bija ūdenī ar trimmeriem un gulbji sak nervozēties....

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki