Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Gulbji nogādāti tur, „kur par viņiem parūpēsies”


atlikušas 250 zīmes


Gulbji nogādāti tur, „kur par viņiem parūpēsies” (8)

Autors: Sarmīte Pujēna
Sestdien, 24. novembrī, 2012 | BIRKAS: gulbji , Baata , Vides pārvalde , Roberts Bērziņš , dzīvnieku aizsardzība
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Aigars Prūsis

Jaunie gulbji nav aizlidojuši, bet nogādāti drošā vietā – šādu skaidrojumu portāls saņēma no Reģionālās vides pārvaldes direktora vietnieks Roberts Bērziņš.

Nedēļas sākumā kāds portāla lasītājs interesējās, vai nav zināms, kur pazuduši pēdējie divi gulbji, kas vēl bija palikuši dīķī pie tirdzniecības centra „Baata”:

"Gulbji nav vairs „Baatas” dīķī. Apmēram pirms 10 – 14 dienām, kamēr izbraucu no „Baatas” autostāvvietas, redzēju, ka bija divi it kā speciālisti ar kartona kastēm blakus mašīnai. Skatītāji un speciālisti gāja uz dīķa pusi. Kad pēc divām stundām atbraucu, gulbju nebija. Vai kāds zina, kur viņi tagad uzturas?"

Portāls šo vēstuli pārsūtīja domes sabiedrisko attiecību speciālistiem, un piektdien arī saņēma atbildi:

„Paldies Liepājas iedzīvotājam/lasītājam par izrādīto interesi. Tas nozīmē, ka liepājniekiem interesē vides tēma un uztrauc gulbji, kas apmetušies pie TC „Baata”. Pašvaldība vienmēr novērtē liepājnieku vēlmi un ieinteresētību sekot līdzi dažādam norisēm pilsētā. Par šo situāciju līdz šim brīdim Liepājas domē sūdzības vai jautājumi nav saņemti.

Runājot par konkrēto situāciju, pašvaldība paskaidro, ka nav bijis pašvaldības organizēts uzdevums gulbjus pārvietot. Pašvaldība ir pārliecināta, ka gulbji kā ikviens gājputns ir devušies pārziemot. Āra temperatūrai pazeminoties, ik gadu gājputni dodas pārziemot un šobrīd visā Latvijā turpinās gājputnu migrācija.”

Savukārt sazinoties ar Reģionālo vides pārvaldi, noskaidrojām, ka Dabas muzeja ornitologa, gulbju speciālista Dmitrija Boiko uzdevumā abi jaunie gulbji tik tiešām pārvietoti – kā portālam sacīja pārvaldes direktora vietnieks Roberts Bērziņš, „tur, kur par viņiem parūpēsies”.

Šāds lēmums pieņemts, ņemot vērā visus zināmos apstākļus par situāciju ar gulbjiem šajos dīķos – putna bojāeju un citu putnu nozušanu.

Tieši kur gulbji atrodas, Bērziņš nevēlējās atklāt – putnu drošības dēļ, jo šie gulbji esot bijuši pārāk jauni, lai paši par sevi parūpētos.
 
Pavasarī, kad putni jau būs pieauguši, tie tikšot pielaisti baram, sacīja Bērziņš.


Sludinājums

Skaisti
21:48 | 23/11/12
ZIŅOT
(-1)
(11)
+

Dome atkal nezina neko!!!

ar to pietiek !
23:00 | 24/11/12
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

ar LIEPNIECI nekas labs nesanāks. :((

man nav ko teikt :(
09:53 | 24/11/12
ZIŅOT
(-1)
(11)
+

man riebjas domāt par šādiem cilvēkiem Liepājas Domē

vajag novākt Liepnieci !
10:48 | 24/11/12
ZIŅOT
(-0)
(10)
+

nespējā vispār veikt kādu kvalitatīvu darbību.

vajag ļoti dzīvnieku aprūpes iestādi !!
10:05 | 24/11/12
ZIŅOT
(-0)
(10)
+

ar SESKU diemžel ta arī NEBŪS :((

nebūs
10:18 | 24/11/12
ZIŅOT
(-0)
(9)
+

viņš nemāk šādas lietas saprast kārtot

Maija
12:36 | 24/11/12
ZIŅOT
(-1)
(11)
+

Tur jau tieši Domes vaina ir, ka gulbji pazuda. Pirms vēlēšanām tik ļoti sarosījušies, ka ņēmās visus krūmus un niedres dīķītī izplēst. Nebija pat laika pagaidīt, lai gulbju ģimene aizlido. Pēc tam jau arī tie gulbji pazuda, jo divkājainie zvēri tika pie viegla medījuma. Ierēdņiem jau tik vien prāta ir, ka visu izplēst, nozāģēt un izbetonēt.

Vija
20:03 | 24/11/12
ZIŅOT
(-1)
(3)
+

Nevajag lamāties! Katru gadu šeit gulbji atgriežas. Slikti, ka tie, kas 100 vai 70 latniekus norīko darbā, bet neko nepasaka, nekontrolē. Tas ir slikti. Tāpēc jau tas dīķis tagad ir tāds , kāds ir. Dīķi vajag iztīrīt no gružiem un pašvaldībniekiem vasarā vairāk kontrolēt šo vietu. Putniem šeit patīk, ceru atgriezīsies.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki