Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Gundarinam nāksies nomāt un sakārtot īpašumu Liedaga ielā


atlikušas 250 zīmes


Gundarinam nāksies nomāt un sakārtot īpašumu Liedaga ielā (7)

Autors: Sarmīte Pujēna
Piektdienā, 18. oktobrī, 2013 | BIRKAS: Liedaga 8/14 , Aleksejs Gundarins , grausti , Būvvalde , domes sēde
Izdrukāt Ziņot

Liepājas dome ceturtdien, 17.oktobrī, nolēma iznomāt Aleksejam Gundarinam zemi Liedaga ielā 8/14, uz kura atrodas viņam piederoša nepabeigta jaunbūve ar grausta statusu.

Saskaņā ar lēmumu nolemts izbeigt iepriekšējo domes lēmumu par apbūvēta zemesgabala Liedaga ielā 8/14 privatizāciju, un nodot to nomā būves īpašniekam.

Zemesgabalu 2765 kvadrātmetru platībā paredzēts iznomāt uz desmit gadiem „īpašumā esošās jaunbūves pabeigšanai, uzturēšanai un apsaimniekošanai”.

Pašvaldība neuzņemas atbildību par nomnieka ieguldījumiem un izdevumiem, apsaimniekojot iznomāto zemesgabalu.

Nekustamā īpašuma pārvalde plāno iekasēt no nomnieka nomas maksu 1,5% apmērā no zemesgabala kadastrālās vērtības (Ls 44 240) gadā, šajā gadījumā tie ir Ls 663,60 (bez PVN), kā arī nekustamā īpašuma nodokli 1,5% apmērā no zemesgabala kadastrālās vērtības gadā.

Ar šo lēmumu arī noteikts, ka nomnieks nodrošina iznomātās vietas un tās apkārtnes uzkopšanu un atbild par visu zemesgabalā esošo pazemes un virszemes inženiertehniskās apgādes tīklu saglabāšanu, kā arī nodrošina ekspluatācijas dienestu darbiniekiem iespēju brīvi piekļūt inženiertehniskās apgādes tīkliem.

Zemesgabalam noteikts lietošanas mērķis – trīs, četru un piecu stāvu dzīvojamo māju apbūve. Iepriekš pašvaldība šim zemesgabalam bija paredzējusi sabiedrisko un darījumu iestāžu apbūvi, tas ir darījumu iestādes, tirdzniecības un pakalpojumu objekta, sporta būves vai mazstāvu daudzdzīvokļu nama apbūvi.

Lēmumā arī noteikts, ka gadījumā, ja nomnieka vainas dēļ līgums par zemesgabala Liedaga ielā 8/14 nomu netiek noslēgts viena mēneša laikā no lēmuma pieņemšanas dienas, Nekustamā īpašuma pārvaldei jāveic nepieciešamās darbības, lai tiesas ceļā noslēgtu piespiedu nomas līgumu.

Iepriekš Aleksejs Gundarins bija iesniedzis pašvaldībā lūgumu atļaut privatizēt zemesgabalu Liedaga ielā 8/14. Pašvaldība lēma sadalīt 10 776 kvadrātmetrus lielo zemes gabalu un iznomāt Gundarinam tikai daļu – to, kas piederas uz zemesgabala esošajai būvei Liedaga ielā 8/14.

Tas savukārt neapmierināja īpašnieku, kurš 2008.gadā iesniedza lūgumu Administratīvajā tiesā atcelt domes lēmumu par zemesgabala sadalīšanu, taču tiesa apliecināja domes lēmuma likumību.

Kopš tā laika Gundarins par īpašumu nav licies zinis.

Ar Būvvaldes šā gada 26.jūlija lēmumu jaunbūvei Liedaga ielā 8/14 noteikts degradējošas būves statuss. Būve iekļauta „D” kategorijā, kas netiek aplikta ar paaugstināto īpašuma nodokļa likmi 3% apmērā.

2008.gadā, sadalot zemesgabalu Liedaga ielā 8/14, pašvaldība to pamatoja ar nepieciešamību pēc jauna bērnudārza Dienvidrietumu mikrorajonā, kur „tuvākajā laikā vietas bērnudārzā būs nepieciešamas vairāk nekā 400 bērniem”. Tāpēc tika atbalstīta ideja par jauna bērnudārza būvniecību šajā teritorijā, kurā varētu būt vietas līdz 160 bērniem.

Tolaik izstrādātajā detālplānojumā, ko nodeva Dienvidrietumu mikrorajona iedzīvotāju apspriešanai, bija paredzēta arī jaunas ielas izbūve perpendikulāri Klaipēdas ielai rietumu virzienā, kura savukārt ar jaunu ielu gar Liedaga ielas 8/14 jaunbūves austrumu daļu savienojas ar Liedaga ielu.

„Jaunās ielas nodrošinās privātā, apkalpojošā, operatīvā un glābšanas dienestu autotransporta ērtāku piebraukšanu dzīvojamam kvartālam Siguldas ielas rajonā, jaunizveidotajiem zemesgabaliem gar Liedaga ielu un bērnudārzam Dzintara ielā 90. Jaunajās ielās ieplānotas vietas gan ērtām gājēju ietvēm, gan veloceliņiem. Lai rūpētos par bērnu drošību, gar jaunbūvējamā bērnudārza vienu pusi ieplānota iela tikai gājējiem,” toreiz plānoja dome.


Sludinājums

redaktorei
08:25 | 18/10/13
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

Nav detaļplānojums, bet pareizi ir detālplānojums.

cha
16:55 | 21/10/13
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

It kā saliktenis. Detaļa+plānojums. Bet kas ir DETĀLS?

Prieks
11:21 | 18/10/13
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Tas labi, ka Gundarinu piespiedīs pie sienas, bet kas liks domei pildīt savus solījumus?

alfredo
11:26 | 18/10/13
ZIŅOT
(-2)
(3)
+

Domei solījumus liks pildīt Maksimova, Ķempe, Kronbergs un citi pozitīvi aktīvi liepājnieki.

Knābītis
11:28 | 20/10/13
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Kas tas ir par Gundariņu? Un kāpēc Gundariņš, nevis Gundars, vai tad šis kāds puišelis?

garā diena
23:12 | 20/10/13
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Ak tad beidzot pamodās! Nepagāja ne nieka 20 gadi unkad vēl sakārtos...

to alfredovam
17:37 | 21/10/13
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Nu, tu gan lohs, alfredo! Ķempe taču tikai pašai ķempei pujēna. Kā izspļauj kaut kādus mēslus, tā visi barā draudzīgi viņu knābā! Vai tad dome ņems vērā šitādu ķempismu?
Kādreiz Saeimā bija termins par stulbumu "ābiķisms", tagad Liepājā ir "ķempisms".

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki