Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Hoijeras nama pārbūves izmaksas kā Nacionālajam mākslas muzejam. Vai būs tā vērts?


atlikušas 250 zīmes


Hoijeras nama pārbūves izmaksas kā Nacionālajam mākslas muzejam. Vai būs tā vērts? (10)

Autors: irliepaja.lv
Trešdienā, 27. februārī, 2019 | BIRKAS: Jauniešu māja , Kungu 24 , Hoijeres viesnīca , muzejs , renovācija , būvniecība
Izdrukāt Ziņot
FOTO: irliepaja.lv

3269 eiro (ar PVN)  par kvadrātmetru – tādas pēc domes Attīstības pārvaldes sniegtajiem datiem ir Hoijeres kundzes nama atjaunošanas izmaksas.

Turklāt tajās nav iekļauta ēkas pirkšanas cena (ap 90 tūkst.eiro), jo pašvaldība īpašumu Kungu ielā 24 iegādājās izsolē.

Uz šo brīdi ēkas un pagalma labiekārtošanas kopējās būvizmaksas jau sasniegušas 2,9 miljonus eiro (ar PVN), un nav zināms, vai nebūs vēl kāds celtniecības darbu sadārdzinājums (viens jau bija).

Pēc Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) direktores Māras Lāces portālam irliepaja.lv sacītā Nacionālā mākslas muzeja ēkas restaurācijas, atjaunošanas un pārbūves kopējās izmaksas uz vienu kvadrātmetru ir gandrīz tādas pašas kā Hoijeres viesnīcai – 3574 eiro (turklāt LNMM kubatūra, salīdzinot ar bijušo Pētera I namiņu, ir ievērojami lielāka)!

Hoijeres viesnīcas (nākamā Interjera muzeja) nams Kungu ielā 24 nebija satrunējis, tā jumts nekad nav tecējis, un kopumā ēka saglabājusies autentiska. Ņemot to vērā un salīdzinot arī ar LNMM, Hoijeres nama atjaunošanas izmaksas vērtējamas, kā ļoti augstas. Tāpēc ir ārkārtīgi svarīgi, lai nākamo saimnieku intelektuālais potenciāls būtu atbilstošs ēkas atjaunošanā ieguldītajiem līdzekļiem. Tāpat rūpīgi pārdomājams, ne tikai kā izmantot Kungu ielas namu, kurā plānots Interjera muzejs un "kulinārā mantojuma" bloks (kafejnīcu vai restorānu), bet arī pārējās pagalma ēkas, lai veidotos vienots komplekss. Skatoties no šāda viedokļa, saturam neatbilstoša šķiet Jauniešu māja, kas atrodas tieši blakus Hoijeres viesnīcas ēkai. Arī pārbūves un atjaunošanas projekta autore Liesma Markova irliepaja.lv atzina, ka vislabāk būtu, ja šo ēku pārņemtu muzejs, un pašvaldība atrastu citu vietu, kur izmitināt jauniešus.

Vicemērs Gunārs Ansiņš, vaicāts, kāds ir viņa viedoklis par Jauniešu mājas pārcelšanu, portālam irliepaja.lv sacīja: "Toreiz, kad ievietojām tur Jauniešu māju, mērķis bija padarīt pagalmu dzīvīgāku, un jaunieši arī aktīvi darbojas. Tagad visu laiku dzirdam, ka Jauniešu mājai telpas ir par šauru. Taču domāju, ka vispirms muzejam ir jāsper pirmais solis un jāizveido ekspozīcija Kungu ielā 24, un tad jāskatās, kāda ir attīstība. Neesmu kategoriski par to, ka Jauniešu mājai tur jāpaliek uz mūžu."

Uzziņa
Latvijas Nacionālā mākslas muzeja atjaunošana  un pārbūve
Būvniecības kopējās izmaksas – 29,8 miljoni eiro
Muzeja platība – 8396 m2, tajā skaitā jaunbūvētais apjoms 3545 m2
Būvizmaksas uz kvadrātmetru – 3574 eiro

(Avots: LNMM)

Hoijeres viesnīcas (Interjera muzejs) atjaunošana un pārbūve
Būvniecības 1. un 4.kārtas (ēka un pagalms) kopējās izmaksas – 2,9 miljoni eiro
Muzeja ēkas platība – 787 m2, pagalma platība – 1045,3 m2
Ēkas atjaunošanas būvizmksas uz kvadrātmetru – 3269 eiro

(Avots: Liepājas dome)


Sludinājums

hyu
13:07 | 27/02/19
ZIŅOT
(-1)
(10)
+

Nu gan saspērās daži

;)
13:36 | 27/02/19
ZIŅOT
(-1)
(19)
+

Jā, būs zelta namiņš!

:)
16:43 | 27/02/19
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Dome toreiz izsolē pārsolija Kesi, jo Kesim nebija naudas.

Tiļuks
16:46 | 27/02/19
ZIŅOT
(-3)
(8)
+

Tagad Kārkla bērzē rokas, jo drīz piešķirs piķi antikvāro priekšmetu iepirkumiem pie privātiem komersantiem.

Vecliepāja
17:49 | 27/02/19
ZIŅOT
(-1)
(13)
+

Grūti pateikt, kas pie šīs "tāmes" vairāk-totāla muļķība? nenormāla alkatība? vēl cits kas? Par tādu naudu jau varētu sekmīgi izremontēt analogu māju piem. Šveicē, Luksemburgā utt., kur algas būvniekiem 5-10 x lielākas nekā šeit!

Pelējums
18:20 | 27/02/19
ZIŅOT
(-6)
(11)
+

Skatoties uz to, kā Kārkla nolaidusi Liepājas muzeja nesen atjaunoto fasādi, viņu no ēku apsaimniekošanas jātur pa lielu gabalu. Lai abi ar Deksni tērē miljonus porcelāna ēdamtrauku un zelta lustru iegādei. Liepājai taču naudas pietiek bagātām izpriecām! Tas tīrais nieks, ka pilsētā trūkst bērnudārzu. Tie taču nav pilsētas valdītāju ievērības cienīgi objekti!

Hmm
12:22 | 28/02/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Porcelānu arī vajag! Sociālisms taču ir beidzies, vai tad ne?

Liep
08:09 | 28/02/19
ZIŅOT
(-1)
(7)
+

Jā, jā vislabāk jau Hartmani, redzams, kā elitāra ēka pilsētas centrā stāv pustukša. Biłešu kasi arī Hartmane ir likvidējusi, lai neviens neiet tur.

Jaunietis
10:25 | 02/03/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Izńemsiet no pagalma jauniešus, pagalms nomirs dabīgā nāvē...

arī
13:02 | 05/03/19
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

es, kā pensionēta vēstures skolotāja, domāju,ka izmaksas ir sadārdzinātas,jo neatjaunos jau ēku tās pirmatnējā izskatā,bez tam šaubos, vai 17.gs. Liepājā vispār bija dārgi interjeri?Ieskatījos J.Gintnera sastādītajā grāmatā "Liepājas gadsimti",kur lasāms,ka 17.gs sākās amatniecības veidošanās,dibinājās amatnieku cunftes,iedzīvotāju skaits- ap 1000 vācu cilmes.471- pilsētas zemnieks(latvieši?),tikai 1799.g. Kurzemes hercogs Ferdinands dod Liepājas maģistrātam pavēli veikt ielu bruģēšanu utt.Manā uzskatā interesantāk būtu parādīt pilsētas vēsturi tieši viduslaikos,nevis izrādīt no Eiropas savestos interjēra priekšmetus,Ar tiem tūristus nepārsteigs,jo tādu interjera muzeju Eiropā ir pietiekoši daudz.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki