Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Ierosina noteikt Raiņa ielas dzelzceļa pārbrauktuves slēgšanas grafiku


atlikušas 250 zīmes


Ierosina noteikt Raiņa ielas dzelzceļa pārbrauktuves slēgšanas grafiku

Trešdienā, 17. augustā, 2011 | BIRKAS: dzelzceļš , satiksme
Izdrukāt Ziņot

Domes priekšsēdētājs Uldis Sesks trešdien "Latvijas dzelzceļš” valdes priekšsēdētājam Uģim Magonem nodeva vēstuli ar konkrētiem priekšlikumiem, kas būtu darāms, lai vismaz daļēji novērstu transporta sastrēgumus, kas rodas saistībā ar Raiņa ielas pārbrauktuves slēgšanu.

„Liepājas pilsētas Domē tiek saņemtas regulāras gan pilsētas iedzīvotāju, gan sabiedriskā transporta pārvadātāju sūdzības par sastrēgumu veidošanos un sabiedriskā transporta kavēšanos, kam par iemeslu ir Raiņa ielas dzelzceļa pārbrauktuves biežā slēgšana,” teikts šajā vēstulē.
Lai šo samilzušo problēmu vismaz daļēji atrisinātu, Domes priekšsēdētājs ierosina „Latvijas dzelzceļam” „izstrādāt minētās pārbrauktuves slēgšanas grafiku vai ierobežot pārbrauktuves slēgšanu šādos laika posmos:
- no plkst.7.00 līdz plkst. 8.30;
- no plkst.16.30 līdz plkst. 18.00.
Pilsētas sabiedriskā transporta kustības grafika plānošanai lūdzam sniegt informāciju par plānotajiem dzelzceļa pārbrauktuves konkrētajiem slēgšanas laikiem arī citos posmos.”
U. Magone Liepājā bija ieradies, lai iepazītos ar dzelzceļa tīklu kapacitātes palielināšanas iespējām sakarā ar ostā apstrādājamo kravu apjoma pieaugumu šajā gadā, kā arī tuvākajā nākotnē, ko varētu veicināt uzsāktā jaunu terminālu un piestātņu būvniecība, kā arī ostas padziļināšanas projekts, kurš noslēgsies šā gada nogalē.
Lai gan ar ES Kohēzijas fonda atbalstu Liepājā gar Pulvera ielu nesen ir izbūvēts jauns dzelzceļa ievadceļš Liepājas ostā, kura uzdevums būtu atslogot Raiņa ielas pārbrauktuvi, kas ir šaurā vieta pilsētas transporta tīkla shēmā, šis pievadceļš, kā rakstīts Liepājas domes relīzē,  "nesaprotamu" iemeslu dēļ tomēr netiek intensīvi izmantots.
No Liepājas pašvaldības puses šī jau ir otra oficiāla vēstule, kurā pieprasīts risināt Raiņa ielas pārbrauktuves problēmu.
Šā gada 26. janvārī Domes priekšsēdētājs valsts a/s „Latvijas dzelzceļam” nosūtīja vēstuli ar aicinājumu sniegt skaidrojumu par 24. janvārī radušos ārkārtas situāciju Liepājā, kad pilnībā tika apturēta autotransporta kustība uz Raiņa ielas.
U. Magone atbildes vēstulē šā gada februāra beigās ir skaidrojis, ka „uzņēmums jau ir veicis pasākumus, lai turpmāk izvairītos no minētās pārbrauktuves ilgstošas slēgšanas”.
Raiņa iela pilsētas transporta plūsmā ir viena no svarīgākajām ielām satiksmes organizēšanā, tāpēc pārbrauktuves slēgšana rada sastrēgumus.
Janvāra vēstulē pašvaldības vadītājs „Latvijas dzelzceļam” ieteica izvairīties no pārbrauktuves slēgšanas darba dienu rītos un vakaros, izvēloties tam vēlākas vakara un nakts stundas vai brīvdienas, kas netraucētu iedzīvotāju nokļūšanu darba vietās un bērnu nokļūšanu skolās vai bērnu dārzos.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki